همه آنچه که درباره تونر باید بدانید/ چرا استفاده از تونر برای پوست ضرورت دارد؟

7043

اگر نگاهی به برنامه مراقبت از پوستتان بیندازید، معمولا استفاده از تونر یا بی اهمیت است و یا اصلا در برنامه تان وجود ندارد. امروزه یک تونر خوب و درست فرموله شده برای پوست بسیار مفید است و در کنار دیگر محصولات مراقبت از پوست نتیجه خوبی در پی خواهد داشت.

دقت کنید که استفاده از “تونر مناسب” بسیار مهم است. اگر محصول حاوی الکل و یا مواد تحریک کننده مثل (عطر، منتول، نعناع و…) باشد بیشتر به پوست ضرر می رساند تا این که بخواهد کمک کننده باشد. در این مقاله برای شما دلیل اهمیت استفاده از این محصول و نحوه انتخاب آن را توضیح می دهیم.

چرا تونر برای مراقبت از پوست ضروری است؟

  • حامی پوست صورت است. بعد از پاکسازی پوست، لایه های سطحی پوست نیاز به موادی دارند تا خود را بازیابی کنند. عناصر ترمیم کننده پوست مثل هیالورونیک، گلیسیرین، سیرامید و اسید های چرب برای این کار مناسب هستند. چیزی که ممکن است ندانید این است که یک تونر خوب حاوی بیشتر این عناصر است و می تواند بهتر از مرطوب کننده و یا سرم عمل کند.
  • می تواند آب رسان قوی برای پوست باشد؛ مخصوصا در فصل تابستان و یا در محیط های گرم و مرطوب.
  • چیزی فراتر از یک پاک کننده است. اگر هنوز فکر می کنید که کار این محصول پاک کردن باقی مانده مواد آرایشی روی پوست است، بهتر است بدانید که که کاربرد آن خیلی مهم تر است. تونر جدا از پاک کردن باقی مانده آرایش صورت، پوست را نرم و صاف می کند، قرمزی پوست را کاهش می دهد و منافذ باز پوست را کوچک تر می کند.

چه نوع تونری مناسب پوست شماست؟ بهترین مارک و برند آن چیست؟ سینره بخریم یا نیوآ؟

حالا که از فواید این محصول آگاه شدید، سوال این جاست که چه نوعی از آن مناسب پوست شماست؟ در موقع خرید به چیزی باید توجه کنید؟ پیدا کردن تونر مناسب کار آسانی نیست. زیرا نمونه های نامناسب زیادی از این محصول ممکن است در بازار موجود باشد. به طور کلی تونر ها به سه دسته تقسیم می شوند:

  1. تونر بر پایه الکل ، اغلب حاوی مواد قابض مثل عنبر سائل هستند. از این دسته خودداری کنید. این نوع تونر ها موجب آزاد شدن رادیکال های آزاد و تحریک پوست می شوند. این اتفاق باعث پایین آوردن توانایی پوست در ترمیم خود و کاهش تولید کلاژن می شود.
  2. تونر بر پایه آب و گلیسرین همراه با عصاره های معطر مثل عصاره گل رز و یا عصاره مرکبات. این دسته اغلب با نام روشن کننده و خنک کننده پوست عرضه می شوند. این مواد چیزی جز تخریب کلاژن پوست انجام نمی دهند.
  3. تونر بر پایه آب و مواد موثری مثل آنتی اکسیدان ها، مواد ترمیم کننده پوست و مواد ارتباط برقرار کننده با سلول مثل نیاسینامید.

انتخاب شما باید از دسته سوم باشد و به طور کلی دور دسته اول و دوم را خط بکشید. دقت کنید که قیمت و برند محصول باید اولویت دوم شما در خرید باشد و انتخاب محصول با مواد اولیه مناسب باید اولویت اصلی شما باشد.

تونر برای انواع پوست

 تونر پوست چرب و مستعد جوش

اگر پوست چرب و مستعد جوش دارید باید در خرید این محصول دقت کنید. بدون استثنا تونر هایی که با بر چسب مخصوص صورت های جوش دار ارائه می شوند هیچ کمکی به پوست نمی کنند! مشکل این محصولات چیست؟ این محصولات مشکل سازند زیرا حاوی مواد تحریک کننده مثل الکل، منتول و عنبر سائل هستند که به پوست صدمه می زنند. استفاده از محصول نامناسب برای پوست چرب موجب می شود این پوست بیشتر جوش بزند، جای جوش بیشتر روی پوست بماند و حتی خشک و پوسته پوسته شود؛ در حالی که لایه های زیرین پوست چرب است. محصول مناسب این نوع پوست محصولی است که باعث نرمی و لطافت آن شود، منافذ باز را کم کند و حاوی مواد ارتباط برقرار کننده با سلول باشد. این نوع پوست در فصل تابستان شاید فقط به یک مرطوب کننده نیاز اشته باشد.

تونر پوست خشک و حساس

اغلب افراد با این نوع پوست به خاطر ترس از خشک تر شدن پوستشان از این محصول دوری می کنند. اما استفاده از نوع مناسب آن می تواند پوست آن ها را لطیف و نرم کند و قرمزی آن را از بین ببرد.

تونر پوست مختلط

محصول مناسب این نوع پوست نیز باید عاری از الکل و مواد تحریک کننده باشد. در این صورت هم نواحی خشک بهبود پیدا می کند و هم نواحی چرب و همچنین منافذ باز کوچک تر می شوند.

با توجه به توضیحات داده شده، وقتی که قصد خرید این محصول را دارید توجه کنید که حاوی مواد مفید برای پوست باشد. هرگز، تاکید می کنم هرگز تونر حاوی مواد تحریک کننده تهیه نکنید. به برچسب و ادعای روی بسته اعتماد نکنید. یک تونر خوب در برنامه مرقبت از پوستتان بسیار ارزشمند است و شما را به هدفتان چه رفع خشکی باشد، چه کاهش چربی و چه کاهش چین و چروک، نزدیک می کند.

منبع: behroo.com

 

کانسیلر چیست؟ نحوه استفاده از کانسیلر متناسب با فرم صورت

مدلهای مختلف خط چشم و آموزش کشیدن خط چشم

چطور برس آرایشی را تمیز کنیم؟

با این برنامه مراقبت از پوست یک هفته ای از تغییر در پوست خود شگفت زده شوید!

جوانسازی پوست در نیم ساعت

 

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید