چرا موهایم رنگ نمی گیرد؟

414
چرا موهایم رنگ نمی گیرد

رنگ کردن موها و تغییر رنگ موها یکی از کارهای مورد علاقه در بین خانم ها و آقایان است. در این میان یکی از مشکلاتی که بسیاری افراد با آن مواجه می شوند این است که چرا موهایم رنگ نمی گیرد؟ در این مقاله به بررسی علل رنگ نگرفتن موها می پردازیم.

چرا موهایم رنگ نمی گیرد؟

انتخاب رنگ موی بی کیفیت

یکی از نکات مهمی که هنگام رنگ کردن موها باید توجه کنید استفاده از رنگ مو و اکسیدان با کیفیت است. مخصوصا اگر موهایتان آسیب دیده و دمیج است. رنگ موهای ارزان تر معمولا میزان آمونیاک بالاتری دارند بنابراین قلیایی تر بوده و سریع تر از کوتیکول های مو خارج می شوند.

 

عدم توجه به رنگی که اکنون روی موهایتان است

رنگی که اکنون روی موهایتان است تاثیر زیادی در رنگ گرفتن موهایتان دارد. مثلا اگر موهایتان را مشکی کرده اید تغییر رنگ مو تقریبا غیرممکن است مگر با پاک کردن رنگ مشکی از روی موها.

همچنین اگر قصد روشن کردن موهایی را دارید که پایه ۳ تا ۵ دارند نمی توانید انتظار داشته باشید با یک رنگ مو، رنگ پایه ۹ را به دست آورید.

 

سفیدی مو

یکی از اصلی ترین دلایل رنگ نگرفتن موها، وجود تعداد زیاد تار موهای سفید لابه لای موهایتان است. این مشکلی است که اکثر خانم ها با آن مواجه هستند.

بیشتر بخوانید: بهترین رنگ موها برای موهای سفید/ رنگ کردن حرفه ای موهای سفید

رنگ نگرفتن موها به علت وجود موهای سفید

وجود حنا یا رنگ های گیاهی روی مو

حنا و رنگ های گیاهی خاصیت ماندگاری و تاثیر فوق العاده بالایی روی موها دارند. بنابراین حتی اگر مدت ها پیش موهایتان را با حنا، وسمه یا رنگ های گیاهی (حتی حنای بی رنگ) رنگ کرده اید بهتر است قبل از رنگ کردن موها با آرایشگرتان مشورت کنید، رنگ های شیمیایی نمی توانند تاثیر حنا را از بین ببرند و می تواند نتایج غیرمنتظره ای روی موها ایجاد کند.

 

ضخیم بودن تارهای مو

هرچه تار موها ضخیم تر باشد مقاومت بیشتری در برابر نفوذ مواد شیمیایی از خود نشان می دهد و رنگ پذیری آن پایین تر می آید. در مقابل تار موهای نازک به دلیل بافت نرم رنگ پذیری خوبی دارند.

علت رنگ نگرفتن موها

چرب بودن بیش از اندازه موها

یکی دیگر از علل رنگ نگرفتن مو، چرب بودن بیش از اندازه موی سر است. چربی بیش از اندازه موجب عدم نفوذ رنگ به داخل تار مو شود. (اگر موهایتان زیاد چرب نیست یک روز قبل موها را بشویید که کمی چربی طبیعی روی سر ایجاد شود. کاملا خشک بودن و عاری از چربی بودن کف سر می تواند باعث ایجاد سوزش و خارش کف سر در حین رنگ کردن موها شود.)

 

صبر نکردن به اندازه کافی

در رنگ کردن موها برای رسیدن به نتیجه مطلوب باید به دستورالعمل روی جعبه رنگ دقت کنید و عجله نکنید. بازه زمانی رنگ گرفتن موها بین ۳۰ تا ۴۵ دقیقه است و زمان رنگ گرفتن موهای ریشه با ساقه موها هم متفاوت است.

 

دوران شیردهی و قاعدگی

در دوران شیردهی به علت تغییراتی که در هورمون ها ایجاد می شود ممکن است موها رنگ نگیرد البته این مسئله برای همه افراد صادق نیست اما می تواند یکی از علل رنگ نگرفتن مو بیان شود. این مشکل در دوران قاعدگی هم به علت تغییرات هورمونی و به هم ریختگی هورمون ها برای برخی افراد می تواند اتفاق بیفتد.

 

بیشتر بخوانید:

ترکیب رنگ موی صدفی دودی جذاب و زیبا

آموزش ۴ فرمول ترکیب رنگ موی مرواریدی + عکس

آموزش ترکیب رنگ مو خاکستری شنی

تکنیک های طلایی برای ماندگاری و ثبات بیشتر رنگ مو

نکات مراقبت از رنگ موی فانتزی + جدیدترین مدل ها

 

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید