چهار محصول طبیعی برای جلوگیری از ریزش و تقویت مو

30466

در این مطلب یه لیست چهارتایی طبیعی و خونگی برای جلوگیری از ریزش و تقویت ریشه موها که همگی توسط افراد مختلف تست شدن رو براتون آماده کردیم.

 

نخود

از خواص نخود برای تقویت و جلوگیری از ریزش و حتی رشد مجدد مو زیاد  گفته میشه و حتی تاثیرشو خودم به عینه رو موهای کسایی که دایم نخود مصرف میکنن دیدم چون خون رسانی رو به پوست سر افزایش میده و باعث تحریک فولکیولهای مو میشه.

طریقه مصرفش هم بصورت خوراکی هست هم بصورت پودر و له شده
بصورت خوراکی گفته میشه که اب نخود پخته رو بخورید و خود نخود رو بصورت خوراکی مصرف کنید. میتونید نخود یکروز خیس خورده رو با تخم مرغ و روغن زیتون مخلوط کنید و رو پوست سرتون ماساژ بدین فقط حواستون باشه که شستنش یکم راحت نیست.
میتونید با پودر نخود خام و سدر و بابونه دم کرده خمیر درست کنید و به سرتون بزنید .
این ماسکها رو میتونید بمدت ۲.۳ ساعت روی سرتون بزارید با کلاه پلاستیکی بپوشونید و بعد با شامپو بشورید و ابکشی کنید و ۳ بار در هفته تکرار کنید .

 


بیشتر بخوانید: مواد غذایی که از ریزش مو جلوگیری می کنند


پیاز

مورد بعدی پیاز و اب پیاز هست که باز محرک رشد و رویش مو هست. میتونید اب پیازو قاطی شامپوی روزانتون کنید و اینجوری خیلی راحت مصرفش کنید.
همچنین گفته میشه که اب پیاز از سفید شدن زودرس موهم جلوگیری میکنه و میتونه مشکلات شوره سر و قارچی رو درمان کنه .
میتونید  اب پیاز و عسل رو مخلوط کنید و بصورت ماسک استفاده کنید. یا میتونید با اب چندتا پیاز جوشیده تو یکی دو لیتر اب موهاتونو ابکشی کنید و یا مخلوط شامپوتون کنید که این از همش راحتتره. حتی پیاز بیشتری بخورید این هم کمک کننده هست.

درمان خانگی ریزش مو


بیشتر بخوانید: توصیه‌های طب سنتی برای داشتن موهایی بدون ریزش


روغن هسته انگور سیاه

مورد بعدی روغن دانه انگور سیاه هست که باز تقویت کننده تحریک کننده ریشه موهاست. سرشار از انتی اکسیدان های مختلفه. مصرفشم راحته موهاتونو اغشته به روغن کنید و بعد نیم ساعت با شامپو ابکشی کنید.

 


بیشتر بخوانید: تضمین زیبایی و سلامتی پوست و مو با روغن هسته انگور!


روغن سیاه دانه

چهارمی روغن سیاه دانه هست. این روغن برای رفع سفیدی مو،  ریزش مو، ابرو و حتی ریش وسبیل هم مناسبه. پیاز مو رو تقویت میکنه و حتی برای تیرگی دور چشم خیلی خوبه
روغن سیاه دانه رو به ریشه های موتون بزنید و خوب ماساژ بدین و بعد یک ساعت ابکشی کنید.
برای رفع سفیدی مو و جلوگیری از ریزشش میتونید سیاه دونه رو بکوبین با اب داغ یا روغن زیتون بصورت خمیر دربیارین استفاده کنید .

این چهار قلم از مواد طبیعی بود که برای تقویت مو و جلوگیری از ریزش و رشد و تحریکشون میتونید استفاده کنید که من خودم از اب نخود و اب پیاز نتیجه گرفتم و الان موهای ریز فراوونی جلوی سرم در اومدن.

شما از چه مواد طبیعی ای برای جلوگیری از ریزش مو و رشد مجددش کمک گرفتین و تاثیر خوبی داشته؟؟؟

نکته مهم: تست حساسیت یادتون نره.

منبع: instagram.com/kifarayesh

 

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید