چطور ماندگاری آرایش در هوای گرم و مرطوب را بیشتر کنیم؟

741
ماندگاری آرایش در هوای گرم

اگر شما هم اهل آرایش کردن باشید از گرمای تابستان و عرق کردن خاطره خوبی ندارید مخصوصا در مناطق با آب و هوای شرجی. ماندگاری آرایش در هوای گرم و مرطوب یکی از مشکلاتی است که اکثر افراد با آن درگیر هستند. عرق کردن از مشکلات فصل تابستان است که می تواند آرایش تان را بهم بریزد و تمام زحمت های شما برای آرایش کردن را از بین ببرد.

گرمای هوا و عرق کردن باعث می شود آرایش روی صورت بماسد، خط چشم و ریمل بریزد و باعث می شود اطراف چشم ها سیاه شود و رنگ های سایه چشم بهم ریخته شود.

خوشبختانه روش ها و ترفندهای مختلفی برای ماندگاری آرایش در تابستان و هوای گرم وجود دارد که با رعایت کردن آنها می توانید یک آرایش ماندگار و بادوام داشته باشید.

ترفندهای ماندگاری آرایش در هوای گرم و فصل تابستان

ماندگاری آرایش

شستشوی صورت و لایه برداری پوست

چربی اضافی پوست، عامل اصلی بهم ریختن آرایش و نخوابیدن کرم پودر و لوازم آرایش روی پوست است. حتما به صورت منظم پوست تان را لایه برداری کنید تا سلول های مرده پوست و چروک های سطحی از بین برود.

حتما قبل از آرایش صورت تان را با شوینده مناسب نوع پوست تان بشویید تا چربی ها و آلودگی ها از سطح پوست پاک شوند.

آرایش در هوای گرم

ماساژ صورت با یخ

بسیاری از متخصصان و آرایشگران این روش را موثر می دانند و توصیه می کنند قبل از آرایش یک قالب یخ را داخل دستمال بپیچید و روی صورت تان ماساژ دهید. یخ سبب افزایش جریان خون در پوست، بسته شدن منافذ و کنترل چربی پوست می شود.

تونر بزنید

یک تکه پنبه بردارید تونر را روی پنبه بریزید و تمام قسمت های صورت و گردن را با تونر پاک کنید. خواهید دید که با اینکه صورت تان را شسته اید باز هم آلودگی هایی روی سطح پوست باقی مانده بود که با تونر پاک شده اند.

آرایش در فصل تابستان

با یک کرم مرطوب کننده سبک آرایش تان را شروع کنید

با استفاده از یک کرم مرطوب کننده سبک و فاقد چربی آرایش خود را شروع کنید. کرم مرطوب کننده باید مناسب نوع پوست شما باشد و کمک می کند که کرم پودر بهتر روی پوست تان بنشیند.

 

ضد آفتاب را فراموش نکنید

برای حفظ سلامت پوست حتما از یک ضدآفتاب سبک زیر آرایش خود استفاده کنید.

 

فراموش نکردن پرایمر

یکی از موثرترین و مهم ترین راه های ماندگاری آرایش، استفاده از پرایمر است. پرایمر در واقع یک لایه زیرسازی عالی برای آرایش تان ایجاد می کند و دوام کرم پودر، کانسیلر و سایه شما را تا چندین ساعت افزایش می دهد و کمک می کند محصولات آرایشی بهتر روی پوست بمانند. به خصوص در فصل تابستان اهمیت استفاده از پرایمر دو چندان می شود.

پرایمر را بعد از کرم مرطوب کننده و قبل از شروع آرایش روی پوست بزنید و صبر کنید تا جذب شود.

اگر پوست چربی دارید و یا زیاد عرق می کنید حتما از پرایمر مات بر روی ناحیه بینی، گونه، پیشانی و چانه به مقدار بیشتری استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: همه آنچه که باید درباره پرایمر (زیرساز آرایش) بدانید

آرایش در هوای گرم و شرجی

استفاده از کرم پودر را به حداقل برسانید

حتما برای ماندگاری آرایش در هوای گرم، از یک کرم پودر مایع و سبک بر پایه آب استفاده کنید همچنین سعی کنید به مقدار بسیار کم از پودر استفاده کنید و فقط روی نواحی که دارای لک و جوش هست یک لایه نازک کرم پودر بزنید.

 

از پودر یا اسپری فیکساتور استفاده کنید

بعد از این که از کرم پودر استفاده کردید نوبت به ثابت کردن کرم پودر روی پوست است. برای این منظور از یک اسپری یا پودر به نام فیکساتور استفاده می شود. فیکساتور زمانی استفاده می شود که کرم پودر و کانسیلر زده شده اما هنوز از رژگونه و رژلب استفاده نکرده باشید. کاری که فیکساتور انجام می دهد این است که لایه های زیرین آرایش را سر جایشان فیکس می کند زیرا با گرم شدن هوا و عرق کردن کرم پودر اولین چیزی است که روی صورت شروع به ریختن می کند و همه آرایش را به هم می ریزد.

 

قبل از کشيدن خط چشم از يک پرايمر استفاده کنيد. پرايمر باعث افزايش ماندگاري خط چشم مي‌شود و به جلوگيري از لغزش کمک مي‌کند. همچنین اگر می خواهید از مداد چشم استفاده کنید بهتر است مداد چشم خشک را جایگزین مداد چرب کنید. 

 

ماندگاری سایه چشم

برای این که ماندگاری سایه چشم را بیشتر کنید به جای کرم دور چشم از پرایمر مخصوص چشم استفاده کنید. به این ترتیب که قبل از سایه زدن، روی پلک های خود پرایمر بزنید و سپس از یک سایه پودری استفاده کنید. در مجموع با استفاده از محصولات پودری در هوای گرم آرایش ماندگار تری خواهید داشت.

بهم ریختن آرایش در هوای گرم

ریمل ضدآب؛ یک انتخاب عالی برای آرایش در تابستان

رطوبت چه به صورت اشک باشد و چه رطوبت هوا، می تواند باعث پخش شدن ریمل و سیاه شدن زیر چشم هایتان شود. برای جلوگیری از پخش شدن ریمل حتما از ریمل ضدآب استفاده کنید و هنگام ریمل زدن هم دقت کنید که قبل از این که لایه قبلی خشک شود چند لایه ریمل بزنید.

بیشتر بخوانید: نحوه پاک کردن ریمل ضدآب بدون آسیب رساندن به پوست دور چشم

 

ماندگاری رژلب

یکی از بهترین ترفندها برای ماندگاری رژلب به این صورت است که ابتدا یک لایه بسیار نازک رژ لب به لبتان بزنید، سپس یک برگ دستمال کاغذی را روی لبتان بگذارید و اضافه رژلب را به آرامی پاک کنید و دوباره یک لایه ظریف دیگر رژ لب بزنید. اینگونه رژ لبتان دیرتر پاک می شود.

همچنین توصیه می کنیم به جای رژلب های جامد که روی لب پوسته پوسته می شوند از رژلب مایع استفاده کنید.

 

مواد آرایشی به دلیل تعریق زیاد در تابستان پاک می شوند پس بهتر است از لوازم آرایشی ضدآب استفاده نمایید.

 

از لوازم آرایش مات استفاده کنید

در فصل تابستان، رطوبت و عرق باعث می شود که چهره شما حالت براق داشته باشد استفاده از لوازم آرایش شاین دار و براق این براقیت را بیشتر خواهد کرد بنابراین بهتر است از لوازم آرایش مات استفاده کنید.

 

حتما در پایان آرایش از فیکساتور استفاده کنید

برای ماندگار کردن آرایشتان پس از اتمام آرایش، از اسپری یا پودر تنظیم کننده استفاده کنید. اسپری را متناسب با رنگ و نوع پوست خود انتخاب کنید و اسپری را در فاصله 30 سانتی متری قرار داده و اسپری کنید.

بیشتر بخوانید: اسپری فیکساتور چیست؟ معرفی بهترین برندهای فیکساتور

 

چربی اضافی را از روی پوست بردارید

اگر متوجه شدید که آرایش صورت تان بهم ریخته و عرق کرده اید اشتباه ترین کار ممکن این است که روی آن قسمت دوباره آرایش کنید. برای این منظور بهتر است از کاغذهای مخصوص جذب چربی استفاده کنید. بهتر است چند عدد از این کاغذهای یک بار مصرف در کیف خود داشته باشید و در مواقع نیاز از آن استفاده کنید.

 

 

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید