هرگز این مواد را به پوستت نزن! / مواد مضر برای پوست

2006
این مواد رو به پوستت نزن

درمان‌های خانگی پوست صورت فواید زیادی دارند. اما آنچه که در خانه درست می‌کنیم، همیشه برای پوست مفید نیستند و مواد مضر برای پوست محسوب می شود. استفاده از برخی از مواد، برای سلامتی پوست مضر است و سبب افزایش چین و چروک پوست و از بین رفتن زیبایی می شود.

موادی که هرگز نباید به پوستتان بزنید (مواد مضر برای پوست)

جوش شیرین

جوش شیرین شامل pH 9 می باشند و باعث جذب تمام اسیدهای خوب پوست و خشک شدن بیش از اندازه آن می شوند بنابراین برای جلوگیری از خشکی پوست و تولید روغن های طبیعی پوست از زدن جوش شیرین به پوست خودداری کنید.

جوش شیرین - مواد مضر برای پوست

لیمو

خواص اسیدی لیمو باعث آسیب رسیدن به پوست صورت و خشکی بیش از اندازه و حتی سوختگی و تاول می شود.  پس برای روشن شدن پوست صورت تان به جای لیمو از کرم های روشن کننده پوست استفاده نمایید.

آب لیمو

 

وازلین

وازلین در واقع یک لایه محافظ روی پوست ایجاد می کند و از پوست در برابر از بین رفتن رطوبت محافظت می کند اما به تنهایی برای درمان پوست کاری انجام نمی دهد. علاوه بر این وازلین سبب جذب کثیفی و آلودگی شده و جلوی هوا و رطوبت اضافی را می گیرد.

وازلین

 

لوسیون بدن

مواد موجود در لوسیون بدن برای پوست صورت بسیار سنگین هستند بنابراین استفاده از لوسیون های بدن برای صورت مناسب نیست و برای پوست صورت باید از محصولات ملایم تر استفاده شود.

لوسیون بدن

خمیر دندان

خمیر دندان حاوی موادی می باشد که سبب خشکی و تحریک پوست می شوند و از نظر شیمیایی، این پتانسیل را دارد که پوست را بسوزاند و باعث زخم های تیره ای شود.

خمیر دندان

بیشتر بخوانید:

مراقبت های بعد از پاکسازی پوست و لایه برداری

خواص فوق العاده روغن فندق برای پوست

ماسک خانگی ماست و عسل برای شفاف سازی و جوانسازی پوست

 

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید