معرفی انواع مختلف شلوار جین + تصاویر

877
شلوار جین

شلوار جین از اواخر قرن نوزدهم میلادی (حدود یک قرن پیش) به دنیای مد و فشن معرفی شد و از آن زمان تاکنون یکی از محبوبترین و پرفروشترین شلوارها برای زنان و مردان در همه سنین است. جالب است بدانید که شلوار جین‌ها ابتدا به خاطر جنس مقاوم پارچه (دنیم) به عنوان شلوار کار ساخته شدند. اما طولی نکشید که طراحان لباس سراسر دنیا با ایجاد تغییراتی در ظاهر این شلوارهای زمخت کارگری، ظاهری زیبا و جذاب به شلوارهای جین بخشیدند که کمتر کسی می توانست از آن بگذرد.

شلوار جین تنوع و گستردگی زیادی دارد اما در ادامه تعدادی از انواع شلوار جین که در جامعه محبوبیت بیشتری دارد را معرفی می کنیم. با ما همراه باشید.

انواع مختلف شلوار جین

شلوار جین جذب یا Skinny 

جین اسکینی همان‌طور که از اسمش پیداست، به پوست شما می چسبد و شکل پای شما رو به خودش می‌گیرد. جنس اغلب آنها کشی و کتان یا الاستین است.

جین اسکینی

 

شلوار جین راسته

شلوارهای جین راسته یا استریت، آن‌هایی هستند که عرض ثابتی دارند و جایی از شلوار تنگ یا گشاد نمی‌شود. این نوع از جین برای ساخت استایل‌هایی رسمی در محیط هایی مثل دانشگاه بسیار مناسب هستند.

شلوار جین راسته

 

شلوار جین مدل بوت کات

برش این نوع شلوار جین به گونه ای است که تا زانو تنگ است، اما از زانو تا مچ به صورت مثلثی گشاد می‌شود

نکته مهم راجع به این نوع شلوار این هست که برای قدبلندها و کسایی که پاهای بزرگی دارند و اصطلاحاً گلابی شکل هستند طراحی شده؛ پس اگر قد کوتاهی دارید بهتر هست از سایر اعضای خانواده جین استفاده کنید.

شلوار جین بوت کات

 

شلوار جین مام استایل

شلوار جین مام استایل امروزه بیشتر توسط جوانان و تینیجرها مورد استفاده قرار می‌گیرد. فاق این شلوارها بلند است و پاچه های گشادی دارد. به علت فاق بلند بودن این شلوارها قسمت میانی بدن را تخت تر و کشیده‌تر از حالت  عادی نشان میدهند.

بیشتر بخوانید: اصول ست کردن شلوار مام استایل و ست های پیشنهادی

شلوار مام استایل

شلوار جین بوی فرند

شلوارهای بوی‌فرند، حالت پسرانه و آزاد دارند و به همین خاطر به این نام شناخته می شوند. حالت این شلوارها در بدن به گونه ای است که گویی یک سایز برای شما بزرگ هستند.

مرلین مونرو اولین کسی بود که این سبک شلوارها را وارد دنیای مد کرد او شلوارهای گشادتر از سایز خود می پوشید در زمانی که خانم ها فقط شلوار جین جذب به پا می کردند.

 

شلوار جین بوی فرند

شلوار جین بگی

یکی از شلوارهایی که همیشه طرفداران زیادی داشته و امسال هم بسیاری ترند بوده شلوار جین بگی است. شلوارهای بگی بسیار گشاد هستند و قد بلندی هم دارند به صورتی که روی کفش و کتونی چند لایه چین می خورند.

شلوار بگی

جدیدترین و به روز ترین مطالب دنیای مد و زیبایی را در اینستاگرام پیج شبره دنبال کنید. 

 

بیشتر بخوانید:

شلوار گشاد تابستانی را با چه لباسی ست کنیم؟

این مدل شلوارها قدیمی شده!

جذاب ترین ترندهای فشن و مد سال ۲۰۲۱

 

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید