معرفی انواع کانسیلر و کاربرد آنها

15471

فهرست موضوعات

انواع کانسیلر

 

کانسیلر استیکی یا ماتیکی

این کانسیلر مناسب پوست های خشک است. کانسیلر استیکی پوشش دهی عالی دارد و برای نواحی اطراف چشم، بینی و لب ها بسیار مناسب است. لک های قهوه ای و قرمزی پوست را به خوبی پوشش می دهد.

هنگام استفاده از نوع استیکی باید حتما از انگشت یا یک براش استفاده کنید و آن را مستقیما به روی پوست نمالید.

به دلیل داشتن بافت ضخیم و سنگین برای پوست های جوش دار توصیه نمی شود، زیرا موجب بسته شدن منافذ پوست و بدتر شدن جوش ها می شود.

استفاده از کانسیلر

کانسیلر کرمی یا جامد

برای انواع پوست خشک، معمولی، حساس و مخلوط به کار می‌رود.  باید توجه داشت که از این نوع کانسیلر در غلظت بالا استفاده نشود، چرا که در صورتی که کیفیت کانسیلر مطلوب نباشد می تواند در خطوط چروک شکسته و باعث ظاهر نامطلوب شود. این کانسیلر به دلیل ساختار پودری آن برای چین و چروک مناسب نیست و این نواحی را بیشتر جلوه می دهد.

بهترین انتخاب برای پوشش محل‌هایی از پوست است که، تفاوت رنگ با نواحی دیگر دارند و باید با یک براش یا اسفنج به روی پوست مالیده شود.

استفاده از کانسیلر

کانسیلر مایع

این کانسیلر برای همه انواع پوست به جز پوست خیلی خشک مناس است و بهترین کانسیلر برای پوست چرب است. نحوه استفاده از آن نیز بسیار ساده است و پوشش دهی متوسط رو به بالایی دارد. برای پوشاندن جوش و جای جوش، چین و چروک و لک های وسیع کاربرد دارد. ماندگاری آن بالاست و مدت زمان طولانی روی پوست می ماند.

استفاده از کانسیلر

کانسیلر مدادی

این نوع کانسیلر برای پوشش جای جوش های کوچک، لک های نقطه ای و اطراف لب و ابرو بسیار مناسب است.

استفاده از کانسیلر


بیشتر بخوانید: کانسیلر چیست؟ نحوه استفاده از کانسیلر متناسب با فرم صورت


اصلاح رنگ با کانسیلر

فارغ از فرم فیزیکی (مایع، کرم یا ماتیکی بودن یک کانسیلر)، کانسیلر ها با توجه به رنگی که دارند، هرکدام برای رنگ خاصی از پوست مناسب می باشند.

رنگ زرد: از رنگ زرد برای پوشش مناطق صورتی کمرنگ استفاده می شود. کانسیلر زرد رنگ برای اکثر پوست ها کاربرد دارد.

رنگ سبز: رنگ سبز قرمزی را خنثی می کند. قرمزی ناشی از روزاسه و یا جای جوش با کانسیلر سبز رنگ پوشش داده می شود.

رنگ صورتی: این رنگ برای روشن کردن اطراف چشم و پوشاندن رنگ های آبی تیره در زیر چشم کاربرد دارد. رنگ صورتی همچنین برای پوشش کبودی پوست بسیار مناسب است.

رنگ نارنجی: برای افراد با رنگ پوست زیتونی و یا تیره تر از کانسیلر های تیره تر استفاده می شود زیرا رنگ های روشن روی پوست فرد می ماسد. کانسیلر نارنجی برای پوشاندن لک ها و تیرگی اطراف چشم به کار می رود.

رنگ بنفش: بنفش خنثی کننده زرد است. از کانسیلر بنفش برای پوشش پوست های زرد رنگ و یا رنگ پریدگی کاربرد دارد.

خنثی: کانسیلرهای خنثی برای افراد خوش شانسی که هیچ مشکل پوستی که نیاز به پوشاندن داشته باشد ندارند، کاربرد دارد. از این رنگ کانسیلر به عنوان پرایمر نیز می توان استفاده کرد.

 


بیشتر بخوانید: بهترین ویژگی های صورتتان را برجسته کنید!


روش استفاده از کانسیلر

تکنیک های استفاده از کانسیلرها صرف نظر از نوع کانسیلری که استفاده می کنید، همسانند. اگر دارای پوستی خشک هستید بخصوص در نواحی دور چشمان تان، باید ابتدا پوست را با استفاده از لوسیون یا یک کرم مرطوب کننده پوست مرطوب کنید سپس یکی دو دقیقه صبر کنید تا روی پوست شما بنشیند و سپس از کانسیلر استفاده کنید.

با استفاده از یکی از انگشتانتان، یک برس یا اسفنج ، کانسیلر را به آرامی با ضربه های آرام به محل مد نظر به صورت نقطه نقطه مالیده و سپس به آرامی آن را به نحوی بر روی محل مد نظر بمالید که هیچ خطوط ظاهری بین کانسیلر و پوست شما یا فنداسیون مورد استفاده، دیده نشود.

استفاده از کانسیلر

 


بیشتر بخوانید: روش استفاده از هایلایتر صورت از زبان حرفه ای ها


نکات مهم در استفاده از کانسیلر

  •  لازم است حتما قبل از استفاده از کانسیلر از مرطوب کننده روی پوست خود استفاده کنید و صبر کنید تا کاملا جذب شود سپس کانسیلر بزنید. اگر اطراف چشم هم از کانسیلر استفاده می‌کنید کرم دور چشم را فراموش نکنید.

 

  • اگر از کانسیلر برای زیر چشم‌ها استفاده می‌کنید، باید حواستان باشد که رنگ آن یک یا دو درجه از رنگ پوست زیر چشم باید روشنتر باشد.

 

  • درصد بالایی از اشتباهات در کاربرد کانسیلر ناشی از انتخاب رنگ نامناسب برای پوست است.
  • اگر پوست روشنی دارید به دنبال رنگ‌هایی باشید که کمی متمایل به صورتی باشد، اگر پوست متوسطی دارید رنگ‌های هلویی روشن و ترکیب صورتی و نارنجی را انتخاب کنید و اگر پوست تیره‌ای دارید هلویی و نارنجی را امتحان کنید. رنگی که انتخاب می‌کنید باید یک یا دو درجه (و نه بیشتر) از رنگ پوست شما روشن‌تر باشد اما برای پوشاندن جوش از کانسیلر همرنگ پوست استفاده کنید.

 

  • برخلاف تصور عموم کانسیلر تنها برای پوشاندن تیرگی زیر چشم و روی جوش‌ها کاربرد ندارد بلکه می‌توان از ان برای پوشاندن قرمزی اطراف بینی و گوشه چشم که در بیشتر افراد وجود دارد و همچنین تیرگی‌های اطراف دهان هم استفاده کرد که باعث می‌شود پوست یکدست و زیبایی داشته باشید.

 

  • کانسیلر های مایع، کرمی و یا کرم-پودری نباید روی کرم پودر استفاده شوند. اگر از کرم پودر استفاده می کنید کانسیلر را قبل از آن بزنید و اجازه دهید به خوبی روی پوست بنشیند.

منبع: behroo.com, zibamoon.com

 

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید