فیلر لب چیست؟/ همه آنچه که درباره فیلر لب باید بدانید

1595

برجسته سازی لب یک روش زیبایی برای پر کردن و برجسته کردن لب شماست

فیلرهای لب همیشگی نیستند و استفاده از آن ها تصمیمی سخت و بزرگ است و قبل از این عمل باید تصمیم قاطعانه و درست گرفته شود. در این مقاله از متخصص زیبایی در حوزه تخصصی لب (و برنامه  Body Shockers ) دکتر Esho سوال شده است که افراد قبل از انجام فیلر لب چه مسایلی را باید بدانند

فیلرهای لب از چه ماده ای ساخته شده اند؟

بیشتر فیلرها از کلاژن ( Collagen ) یا هیالورونیک اسید ( Hyaluronic Acid ) ساخته شده اند که مستقیم به لب تزریق می شود و حجم و اندازه ی آن را افزایش می دهد. کلاژن به صورت خالص به لب تزریق می شود که باعث حجم دادن به آن می شود، در حالیکه هیالورونیک اسید نه فقط لب را پر می کند، بلکه آب را نیز در داخل لب گیر می اندازد تا لب حالتی طبیعی به خود بگیرد.

کایلی جنر از Juvederm استفاده کرده است، آیا این بهترین برند است؟

فیلرهای زیادی در بازار وجود دارند که از نظر من این بهترین کمپانی است. اما چیزی که اکثرن در مورد آن مرتکب اشتباه می شوند این است که Juvederm محدوده ی زیادی را شامل می شود که هرکدام از این محصولات ویژگی های خاص خود را دارند. برای لب ها دوتا از بهترین محصولات این برند از Juvederm Vycross هستند کهVobella برای داشتن فیلری اندک و طبیعی و Volift برای لب هایی برجسته ولی همچنان طبیعی بهترین انتخاب هستند.

هر لب، چقدر فیلر نیاز دارد؟

یکی از بزرگ ترین اشتباهاتی که اکثر افراد به آن واقف نیستند، درشت و پر شدن لب ها به طوری که دوست دارند نباید لزوما یک شبه اتفاق بیفتد. اگر لب خیلی باریکی دارید و می خواهید که لب های درشت ولی طبیعی داشته باشید، به چند جلسه و خب هزینه کردن بیشتری نیاز دارید.

کلید داشتن لب هایی پر و طبیعی این است که لایه لایه روی هم ساخته شود و من شخصا با تکنیک Micro droplet Liner Injection، لب کاملا جدیدی با سایز و اندازه ی دلخواه با دادن زمان مناسب، می سازم.

تزریق چربی به لب

آیا تزریق فیلر لب دردناک است؟

بستگی دارد که دکتر متخصص از چه بی حس کننده ای استفاده کند، من شخصا از بی حس کننده های دندانپزشکی استفاده می کنم که بیمارم هیچ چیز را حس نکند، اما برخی از پزشکان از ژل بی حس کننده استفاده می نمایند که می تواند باعث ناراحتی مراجع شود.


بیشتر بخوانید: آموزش کانتورینگ لب برای برجسته کردن لب ها


فیلر لب تا چه زمانی باقی می ماند؟

این موضوع به سن مراجع ارتباط دارد ولی به طور متوسط هر 4 تا 6 ماه باید تکرار شود تا سایز و مدل مورد نظر بیمار حفظ شود.

آیا فیلر لب احساس غیرطبیعی بودن دارد؟

اگر به صورت عالی و حرفه ای انجام شود، هیچ احساس غیرطبیعی بودن یا تفاوتی با لب طبیعی نباید ایجاد کند.

آیا نتیجه ی استفاده از فیلر لب آنی است؟

درست بعد از انجام تزریق، لب ها اندکی ورم می کنند. من به مراجعانم پیشنهاد استفاده از یخ روی لب ها و استفاده از قرص ارنیکا ( Arnica )برای جلوگیری از کبود شدن پیشنهاد می دهم. بعد از حدود 24 ساعت تورم می خوابد و می توانید نتیجه نهایی را ببینید.

تزریق چربی به لب

درصد بروز خطا و ناموفق بودن عمل چقدر است؟

این موضوع به ماده ی فیلر مربوطه بستگی دارد، اکثر پزشکان از فیلر های هیالورونیک اسید استفاده می کنند که ماندگاری بیشتری نسبت به بیشتر فیلرهای کلاژنی دارد.

حدود 1 الی 3 درصد احتمال واکنش آلرژیک به کلاژن وجود دارد اما به هیالورونیک اسید این اتفاق به شدت نادر است.


بیشتر بخوانید: خواص معجزه آسای روغن خراطین/ برجسته کردن لب ها با روغن خراطین


اگر عمل زیبایی ناموفق بود، آیا امکان تخلیه فیلر وجود دارد؟

یکی از مزایای استفاده از فیلر هیالورونیک اسید نسبت به کلاژن این است که HA به راحتی توسط آنزیم هیالورونیداز قابل حذف کردن است. بنابراین اگر مشکلی پیش بیاید به راحتی قابل حل و تصحیح است.

هزینه ی عمل و قیمت فیلر لب چقدر می شود؟

هر میل فیلر لب قیمتی بین 250 تا 500 پوند ( حدود 1 میلیون و 700 هزار تومان تا 3 میلیون و 400 هزار تومان ) دارد.این هزینه ارتباط مستقیمی با نوع فیلر استفاده شده در هر بار تزریق و تخصص پزشک معالج دارد.

چگونه بهترین پزشک متخصص را بیابیم؟

جستجو کردن کلید اصلی ماجرا است. حتما صلاحیت های پزشک مورد نظر را به صورت کامل بخوانید و از وبسایت های مخصوص در این زمینه استفاده کنید. جستجو و سوال پرسیدن زیاد، بهترین راه برای یافتن هستند!

اگر تصمیم گرفتید با تزریق فیلر لب های خود را زیباتر کنید، به نکات زیر توجه داشته باشید:

  • با تزریق فیلر می شود به لب ها حجم داد و یا حدود آن ها را مشخص کرد، اما نمی توان شکل لب را عوض کرد. بنابراین از پزشک خود نخواهید شکل جدیدی به لبهای شما بدهد.
  • برای آن که حدود لب مشخص شود؛ فیلر در محلی تزریق می شود که پوست صورتی لب به پوست معمولی صورت می رسد. به این محل لبه ورمیلیون می گویند و برای این که حجم لب بیشتر شود، فیلر به داخل جسم لب تزریق می شود. معمولا هر دو تزریق با هم انجام می شود تا لب شکل مطلوب تری پیدا کند.
  • افرادی که لب های بسیار نازک دارند، بهتر است فیلر تزریق نکنند، چرا که ممکن است به سبب تزریق لب ها به سمت جلو برجستگی پیدا کنند و حالتی شبیه به منقار اردک ایجاد شود.
  • از نظر زیبایی ارتفاع لب فوقانی از روبرو باید مختصری بیش از نصف ارتفاع لب تحتانی باشد.

منبع: zibamoon.com

عمل جراحی زیبایی پلک چیست و چگونه انجام می شود؟

درمان افتادگی پلک بدون جراحی (پلاسماتراپی)

نکاتی برای کوچک کردن بینی بدون عمل جراحی!

لیفت با نخ تکنیکی برای جوانی بدون عمل جراحی!

اطلاعات مفید درباره ی عمل زیبایی بینی

اصول مراقبت و زیبایی لب ها

جراحی تغییر رنگ چشم چگونه انجام می شود؟

 

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید