نکاتی که هنگام استفاده از وکس باید رعایت کنید

8003

یکی از روش های از بین بردن موهای زائد بدن استفاده از موم یا وکس است. (به وکس کردن اپیلاسیون هم گفته می شود.) در این روش موها از ریشه کنده می شوند بنابراین مدت زمان طولانی تری برای رشد موها نیاز است علاوه بر این مداومت در انجام این کار می تواند باعث نازک شدن موها و رشد دیرتر موها شود.

نکاتی که هنگام استفاده از وکس باید رعایت کنید

♦ موهای زائد بدن باید به اندازه مشخصی رسیده باشند تا بتوانید آن ها را از بین ببرید.بلندی موها باید حداقل ۶ میلی‌متر باشد تا وکس بتواند روی موها اثر بگذارد و آن‌ها را بکند.

♦ برای وکس صورت معمولا از موم‌هایی استفاده می‌شود که یا گرم است یا سرد. اگر موم گرم باشد باید مراقب تاول زدن پوست و سوختگی باشیم بنابراین نباید این کار به وسیله هر شخص ناواردی انجام شود.
در مورد موم سرد باید به نحوه استفاده دقت کنیم. موم باید به حدی غلیظ باشد که فقط موهای زائد را بردارد و به پوست صدمه‌ای نزند. گاهی برداشتن سریع موم باعث خراشیدگی می‌شود و می‌تواند به آلودگی پوست و عفونت‌های احتمالی منجر شود.

♦ برخی افراد نیز به موم حساسیت نشان می‌دهند و بعد از وکس دچار کهیر و التهاب و سرخی صورت می‌شوند. در این شرایط باید فورا موم را از روی صورت برداشت و دوباره از آن استفاده نکرد.

وکس کردن

♦ به هیچ عنوان درست قبل از اپیلاسیون لایه برداری نکنید، چون پوست ملتهب، حساس و تحریک می‌شود

♦ از دیگر مشکلات شایع خانم‌ها بعد از وکس کردن، جوش زدن و التهاب و عفونت ریشه مو است که تا چند روز بعد از موم انداختن باقی می‌ماند اما مشکلی که شاید بسیار مهم‌تر باشد، امکان پخش شدن عفونت‌های ویروسی با موم آلوده یا کاردک روی صورت است.

♦ افرادی که دچار تبخال، زگیل یا جوش چرکی هستند، باید از انجام این کار پرهیز کنند زیرا نه‌تنها باعث پخش عفونت روی صورت و سایر نقاط پوست می‌شود، بلکه این امکان وجود دارد که به دنبال استفاده از موم آلوده یا کاردک روی صورت سایر افراد، عفونت به افراد سالم نیز منتقل شود.

♦ بعد موم انداختن پوست بسیار آسیبپذیر است، به همین خاطر نباید در معرض نور مستقیم خورشید قرار بگیرید

♦ اگر به بیماری دچار هستید که باید داروی خاصی مصرف نمایید در این زمان وکس انجام ندهید مثلا اگر Retin- A یا Accutane مصرف می کنید، مجاز به وکس کردن نیستند.

 

اپیلاسیون چیست؟

پرمویی و راههای درمان آن

 

 

 

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید