نکات مهم در مراقبت از مژه ها

1717
مراقبت از مژه ها

مژه های بلند و زیبا علاوه بر موثر بودن در زیبایی چهره، از چشم هایتان محافظت می کنند بنابراین برای محافظت از آنها باید اهمیت خاصی قائل شوید. برای آگاهی از اصول مراقبت از مژه لازم است یک سری نکات را رعایت کنیم. در ادامه فهرستی از اقدامات ساده را آماده‌ کرده‌ایم که سلامت مژه ها را تضمین می کند. با ما همراه باشید.

 

نکاتی که برای مراقبت از مژه ها باید رعایت کنید

قبل خواب، آرایش مژه و چشمهایتان را پاک کنید

حتما قبل از خواب آرایش صورت و چشم هایتان را پاک کنید. هنگامی که ریمل روی مژه ها باقی می ماند باعث شکستن مژه و ریزش آن می شود. برای پاک کردن آرایش چشم حتما از محلول های پاک کننده آرایش چشم استفاده کنید و با ملایمت این کار را انجام دهید.

پاک کردن آرایش چشم

از ریمل های ضد آب استفاده نکنید

بعضی از این ریمل های ضد آب از مواد پلاستیکی بسیار غلیظ و چسبنده تشکیل شده اند که بر روی مژه چسبیده و خشک می شوند. از آنجایی که ریمل های ضد آب به سختی پاک می شوند به هنگام پاک کردن آن تعدادی از مژه ها کنده می شوند. همواره از ریملی عادی با کیفیت خوب استفاده کنید.

 

مژه های خود را با روغن های گیاهی تقویت کنید.

پیش از خواب یک پنبه آرایشی را به یک روغن گیاهی مانند روغن بادام، روغن نارگیل، روغن فندق و… آغشته کنید و به آرامی بر روی مژه ها بکشید. با این کار مژه تغذیه شده و هم براق می شوند.

مراقبت از مژه ها

مژه هایتان را برس بزنید

مژه ها را با برس مژه یا برس تمیز سر یک ریمل خالی، به سمت بالا و پایین شانه کنید. با این کار هم مژه ها زیبا و مرتب هستند هم حالت مژه ها حفظ می شود و دیگر نیازی به فر مژه نیست.

 از فرمژه و مژه مصنوعی استفاده نکنید

مورد دیگری که باعث کنده شدن مژه ها می شود، استفاده از مژه مصنوعی است. چسب مژه مصنوعی می تواند آسیب زیادی به مژه هایتان وارد کند. همچنین به هیچ عنوان از فرمژه استفاده نکنید زیرا باعث شکستن و ریزش مژه ها می شود.

به جای استفاده از فرمژه، از دو گوش پاک کن بزرگ یا از ابرهای سایه ابرو استفاده کنید. انها را به ریمل آغشته کنید و تارهای مژه را به کمک انها به سمت بالا یا پایین خم کنید. چند لحظه مژه ها را به همین حالت نگه دارید تا حالت بگیرند.

 

یک روز در هفته به مژه هایتان استراحت بدهید

حتما یک روز در هفته به مژه هایتان استراحت دهید نیازی نیست هر روز ریمل بزنید. در صورت استفاده بیش از حد از لوازم آرایشی به بافتهای ظریف پوست و مژه آسیب می رسد. شما تعادل را حفظ کنید.

مراقبت از مژه

از سرم های تقویت کننده مژه استفاده کنید

علاوه بر استفاده از روغن های گیاهی، می توانید از سرم های تقویت کننده مژه استفاده کنید. استفاده مداوم از ریمل، سایه چشم و محلول های پاک کننده آرایش، باعث آسیب بافت مژه می شود. سرم های مخصوص مژه در بازار و داروخانه ها موجود است. همچنین شما می توانید در منزل این سرم را تهیه کنید. مخلوطی از روغن بادام، زیتون ، نارگیل مژه شما را تقویت و ریشه آن را محکم می کند.

 

مالیدن چشم‌ ها را ترک کنید

مالیدن چشم ها نه تنها به مژه ها آسیب می رساند بلکه سلامت چشم ها را به خطر می اندازد. اگر ریمل زده باشید، مالیدن چشم باعث نفوذ ریمل در چشم و عفونت آن می‌شود. هنگام تماس دست با چشم ها از تمیز بودن دست هایتان اطمینان حاصل کنید.

مراقبت از مژه ها

 

به تاریخ مصرف لوازم آرایش توجه کنید

حتی اگر بهترین مارک ریمل را خریداری کرده باشید، باز هم این ریمل تاریخ مصرفی دارد. حتما بعد از گذشت این تاریخ، ریمل خود را دور بیندازید. باکتری ها داخل ریمل تاریخ گذشته رشد می کنند و تکثیر می شوند و باعث عفونت و بیماری های چشم و مژه می شوند. بهترین تاریخ مصرف ریمل نهایتان شش ماه است.

 

 رنگ کردن مژه، لیفت و لمینت یا کاشت مژه ها

کاشت مژه ها به علت این که روی مژه های خودتان انجام می شود می تواند به شدت باعث ریزش مژه شود. همچنین چسب کاشت برای مژه ها مضر است.

رنگ کردن مژه ها هم این روزها حسابی مده شده و بسیاری از افراد این کار را انجام می دهند. رنگ‌های مخصوص مژه‌ دارای ترکیباتی مانند پارافنیلین دی‌آمین (p-Phenylenediamine)، فرمالدهید (formaldehyde) و اسانس‌های مطعر هستند. این مواد بسیار حساسیت‌زا می‌باشند و اگر مژ‌‌ه‌های خود را در بازه‌های زمانی کوتاه‌مدت رنگ کنید، احتمال ریختن همه‌ی مژه‌های طبیعی شما وجود دارد.

 

بیشتر بخوانید:

معرفی برترین محلول ها و سرم های تقویت کننده مژه

تقویت و پرپشت شدن مژه و ابرو با روغن هفت مغز

روش تهیه سرم خانگی برای تقویت و رشد سریعتر مژه ها

آموزش استفاده از مژه مگنتی (مغناطیسی) و مزایا و معایب آن

 

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید