انجام این کارها در طول شب باعث پیری زودرس پوست می شود

1331
چروک پوست صورت

با وجود همه مراقبت هایی که از پوست مان انجام می دهیم اما انجام دادن برخی کارها به صورت ناخواسته و غیرعمدی می تواند ضررهای جبران ناپذیری به پوست مان وارد کند.

۱-  خوابیدن روی صورت

از جاذبه زمین در طی شب، کم نمی شود، برای همین وقتی یک بخش از صورت در حین خواب روی زمین باشد، پوست و همه ماهیچه های صورت به سمت پایین کشیده می شود. سعی کنید به جای دمرو خوابیدن، به پشت بخوابید.

۲- نشستن صورت قبل از خواب

در طول روز، گرد و غبار و چربی صورت زیاد می شود که باعث بسته شدن منافذ پوست صورت می گردد. اتفاقی که اگر برطرف نشود می تواندبه تولید جوش های ریز در پیشانی، زیرگوش ها یا دور لب منجر گردد.

 صورت بعضی ها چربتر است و شستن صورت در شب به پاک کردن چربی و سلول های مرده کمک می کند. باعث نفس کشیدن پوست و ترمیم طبیعی آن خواهد شد.

۳- استفاده همزمان چندین نوع پماد صورت

مواد تشکیل دهنده برخی کرم ها با یکدیگر سازگاری ندارند و بهتر است با هم مصرف نشوند. به عنوان مثال بعضی از محصولات زیبایی برای کاهش چروک پوست صورت از « رتینول» برخوردارند ترکیب خوبی با پماد ضد جوش که  benzoyl peroxide معمولا دارند ایجاد نمی کنند.

 

۴- پرهیز از نوشیدن آب

آب مهمترین عنصری است که مقدار لازم آن، باعث طراوت و ملایم بودن پوست صورت می شود. نوشیدن آب به کشیده شدن پوست و قابلیت برگشتن پوست کشیده شده به حالت اول خواهد بود.

قبل از خواب حتما کمی آب بنوشید تا از خشکی پوست مصونیت پیدا کنید. برای داشتن یک پوست شاداب به طور کلی توصیه می شود که شش لیوان آب در طی روز مصرف کنید.

برگرفته از ladieez.com

بیشتر بخوانید:

این کارهای ساده باعث پیری زودرس پوست می شوند!

عادت های غلط آرایشی که باعث پیری زودرس پوست می شوند!

برای داشتن پوست سالم چه غذاهایی بخوریم؟

 

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید