نوع تایلندی Red Bull غیر شرعی و غیر بهداشتی است

93
مدیرکل نظارت بر فراورده‌های غذایی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو گفت: نوع اتریشی Red Bull دارای مجوز است و این نوع تایلندی است که فاقد مجوز بهداشتی و شرعی است.
به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، هدایت حسینی در توضیح بیشتر در خصوص نوشابه انرژی زای Red Bull با بیان اینکه نوع تایلندی این نوشابه انرژی زا بصورت قاچاق وارد کشور می‌شود نسبت به استفاده از آن هشدار داد.
وی با بیان اینکه نوع اتریشی  این برند دارای پروانه بهداشتی ورود معتبر بوده و از سال 1384 ثبت شده است گفت: این محصول با محتویات آب، شکر، تورین، کافئین، اینوزیتون و  گلوکونودلتا لاکتون با ضابطه‌های جدید نوشیدنی انرژی زا  کاملا منطبق است و استفاده منطقی از آن مانعی ندارد.
وی در ادامه با برشمردن مصداق‌های انواع اصیل این نوشابه انرژی زا تصریح نمود: برچسب اصالت و برچسب فارسی نویس علاوه بر جمله   maide in Austria که بر روی بسته بندی این نوشیدنی وجود دارد می‌تواند اطمینان بخش انتخاب صحیح مصرف کننده باشد.
این مقام مسئول در سازمان غذا و دارو همچنین مشخصه انواع قاچاق و تقلبی این محصول را عدم رویت هر یک از موارد یاد شده و همچنین جمله thailandi maide in  دانست که بر روی قوطی نوشیدنی های مذکور درج می‌شود.
حسینی با اشاره به دغدغه و هشدارهای بهداشتی مسئولان که همواره موید نظارت‌های جدی آنها بر محصولات و فراورده‌های تولیدی و بازرسی‌های مستمر سطح عرضه می‌باشد خاطر نشان کرد:  و همانطور که ریاست سازمان در ابتدای سال جاری مطرح نمود یکی از مهمترین اولویت‌های سازمان با توجه به نامگذاری جهانی امسال به «ایمنی غذا از مزرعه تا سفره»، حوزه غذا و نظارت و پایش مراکز تولید و سطوح عرضه است.
وی با اشاره به استقرار بازرسان سازمان غذا و دارو در گمرگ، اظهارداشت: بازرسی از محموله‌های وارداتی جهت بررسی وضعیت بهداشتی، نمونه برداری از آنها و بررسی گواهی حلیت با حضور نماینده ولی فقیه، از جمله وظایف همیشگی بازرسان سازمان غذا و داروی مستقر در گمرک کشور است.
مدیرکل نظارت بر فراورده‌های غذایی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو در انتهای سخنانش تاکید کرد: اگر مصرف کنندگان با مواردی مشکوک اعم از محصول تقلبی، قاچاق و سایر موارد مواجه شدند می‌توانند با شماره 1490 تماس بگیرند یا مراتب را به اطلاع نیروی انتظامی و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز برسانند تا نسبت به جمع آوری و برخورد با متخلفان اقدام لازم به عمل آید.

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید