نکات مهم و مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

518
مراقبت بعد از بوتاکس

تزریق بوتاکس یک روش درمانی بی خطر و موثر برای کاهش و از بین بردن موقتی چین و چروک و اثرات پیری پوست است. بوتاکس از ترکیبات سم بوتولیسم ساخته شده و از طریق از فلج کردن برخی عضلات منجر به از بین بردن چروک های بدن می شود. مکانیسم عملکرد بوتاکس از طریق شل کردن عضلات است.

اثر دهی بوتاکس معمولا از دو تا ده روز پس از آن بوده و به طور معمولا حداکثر تاثیر آن تا شش ماه پس از تزریق بوتاکس است. تزریق بوتاکس باید در مطب پزشک متخصص انجام شود و نیازی به بستری و یا بیهوشی ندارد.

در ادامه این مطلب با مهمترین نکات درباره مراقبت بعد از تزریق بوتاکس آشنا می شویم.

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

مراقبت بعد از تزریق بوتاکس اهمیت بسیار زیادی دارد و شاید اهمیت آن با کیفیت کار انجام شده برابری کند. مهمترین اعمال برای مراقبت بعد از تزریق بوتاکس به شرح زیر هستند:

♦ برای خوابیدن و دراز کشیدن بعد از بوتاکس، از آنجایی که جذب مواد تزریقی بوتاکس نیاز به زمان دارد، شما باید حداقل چهار ساعت پس از بوتاکس صبر کرده و سپس می توانید برای استراحت، دراز بکشید.

بهترین زمان انجام بوتاکس:

  • روزی که فعالیت کمتری دارید
  • صبح یا اوایل بعد از ظهر

♦ به مدت ۲۴ ساعت باید از ماساژ دادن صورت خود بپرهیزید. به این نکته توجه داشته باشید که  لمس کردن یا مالیدن منطقه ممکن است موجب ایجاد نتایج ناخواسته مانند افتادگی پلک یا آسیب عصبی شود.

♦ شما می توانید یک روز پس از تزریق بوتاکس صورت خود را شسته و دوش بگیرید. اما به خاطر داشته باشید که هنگام شستن صورت، هیچ فشاری روی صورت وارد نیاورده و یا آن را ماساژ ندهید.

♦ یکی دیگر از نکات برای مراقبت بعد از تزریق بوتاکس پرهیز از فعالیت های فیزیکی سنگین است.
حداقل ۲۴ ساعت پس از درمان، از شنا کردن اجتناب کنید. محیط استخر و ورزشگاه مملو از باکتری است و ممکن است باعث واکنش های نامطلوب شود. بهتر است از فعالیت های شدید برای چند روز پس از درمان خودداری کنید.

♦ بعد از تزریق بوتاکس از مصرف الکل پرهیز کنید.

♦ کسانی که بعد از تزریق بوتاکس متوجه کبودی در قسمت های مورد نظر شدند می توانند از آرنیکا و یا ویتامین K استفاده کنند. (روش های خانگی برای درمان سریع کبودی و خون مردگی)

♦ یکی از مهمترین موارد برای مراقبت بعد از تزریق بوتاکس پرهیز از مصرف لایه برداری هایی مانند میکرودرم و سایر لایه برداری های شیمیایی است.

♦ سعی کنید به مدت ۲ هفته بعد از تزریق بوتاکس در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرید.

♦ بعد از تزریق بوتاکس کمی ورم و کبودی در محل بوجود می آید، که طبیعی است و جای نگرانی نیست ورم ها طی چند ساعت برطرف خواهد شد.

در صورتی که بعد از تزریق بوتاکس متوجه عوارض جانبی شدید حتما به پزشک خود مراجعه کنید.

 

بیشتر بخوانید:

کدام نوع چروک ها توسط بوتاکس برطرف می شوند؟

توصیه هایی برای افرادی که اولین بار بوتاکس می کنند

حقایق شگفت انگیز و جالب درباره تزریق بوتاکس!

همه کارهایی که قبل از بوتاکس باید انجام دهید

 

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید