نرم کردن و درمان وز موها با ماسک های خانگی و گیاهی

1724

موهای وز، خشک و شکننده از زیبایی چهره شما می کاهد و جذابیت مو و ظاهر شما را مخفی می کند. استفاده زیاد از لوازم حرارتی مانند سشوار و اتومو فقط می توانند ظاهر قضیه را پنهان کنند و با هر بار استفاده مشکل موهایتان را بدتر می کند. باید به فکر درمان موهایتان باشید. باید بدانید که با مواد طبیعی و روغن های گیاهی می توانید علاوه بر نرم شدن مو ها آن ها را تقویت کنید و از شکنندگی آن ها جلوگیری کنید. در ادامه راه های ساخت چندین  نرم کننده مو خانگی را برای شما مطرح می کنیم.

ماسک های خانگی و طبیعی برای نرم کردن موها

 

عسل و روغن نارگیل

ترکیب عسل و روغن نارگیل، یک راه جادویی برای آبرسانی به مو و رفع خشکی موهاست. بسته به حجم موهایتان یک قاشق روغن نارگیل و یک قاشق عسل را با هم ترکیب کنید به مدت ۱۰ ثانیه داخل مایکروفر قرار دهید تا کمی گرم شود. یا روی حرارت غیرمستقیم کمی گرم کنید. ساقه موهایتان را به این ترکیب آغشته کنید و بعد از یک ساعت بشویید.

 

موز و عسل

این ماسک هم یکی از ترکیب های مفید برای مو ها می باشد. برای استفاده از این ماسک طبیعی باید موز ها را له کنید و با مقداری عسل مخلوط کنید. برای بهره گیری از این ماسک باید بگذارید ۲۵ الی ۴۰ دقیقه بر روی مو های شما بماند و سپس آن ها را بشویید.

حواستان باشد از موز کاملا رسیده و له شده استفاده کنید. زیرا شستن موز از روی موها کمی سخت است.

ماسک موز و عسل

آووکادو و سس مایونز

ماسک آووکادو یکی از موثرترین ماسک ها برای آبرسانی و هیدراته کردن موهاست. برای استفاده از این ترکیب باید آووکادو را به صورت خمیری درآورید و با سس مایونز با هم ترکیب کنید. کاملا موهایتان را به این ترکیب آغشته کنید و بعد از یک ساعت با یک شامپو ساده بشویید. بهتر است برای شستوشوی مو های خود از آب ولرم استفاده کنید.

می توانید از سس مایونز به تنهایی هم برای مرطوب کردن موهایتان استفاده کنید.

 آلوئه ورا و روغن زیتون

نصف یک آلوئه ورا را با دو قاشق روغن زیتون و دو قاشق ماست میکس کنید و یک ساعت قبل از حمام به ساقه موهایتان بزنید و موهایتان را با کلاه پلاستیکی بپوشانید.

آلوئه ورا به تنهایی هم قابل استفاده است اما تاثیر آن با روغن زیتون چند برابر است.

روغن نارگیل

آبرسانی به موها با استفاده از روغن های گیاهی

استفاده از روغن های گیاهی برای نرم کردن موها از زمان های قدیم بسیار کاربرد داشته است و احتمالا همیشه دیده اید که مادر و مادربزرگ هایتان از این روغن ها برای موهایشان استفاده کرده اند. باید بدانید که این روغن ها دارای خواص بسیار زیادی می باشند و می تواند به نرم کردن مو های شما کمک بسیار زیادی کنند و مو های شما را از خشک شدن و شکنندگی نجات دهند. می توانید از هر کدام از این روغن ها به صورت جداگانه یا ترکیب چند تا از روغن ها با هم استفاده کنید.

روغن های مناسب برای نرم شدن مو ها

می توانید برای نرم کردن مو های خود به صورت روزانه از این روغن ها استفاده کنید. در واقع برای چرب نشدن بیش از حد مو های خود می توانید ابتدا چند قطره روغن را به کف دست های خود بمالید و سپس دست هایتان را به ساقه مو هایتان بکشید تا ار خالت خشکی و شکنندگی خارج شود.

همچنین می توانید هفته ای یک الی دو بار قبل از حمام ساقه موهایتان را کاملا به روغن مورد نظرتان آغشته کنید (بهتر است کمی روغن را گرم کنید) و بعد از یک ساعت بشویید.

بیشتر بخوانید:

روش استفاده از روغن رزماری برای درمان ریزش مو

روش تهیه ۷ ماسک نرم کننده خانگی برای آبرسانی و تقویت موها

شامپوهای نرم کننده، ماسک مو و سرم مو چه زمانی باید استفاده شوند؟

روش تهیه سرم موی خانگی برای احیای موهایتان

 

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید