چطور در هوای آلوده مراقب پوستمان باشیم؟

282
مراقبت از پوست در هوای آلوده

این روزها با افزایش بیش از حد آلودگی هوا مراقبت از پوست اهمیت زیادی دارد. پوست صورت نخستین و بیشترین قسمت بدن است که در معرض آلودگی قرار می گیرد که این موضوع می تواند به سلامت پوست آسیب وارد کند. قرار گرفتن در معرض آلودگی و دود می تواند باعث ایجاد علائم اولیه پیری، آکنه و حتی تحریک پوست شود.

این آلاینده ها ضمن تحریک پوست می توانند منافذ پوستی را ببندند و باعث آکنه و جوش شوند، همچنین می توانند باعث خارش، درماتیت (التهاب پوست) شوند که ممکن است با خشک کردن پوست منجر به اگزما و سایر مشکلات مرتبط با پوست شود.

 

نکات ساده برای مراقبت از پوست در هوای آلوده

پاکسازی

اساسی ترین کاری که می توانید انجام دهید استفاده از یک پاک کننده متناسب با پوست صورت خود برای اینکه تمام آلودگی های موجود روی پوست را از بین ببرید.

حتما بعد از شستشوی پوست، با استفاده از تونر همه آلودگی ها را از عمق پوست بیرون بکشید و پوست تان را کاملا تمیز کنید.

مراقبت از پوست در هوای آلوده

مرتبا لایه برداری کنید

پوست را به لایه برداری منظم عادت دهید، این می تواند به خلاص شدن پوست از سلول های مرده کمک کند. هفته ای یک بار این کار را انجام دهید.

 

استفاده از ماسک 

پوشاندن صورت با ماسک نیز حین بیرون رفتن از خانه ایده خوبی است زیرا از صورت شما در برابر آلودگی ها تا حدودی محافظت می کند.

هر چند پوشیدن ماسک نیز می تواند باعث آلوده شدن پوست و جوش زدن صورت شود. بنابراین باید ماسک تان را زود به زود عوض کنید و زیر ماسک هم از کرم های چرب استفاده نکنید.

پوشیدن ماسک

استفاده از رژیم غذایی غنی از آنتی اکسیدان و ویتامین

رژیمم غذایی سرشار از آنتی اکسیدان و ویتامین می تواند به بهبود کیفیت پوست کمک کند به ویژه هنگامی که در معرض بسیاری از آلاینده ها باشد. غذاهای غنی از ویتامینC ، E، امگا ۳، بتاکاروتن مانند پرتقال، بادام، دانه های کتان و اسفناج برای پوست مفید هستند.

مترجم:الهه زارعی/ سایت الودکتر

 

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید