نکات کاربردی آرایش برای خانم های عینکی

3217
نکات آرایشی برای خانم های عینکی

اگر شما هم جزو آن دسته خانم هایی هستید که عینک به چشم می گذارید و از طرفی هم علاقه به آرایش کردن دارید بهتر است با تکنیک های آرایش چشم برای خانم های عینکی آشنا شوید. همان طور که می دانید آرایش از پشت عینک طبی بیشتر به چشم می آید و همین موضوع آرایش کردن را برای این دسته از افراد سخت تر کرده است. ما در این مطلب با آموزش چند نکته ساده به شما یاد می دهیم تا مثل همیشه بدرخشید!

نکات کاربردی آرایش برای خانم های عینکی

خانم هایی که عینک به چشم می زنند هنگام آرایش چشم علاوه بر مدل چشم باید به مدل عینک، ضخامت و رنگ فریم نیز توجه داشته باشند.

 

۱- کانسیلر را فراموش نکنید

کانسیلر باعث می شود سیاهی زیر چشم (که زیر عینک دو برابر نشان داده می شود) محو شود. کانسیلر در افراد عینکی کاربرد بیشتری دارد چون استفاده مداوم از عینک در زیر چشم سایه ایجاد می‌کند و با کمک کانسیلر تا حد زیادی می توان آن را محو کرد. علاوه بر این برای جلوگیری از آسیب پوست اطراف چشم استفاده از کرم دور چشم را فراموش نکنید.

نکات آرایشی برای خانم های عینکی

۲- روی کرم پودرتان از پنکک استفاده کنید

این کار آرایشتان را فیکس می کند و باعث می شود که آرایشتان پس ندهد و فریم عینک کثیف نشود.

 

۳- از فرمژه استفاده کنید.

فرمژه باعث می شود که مژه ها و چشم هایتان جذاب تر به نظر برسند. البته بهتر است در استفاده از فرمژه احتیاط کنید زیرا ریشه مژه هایتان را ضعیف می کند. توصیه می شود فقط برای مژه های بالایی از ریمل استفاده کنید و به مژه های پایین ریمل نزنید.

 

۴- خط چشم گربه ای بکشید.

برای این که چشم‌های شما از پشت عینک، زیباتر به نظر آید، خط چشم گربه‌ای بکشید. از خط چشم‌های باریک بپرهیزید. یک خط چشم پهن با دم کشیده برای صورت شما بسیار مناسب است.

نکات آرایشی برای خانم های عینکی

۵- چشم هایتان را بیش از حد سیاه نکنید.

درست است که آرایش مشکی زیر عینک بسیار زیباست، اما مراقبت باشید که چشم هایتان را بیش از حد سیاه نکنید. سایه های روشن هم می توانند انتخاب های خوبی باشند. مثلا سایه چشم با تم بنفش برای چشم های سبز و سایه با تم قهوه ای و طلایی برای چشم های آبی و قهوه ای مناسب است. البته رنگ پوست هم بسیار مهم است.

 

۶- استفاده از مداد سفید را فراموش نکنید.

از مداد سفید یا بژ برای خط اشک (خط داخلی پایین چشم تان) استفاده کنید. این باعث باعث بزرگ تر به نظر رسیدن چشم ها می شود.

 

۷- آرایش لب ها

اگر دوست دارید که توجه را از روی عینک تان بردارید بهترین راه حل آرایش لب خیره کننده است. پس رنگ‌هایی مانند قرمز، سرخابی و بنفش بهترین انتخاب برای خانم‌ های عینکی است.

  • اگر فریم عینک تان رنگی است رنگ رژلب را روشن و یا همانند رنگ فریم انتخاب کنید و آرایش چشم کمتری انجام دهید.
  • اگر فریم عینک تان تیره باشد  رژلب قرمز و صورتی پررنگ شما را جذاب می کند.

نکات آرایشی برای خانم های عینکی

۸- انتخاب رژگونه

همان طور که گفته شد بهتر است که با عینک زیاد آرایش نکنیم اما نباید زیاد هم بی رنگ و لعاب و ناخوش به نظر برسید. یک رژگونه ملایم انتخاب کنید و از نوک گونه به سمت گوش تان را رژگونه بزنید.

 

۹- ابروهایتان را مرتب کنید.

به هیچ عنوان ابروها را فراموش نکنید. ابروهای خوش‌حالت و خوش‌فرم راز بزرگی در ایجاد تناسب و زیبایی در چهره است. ابروهای مرتب و شانه زده باعث می شود که چشم هایتان زیباتر و جذاب تر به نظر برسد.

 

بیشتر بخوانید:

آموزش آرایش حرفه ای ابروها در ۸ مرحله با تصاویر

ترفندهای آرایشی ساده و کاربردی که از آن بی خبرید!

نحوه صحیح آرایش چشم بر اساس فرم و حالت چشم ها

چگونه آرایش لایت و دخترانه داشته باشیم؟ + آموزش تصویری

 

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید