آموزش تصویری پاک کردن لاک ژلیش از روی ناخن

29575
پاک کردن ژلیش ناخن

لاک ژل یا ژلیش یکی از جدیدترین و کم خطرترین روش های دیزاین ناخن هاست که طرفداران زیادی دارد و ماندگاری خوبی دارد.  اما ریموو کردن ژلیش کار سختی است و اگر به درستی انجام نشود می تواند باعث خشک و شکننده شدن ناخن ها شود. به همین دلیل بهتر است این کار را به یک ناخن کار بسپارید؛ اما اگر امکان آن برایتان میسر نیست می توانید خودتان در خانه این کار را انجام دهید. فقط باید خیلی دقت به خرج دهید تا آسیبی به ناخن هایتان وارد نکنید.

آموزش زدن لاک ژل (ژلیش ناخن) در منزل

 

مراحل پاک کردن لاک ژل از روی ناخن

 

ابتدا روی ناخن را سوهان بکشید تا لاک ژل کمی سست شود و کار پاک کردن آن آسان تر شود.  این کار لایه تاپ کت روی لاک را خراشانده و باعث می شود استون بهتر به سطح زیرین ناخن نفوذ کند.

پاک کردن ژلیش از روی ناخن

 

سپس فویل آلومینیومی را به اندازه دور ناخن ها برش دهید.

پاک کردن لاک ژل از روی ناخن

 

استون را درون یک کاسه بریزیرد و پدهای پنبه ای را درون آن خیس کنید. سپس پد پنبه ای را که با استون به طور کامل خیس شده است را روی ناخن قرار دهید.

پاک کردن لاک ژل

 

ناخن را با فویل آلومینیومی بپوشانید تا پد پنبه ای کاملا روی ناخن بماند. این کار باعث گرم شدن ناخن ها می شود و کمک می کند تا لاک ژل راحت تر از روی ناخن ها پاک شود. تمام ناخن ها را با این روش بپوشانید و بسته به نوع لاک تان به مدت ۱۰ الی ۱۵ دقیقه صبر کنید.

پاک کردن ژلیش

 

سپس فویل را با یک حرکت از روی ناخن بکشید. اگر لاک همچنان روی ناخن باقی مانده بود بگذارید مدت زمان بیشتری روی ناخن هایتان باقی بماند.

بعد از اینکه تمام فویل ها را از روی ناخن کشیدید باید با استفاده از ابزار مخصوص لاک ناخن را از روی ناخن ها جدا کنید.

پاک کردن ژلیش ناخن

 

دست های خود را با آب گرم و صابون بشویید و خشک کنید.

اگر قسمت هایی از لاک ژل روی ناخن تان باقی مانده بود روی سطح ناخن تان را بافر بکشید.

 

لاک ژل

 

دوباره دستهای خود را بشویید تا به خوبی تمیز شوند و در آخر دست ها و ناخن های خود را با کرم مرطوب کننده مرطوب کنید.

 

بعد از استفاده از لاک ژل و پاک کردن آن ناخن هایتان خشک و شکننده می شوند و رشدشان کند می شود. بنابراین باید ناخن ها را مجدداً آب رسانی کرد تا تقویت شوند. روغن و مرطوب کننده کوتیکول همیشه باید بعد از ریموو کردن ژلیش مورد استفاده قرار گیرد.  اگر به این روغن دسترسی ندارید می توانید ناخن ها را در روغن درخت چای قرار داده یا با روغن زیتون یا نارگیل ماساژ دهید.

نکته: تحت هیچ شرایطی سعی نکنید ناخن های کاشت شده را به زور از ناخن خودتان جدا کنید این کار ممکن است باعث آسیب دیدن بستر ناخن و در برخی مواقع باعث خون مردگی در زیر ناخن شود.

 

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید