ژورنال جدیدترین مدلهای بارانی سال / نکات خرید بارانی و پالتو

61463

مدلهای زیبا و متنوع بارانی دخترانه پاییز و زمستان 96

بارونی کره ای

مدل بارانی دخترانه

پالتو زنانه 2018 – بارانی زنانه بلند – مدل بارانی جدید

بارونی کره ای

مدل بارانی دخترانه

مدل بارانی شیک دخترانه زنانه اسپرت و دانشجویی 

مدل بارانی دخترانه

مدل بارانی دخترانه

ژورنال بهترین مدل های مانتو بارانی ویژه فصل پاییز و زمستان

مدل بارانی دخترانه

مدل بارانی دخترانه

زیباترین و جدیدترین مدل های مانتو بارانی مدل روز

مدل بارانی دخترانه

مدل بارانی دخترانه

ژورنال مدل مانتو بارانی دخترونه شیک رنگ کرم

مدل بارانی دخترانه

مدل بارانی دخترانه

مدل بارانی بلند زنانه جلوباز

مدل بارانی دخترانه

مدل بارانی دخترانه

بارانی اسپرت دخترانه 2018

مدل بارانی دخترانه

شیک ترین مدلهای بارانی

مدل بارانی دخترانه

مدل بارانی دخترانه

جدیدترین پالتوهای پاییزی و زمستانی دخترانه و زنانه اروپایی و کره ای

مدل بارانی دخترانه

مدل بارانی دخترانه

 

نکاتی که قبل از خرید پالتو یا بارانی باید در نظر داشته باشید:

وقتی می‌خواهید بارانی یا پالتو بخرید، باید به این فکر کنید که کجا و چگونه می‌خواهید از آن استفاده کنید؟ آیا قرار است هر روز از آن استفاده کنید؟ آیا می‌خواهید تنها به عنوان یک پوشش ضدآب عمل کند یا ترجیح می‌دهید آن قدر گرم باشد که تنها هم بشود آن را پوشید؟ پیش از خرید پالتو یا بارانی، دقت به توصیه های که در این مطلب به شما می شود می توانند رضایت شما را از خرید حاصل کند.

بارونی کره ای

– هنگام خرید، پالتو یا بارانی مورد نظر را بپوشید و چند بار دست‌هایتان را باز و بسته کنید. اگر احساس کشیدگی و ناراحتی در ساعد و بازوهایتان می‌کنید یعنی باید بروید سراغ یک سایز بزرگ‌تر. راحتی دست در پالتو و بارانی خیلی مهم است. آستین‌های بارانی باید به اندازه‌ای بزرگ و راحت باشد که بتوانید زیر آن از لباس‌های ضخیم استفاده کنید. آستین‌ها باید حتما تا روی مچ دست باشند، نه بیشتر و نه کمتر. حواستان باشد که به هنگام نشستن و برخاستن، قسمت دامنی پالتو نباید بالا برود و هیچ‌کشیدگی‌ای نباید در آن ناحیه ایجاد شود.

– خیلی از بارانی‌ها و پالتوها هم گرم هستند و هم لایه خارجی آنها طوری است که در مقابل برف و باران مقاومند. به این نوع می‌گویند پالتو یا بارانی دولایه. طبیعتا بارانی‌های دو‌لایه از انواع تک‌لایه گران‌ترند. اندازه پالتوهای دولایه باید نزدیک به سایز مانتو و یا کت شما باشد چون آن قدر گرم هستند که دیگر احتیاجی نیست زیر آنها لباس‌های ضخیم بپوشید. ولی آنهایی که دولایه نیستند و فقط حکم یک پوشش ضد آب را دارند، باید یک یا دو سایز بزرگ‌تر از سایزتان باشد. دلیلش هم معلوم است: این بارانی‌های تک‌لایه گرمای چندانی ندارند و آدم مجبور است زیر آنها لباس‌های ضخیم بپوشد.

– بلندی و قد بارانی و پالتو هم مهم است. معمولا آقایان انواع بلند را انتخاب می‌کنند، در حالی‌که خانم‌ها مدل‌های کوتاه‌تر را ترجیح می‌دهند. در بحث رنگ هم آقایان رنگ‌های تیره مانند قهوه‌ای، خاکستری و مشکی را برای پالتو و بارانی می‌پسندند اما خانم‌ها رنگ‌های روشن را. اگرچه انتخاب رنگ به سلیقه شخصی آدم‌ها برمی‌گردد، اما به یاد داشته باشید که لباس‌های تیره‌رنگ بیشتر از لباس‌های روشن، گرما را جذب می‌کنند. اگر به استفاده از چتر عادت دارید، پالتو یا بارانی بدون‌کلاه را انتخاب کنید. هرچند‌ که خانم‌ها معمولا نوع کلاه‌دار را می‌پسندند.

– نوع و کیفیت پارچه هم از نکات مهمی است که باید در انتخاب پالتو و بارانی به آن دقت کنید. اگرجیبتان اجازه می‌دهد، پارچه‌ای مانند کشمیر را انتخاب کنید که در عین‌حال ‌‌که حسابی گرم است، سبک هم هست. اما خب، قیمتش هم بالاتر است.

– اگر چاق هستید، هنگام خرید پالتو و بارانی چند بار آن را بپوشید و امتحان کنید که آیا دکمه‌های آن به راحتی باز و بسته ‌می‌شود یا نه. چند بار با آن خم و راست شوید، بنشینید و بایستید. تا مطمئن نشدید که کاملا در آن راحت هستید، آن را نخرید. یک توصیه دیگر برای آنها که بالاتنه بزرگ دارند: بهتر است یقه پالتویی که انتخاب می‌کنید، بزرگ و ضربدری باشد.

– آنهایی که شانه‌های پهن و بزرگ دارند بهتر است بارانی یا پالتویی بپوشند که اِپُل نداشته باشد تا شانه‌ها بزرگ‌تر از آنچه هست، نشان داده نشود. البته خودتان هم می‌توانید اپل پالتو را بردارید.

– پالتوهای ساده و بدون‌کلاه برای لاغراندام‌های ظریف و ریزنقش، برازنده‌تر است. زیبایی پالتو هم بیشتر خودش را نشان می‌دهد. برعکس، پالتوهای آبشاری و بلند، چاقی های بدن را حذف و کمرنگ می‌کنند.

– کاپشن در واقعی نوعی پالتوی سبک است که بلندی آن می‌تواند تا کمر یا تا روی ران‌ها باشد. مرد، زن، پیر، جوان کودک و حتی نوزاد می‌تواند در سه فصل از چهار فصل سال از این بالاپوش استفاده کند. کاپشن در مدل‌ها و جنس‌های متنوع موجود است. آنچه درباره خرید پالتو و بارانی گفته شد، در مورد کاپشن هم صدق می‌کند.

 

بیشتر بخوانید:

خاص ترین مدل بارانی های مردانه سال 2016

مدلهای زیبای کاپشن دخترانه winter 2016

مدل پالتو پاییز و زمستان 2018

جدیدترین و شیک ترین مدلهای مانتو بافتنی پاییزه

 

1 نظر

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید