پودر دکلره چیست و انواع مختلف آن چه کاربردهایی دارد؟

1591
پودر دکلره

پودر دکلره یک ماده شیمیایی است که آنرا با اکسیدان ترکیب می کنند تا رنگدانه های طبیعی مو را بیرون کند. پودر دکلره به دو رنگ آبی و سفید در بازار وجود دارد. برای موهای ضخیم خیلی تیره باید از پودر دکلره آبی استفاده کنید. برای موهایی اسیب دیده یا موهایی که بطور طبیعی رنگ روشن دارند باید از پودر دکلره با رنگ سفید استفاده شود.

پودر دکلره چیست؟

دکلره پودری است که با آن می توان موها را بی رنگ کرد و با این روش پایه ای برای گذاشتن رنگ موهای بسیار روشن روی موهایتان ایجاد می کنید.

دکلره از مواد پراُکسید ساخته شده، که این مواد می تواند سبب بی رنگ کردن موها شوند. نکته ی دیگری که باید به آن توجه کرد این است که دکره باید در کنار اکسیدان استفاده شود، چنانچه دکلره را با آب مخلوط کنید، دکلره فعال نخواهد گردید پس برای دکلره کردن احتیاج به خرید اکسیدان هم دارید.

 

پودر دکلره خوب چه خصوصیت هایی دارد؟

پودر دکلره خوب نباید گاز داشته باشد

– پودر دکلره خوب نباید پس از ترکیب با کسیدان کف کند

 

پودر دکلره

پودر دکلره چطور عمل می کند؟

پودر دکلره یک ماده ی شیمیایی است که رنگدانه های طبیعی را از تارهای موی شما بیرون می کند. میتوانید پودر دکلره را با انواع گوناگون اکسیدان مخلوط نموده تا میزان قدرت آنرا تغییر دهید.

باید توجه داشته باشید نخستین باری که موهایتان را دکلره می کنید، بافت و رنگ موها تغییر می کند، چون در واقع رنگدانه های مو را از بین برده اید.هنگامیکه مواد شیمیایی فعال میشوند ، پودر دکلره بطور طبیعی گرما تولید می کند. از آنجا که ریشه های مو به سر نزدیکتر است، از سایر قسمتهای مو، گرمتراست.

بنابراین ریشه ی موها به احتمال زیاد به دلیل گرمایی که از پوست سر شما منتشر می شود، بهتر از سایر  قسمتهای مو روشن می شوند. بهتر است موقع دکلره کردن مو، روی ریشه ها از یک فرمول ضعیف تر استفاده کنید تا مطمئن بشید که مو بطور یکسان روشن می شود.

بیشتر بخوانید:

نکات کلیدی برای دکلره کردن مو و روش انجام دکلره

شناخت پایه های دکلره و روش دکلره کردن موها

پودر دکلره

انواع پودر دکلره

۱٫ پودر دکلره سفید: این پودر برای اشخاصی که موهای حساس، شکننده و از قبل رنگ شده هستند، مناسب است زیرا ضعیف­ ترین نوع دکلره می باشد.

 

۲٫ پودر دکلره آبی: این پودر معمولاً برای اشخاصی که موهای سالم­تر وقوی تری هستند، مورد استفاده قرار می­ گیرد پودر آبی از پودر سفید قوی­ تر میباشد بنابراین در استفاده آن باید توجه بیشتری کرد.

نکته : از آنجایی که موهای مشکی طبیعی مقاومت بیشتری دارد از پودر دکلره آبی و کسانی که موهایشان به طور طبیعی روشن بوده از پوددر دکلره سفید استفاده می شود.

 

ضررهای دکلره

اگر دکلره کردن موها توسط افراد حرفه ای انجام نشود می تواند باعث نازک شدن ریشه مو و ریزش آن شود. پراکسید موجود در پودر دکلره به همراه ماده آمونیاکی که در اکسیدان موجود است، می‌تواند موها را در خود حل کند؛ از آنجا که موها از ماده‌ای به نام کراتین ساخته شده‌اند، قادر به حل کردن مواد نیز می‌باشند. در صورتی که مواد در مدت زمان زیادی بر روی سر بماند، باعث نازک شدن و کم حجم شدن موها  شده که به این حالت، سوختن مو با دکلره گویند.

برگرفته از beytoote.com

بیشتر بخوانید:

شناخت پایه های دکلره و روش دکلره کردن موها

چگونه موهای تیره را بدون دکلره روشن کنیم؟

آموزش دکلره کردن موهای صورت

رنگ کردن ریشه موهای دکلره شده

 

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید