ماسک معجزه گر با پوست هندوانه

639

اين بار وقتي اين ميوه را مي خوريد ، بخشي را نيز براي يک ماسک طبيعي و تازه کننده پوست نگه داريد.

هندوانه با داشتن آنتي اکسيدان هاي فراوان و ويتامين A و C يکي از گزينه هاي سالم و بسيار مفيد براي مراقبت و جوانسازي پوست است. پس اين بار وقتي اين ميوه را مي خوريد ، بخشي را نيز براي يک ماسک طبيعي و تازه کننده پوست نگه داريد.

ماسک پاک کننده :

1 – 2 فنجان هندوانه (بدون هسته)2 – کاسه تميز
دو فنجان هندوانه را داخل کاسه ريخته با استفاده از چنگال آن را له کنيد. دراز کشيده و آن را روي پوست تميز بگذاريد و اجازه دهيد 10 دقيقه روي پوست باقي بماند. به صورت حرکات دوراني به آرامي سراسر پوست را با آن تميز کنيد. اسيدهاي طبيعي ميوه هندوانه همچنين قادر به لايه برداري هستند. ماسک را با آب سرد آبکشي کنيد.

ماسک مرطوب کننده :

1 – 1/2 فنجان هندوانه (بدون هسته)2 – 1/4 فنجان انبه3 – 1/2 فنجان موز4 – 2 قاشق چاي خوري شير خالص (چربي يا آب آن گرفته نشده باشد)5 – کاسه تمي
در يک کاسه تميز با استفاده از چنگال از تمام مواد را خرد کنيد تا شکل خمير درآيد. مي توانيد از مخلوط کن نيز استفاده کنيد ولي نبايد زياد آن ها را ميکس کنيد تا جايي که تبديل به آب روان شود! اگر خمير زياد سفت بود مي توانيد شير بيشتر و اگر خيلي رقيق بود مي توانيد موز بيشتري به آن اضافه کنيد. بر روي صورت تميز يک لايه نازک از آن را زده و بگذاريد 15 الي 20 دقيقه روي پوست بماند و سپس با آب سرد بشوييد.

ماسک درخشان کننده :

1 – 1 فنجان هندوانه (بدون هسته)2 – 1/2 موز رسيده3 – 1/2 فنجان ماست ساده4 – کاسه تميز

در يک کاسه تميز با چنگال مواد را با هم ترکيب کرده تا شکل خمير در آيند. همان طور که در بالا ذکر شد از مخلوط کن نيز مي توان استفاده کرد به شرطي که مواد آبکي نشود. اگر خمير سفت شد مي توانيد به آن مقداري آب اضافه کنيد و اگر بسيار رقيق بود مي توانيد به آن ماست بيشتري بزنيد. ماسک را داخل يک ظرف تميز ريخته و به مدت حداقل 1 ساعت بگذاريد در يخچال بماند. سپس لايه نازکي از آن را به مدت 15 الي 20 دقيقه روي پوست تميز قرار دهيد. با آب سرد صورت آبکشي کنيد.

نکته :

مانند تمام دستورالعمل هاي خانگي و… اگر تاکنون استفاده نکرديد، در قسمت کوچکي از پوست آن را تست کنيد تا در صورت بروز آلرژي متوجه شويد.

 

 

منبع: آریا

 

 

* ماسک خانگی برای برطرف کردن جوشهای سرسیاه

* ماسک پیاز، معجزه زیبایی پوست برای نوروز ۹۴

* روشن شدن پوست با ماسک بادام

 

 

 

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید