رفع چسبندگی مژه ها بعد از ریمل زدن

1830

یکی از مهم ترین دغدغه هایی که بیشتر ما حین استفاده از ماسکارا (ریمل) درگیر آن هستیم این است که مژه هایمان به یکدیگر نچسبند و ظاهری زشت پیدا نکنند، بخش عمده  زیبایی میکاپ چشم به این مسئله برمیگردد که مژه ها چه شکلی هستند!

ما با مشاور زیبایی برند معروف لورئال پاریس، بیلی بی صحبت کردیم تا نظر وی را درباره ی راه خلاص شدن از دست چسبیدن مژه ها بهم را بدانیم.

این راهنمایی های ساده را بخوانید و سپس یک ریمل بردارید و همه ی آنها را امتحان کنید!

 

برس ریمل را پاک کنید

پوشیده شدن بیش از حد برس ریمل از مواد، دلیل اصلی بد شکلی ریمل، روی مژه‌هامی باشد. شما می‌توانید برس ریملتان را عوض و یا راحت‌تر از آن با یک دستمال کاغذی پاک کنید. بیلی می‌گوید: یک راه ساده این می باشد که بعد از استفاده از ریملتان و قبل از اینکه درش را ببنید، برس ریملتان را تمیز کنید.

 

صحیح ریمل بزنید

نباید فراموش کنید که زدن ریمل، از پایین شروع شده و به سمت بالا میرود، اگر ریمل را کمی بالاتر از ریشه ها بزنید و به سمت بالا برس بکشید احتمالا با مژه های کمتر به هم چسبیده ای مواجه خواهید شد.


بیشتر بخوانید: آموزش فر کردن و ریمل زدن اصولی و بدون آسیب مژه ها


بیش از حد ریمل زده اید

بعضی از افراد عادت دارند برای ضخیم‌تر نشان دادن مژه‌هایشان چند لایه از ریمل روی هم  استفاده کنند. به هرحال ضخامت زیاد، با چسبیدن مژه‌ها به هم همراه می باشد. ۲ یا ۳ لایه کافیست!

 

بدانید کی باید ریمل را دور بیاندازید

لوازم آرایش تاریخ مصرف گذشته، می‌توانند باعث انواع و اقسام مشکلات شوند و متاسفانه، ریمل جزو محصولاتی است که کوتاهترین طول عمر را دارد. معمولا بعد از سه ماه ریمل شروع به خشک شدن می‌کند، و از آن به بعد باعث چسبیدن مژه‌ها به هم می‌شود.

همچین در این زمان باکتری‌ها نیز شروع به فعالیت کرده و خطرناک می شوند، بنابراین بهتر است در اولین فرصت ممکن آنرا دور بیاندازید. در واقع وقتی بوی آن تغییر کرد، زمان جایگزین کردنش فرا رسیده است.

 

آرایش چشم

♣ مژه های به هم چسبیده را با استفاده از شانه‌ی مژه جدا کنید♣

 

پاک نکردن آرایش قبلی مژه ها

اگر خیلی هم به پاک کردن میکاپ  قبلی اعتقاد ندارید، خودتان را برای داشتن مژه های بهم چسبیده آماده کنید. یکی از شروط زیبایی ، پاک کردن میکاپ قبلی است.
اگر فکر میکنید با داشتن چند لایه میکاپ زیباتر میشوید سخت در اشتباهید، پاک نکردن آرایش قبلی مژه ها، میتواند باعث بهم چسبیدن و ریزش آن شود


بیشتر بخوانید: نکته های ریز و مهم در پاک کردن آرایش صورت !!


 دما را کنترل کنید

حرارت بیش از حد می‌تواند باعث شود اکثر لوازم آرایش زودتر از زمان معمول منقضی شوند. بنابراین مراقب جایی که آنها را نگهداری میکنید باشید. برای ریمل‌های ضد آب، بهترین مکان ممکن، یخچال می باشد. در غیر این صورت، ریمل را در مکانی سرد، خشک و دور از تابش نور خورشید نگهداری کنید.

 

درب ریمل را محکم ببنید

مطمئن شوید پس از اینکه کارتان با ریمل تمام شد، درب آنرا بخوبی بسته‌اید.شما نباید به میکروب‌ها و ذرات خارجی اجازه ورود به هر یک از لوازم آرایشیتان را بدهید. بیلی می‌گوید: بسته نگه داشتن درب لوازم آرایش و اجازه ندادن به ورود هوا به داخل آنها، به افزایش عمرشان کمک می‌کند.

 

از جدا کردن مژه ها نترسید

گاهی اوقات تنها کاری که باید بکنید این است که با دست، مژه‌هایتان را جدا کنید. اما سعی نکنید از روش‌های قدیمی‌ استفاده کرده و آنها را با سنجاق یا سوزن جدا کنید. این کار بسیار خطرناک می باشد ،بیشتر از اینکه مفید باشد. اگر تمایل به اینکار دارید، سعی کنید از ابزارهای تخصصی مثل شانه‌ی مژه  استفاده کنید.

 


بیشتر بخوانید: انواع مختلف برس های ریمل چه کاربردهایی دارند؟


نوع ریملی که انتخاب کردید مناسب مژه های شما نیست

خیلی از ما مهارت درستی در انتخاب لوازم آرایشی مصرفیمان نداریم، ریمل ها انواع مختلفی دارند که هر یک برای هدف و مژه خاصی طراحی شده اند، بنابر این باید در انتخاب نوع برس ریمل مصرفی و همچنین برند آن دقت کنید.

برگرفته از سرخاب سفیداب و روبان

 

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید