مداد چشم خوب چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

388
مداد چشم خوب

مداد چشم یکی از محبوب ترین و پرکاربردترین محصولات آرایشی در میان خانم ها است که به بالا بردن جذابیت چشم های شما بسیار کمک خواهد کرد، از آنجایی که مداد چشم یکی از محصولاتی است که برخورد مستقیم با چشم دارد بنابراین کیفیت آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در ادامه درباره انواع مداد چشم و این که مداد چشم خوب چه ویژگی هایی باید داشته باشد صحبت می کنیم. با ما همراه باشید.

 

انواع مداد چشم

 • مداد چشم پودری

مداد چشم هایی که بر پایه پودر تشکیل می شود دارای نوک سفت بوده و برای کشیدن پشت پلک طبیعی و صاف به نظر خواهد رسید، به یاد داشته باشید با این مداد چشم های پودری بیشتر می توانید برای افراد تازه کار استفاده کنید و ارتباط بهتری می شود برقرار کرد.

 

 • مداد چشم واکسی

این مداد چشم بیشتر برای کسانی استفاده می شود که به دنبال مدادهای مشکی تر بوده و با نوک نرم و روان آن به راحتی می توانند بر روی پلک شما پخش شود و رد خود را برجای بگذارد، این نوع مدل مداد، بسیار نرم بوده و چرب تر از بقیه مدادهای چشم هستند. استفاده از این مداد کمی سخت تر بوده و به افراد تازه کار پیشنهاد داده نمی شود و بیشتر برای کسانی که مهارت بالایی دارند مناسب است.

مداد چشم واکسی برای استفاده داخل چشم مناسب است.

مداد چشم

 • مداد چشم سرمه ای

در اینجا منظور از مداد چشم سرمه ای رنگ آن نبوده و ما با جنس آن کار داریم، این مداد چشم ها نیاز به تراشیده شدن ندارد  بسیار نرم تر از مدادهای گفته شده در بالا است و شما نیاز دارید برای استفاده از آن کمی مهارت بیشتر به خرج بدهید و خیلی کار با آن آسان نبوده است. این مداد ها ماندگاری بالایی داشته و با شستشو نیز از بین نمی روند اما باید این مورد را هم بگوییم که این مدل از مدل های سنتی خود راحت تر پاک می شود.

 

 • مداد چشم پیچی 

مداد چشم پیچی نیز یکی از گزینه هایی است که کار شما را آسان می کند و ماندگاری بیشتری نسبت به مدادهای معمولی دارد و ساختاری نرم و منعطف آن باعث می شود طرفداران بسیاری داشته باشد.

مداد چشم

مداد چشم خوب باید چه ویژگی هایی  داشته باشد؟

 1. مداد چشم خوب باید فرمولاسیونی قوی به همراه رنگدانه ای یکدست و مقاوم در برابر آب و تماس فیزیکی داشته باشد.
 2. مقاومت در برابر ریزش اشک نیاز است.
 3. مداد چشم خوب باید به شما این امکان را بدهد که قبل از خشک شدن زمانی کافی برای اصلاح اشتباه خود داشته باشید.
 4. در ساختار یک مداد چشم خوب باید از روغن جوجوبا، ویتامین E و مرطوب کننده استفاده شود تا خاصیت آبرسانی خود را حفظ کند.
 5. مداد چشم باید ماندگاری بالایی داشته باشد تا روی پلک های شما پخش نشود.
 6. مداد چشم با نوک پهن به شما برای داشتن تمرکز بالا و درست کشیدن خط چشم کمک خواهد کرد.
 7. برای داشتن آرایش چشم زیبا بهتر است از پرایمر قبل از کشیدن مداد چشم تان استفاده کنید تا ماندگاری و کیفیت رنگدانه های مداد چشم شما به مرور زمان بر روی پوست تان از بین نرود.

بیشتر بخوانید:

ترفندهای آرایشی با مداد چشم سفید

آموزش کشیدن خط چشم با مداد

چگونه از پخش شدن خط چشم جلوگیری کنیم؟

آموزش روش صحیح استفاده از سرمه برای چشم ها

 

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید