چه کلاه مردانه ای برای ما مناسب است؟

556
کلاه مردانه

رپورتاژ از اکسسوری‌هایی که تیپ و استایل آقایان را جذاب و خاص می‌کند؛ کلاه است. در واقع از قدیم تا به امروز، انواع کلاه مردانه مثل کلاه فدورا، کلاه کپ، کلاه کابویی و… طرفداران زیادی پیدا کرده و در دل بسیاری از آقایان خوشتیپ نشسته است. اما جهت انتخاب و خرید کلاه مردانه باید به چند نکته مهم توجه کرد. چراکه انتخاب اشتباه در خرید کلاه مردانه می‌تواند ظاهر را به هم بریزد. اما قطعا با خرید مناسب‌ترین مدل کلاه، تیپ و استایل آقایان از این رو با آن رو می‌شود. حال برای اینکه بدانید که چه نوع کلاهی مناسب آقایان است.

 

انواع کلاه مردانه پرطرفدار

کلاه مردانه در طیف وسیعی از مدل‌ها و رنگ‌ها در بازار یافت می‌شود. از کلاه پشمی و بافتنی گرفته تا کلاه‌های کلاسیک یا کلاه‌های ورزشی و اسپرت، همگی استایل خاصی به فرد می‌بخشد. به طور مثال؛ از پرطرفدارترین کلاه‌های اسپرت، کلاه کپ و شیک‌ترین کلاه‌‌های کلاسیک،  کلاه کابویی، کلاه‌ شاپو یا همان فدورا است. کلاه‌های پشمی و بافتنی هم که مختص روزهای سرد سال است و اکثر آقایان فارغ از سن و سال و میزان علاقه مندی، آن‌ها را بر سر می‌گذارند.

 

کلاه کپ، محبوب‌ترین نوع کلاه اسپرت

کلاه کپ، جز کلاه‌های روزمره و اسپرت محسوب شده و باب میل پسران جوان و حتی نوجوانان است. این نوع کلاه، علاوه بر اینکه استایل آقایان را جذاب می‌کند؛ از پوست آن‌ها به دلیل داشتن نقاب بلند، محافظت کرده و امکان گردش هوا را در سر ایجاد می‌کند.

 

کلاه مردانه

کلاه پاناما شیک‌ترین کلاه برای روزهای گرم تابستان

کلاه مردانه پاناما، از گزینه‌های بسیار مناسب برای روزهای تابستان و پیاده روی در سواحل است. این کلاه بسیار سبک، دارای تاج متوسط و لبه‌هایی پهن و گرد است که اغلب به رنگ روشن تولید می‌شود.

کلاه برت، مناسب آقایان هنرمند

بسیاری از آقایان هنرمند، علاقه زیادی به کلاه برت یا همان کلاه هنرمندی دارند. این کلاه مدور و شل است و به دلیل اینکه از کناره‌های سر بیرون می‌زند؛ ظاهری جالب و خاص، به فرد می‌بخشد.

کلاه فدورا یا شاپو بهترین نوع کلاه کلاسیک

اگر به تیپ‌های رسمی و کلاسیک علاقه زیادی دارید؛ کلاه شاپو بهترین گزینه برای شما محسوب می‌شود. این مدل کلاه مردانه، به دلیل داشتن لبه‌ای پهن، تاجی مناسب و ربانی شیک، استایل شما را رسمی می‌کند.

کلاه اسکوت، گزینه‌ای مناسب برای آقایان مسن

کلاه اسکوت، کلاهی تخت و پشمی، باب میل آقایان مسن است. این کلاه لبه ای گرد دارد و جنسش سفت و سخت است.

 

 کلاه داک بیل، جدیدترین کلاه مردانه

کلاه داک بیل از نیمرخ مانند منقار اردک است. این کلاه جز جدیدترین کلاه‌های مردانه محسوب شده و شباهت زیادی به کلاه اسکوت دارد؛ اما جذاب‌تر و جوان پسند طراحی شده است.

 

کلاه آیوی، از محبوب‌ترین مدل کلاه مردانه

ظاهر کلاه‌های آیوی ترکیبی از کلاه داک بیل و کلاه اسکوت است و توانسته جوانان زیادی را به سمت خود جذب کند. کلاه مردانه آیوی از هشت تکه تشکیل شده و قسمت لبه این کلاه، جلوتر از لبه  دو کلاه داک بیل و اسکوت است.  این کلاه با اسم‌های دیگر مانند نیوز بوی،‌ کبی و گتسبی نام برده می‌شود.


کلاه مائو یا کلاه نظامی، یک کلاه ساده اما جذاب

کلاه مائو به کلاه سربازی و کلاه نظامی معروف است. این کلاه شباهت زیادی به کلاه بیسبال دارد اما نقش و نگار آن خاص و نظامی است. لبه و تاج این کلاه کوتاه و ضخیم است و از سر، هم در برابر سرما و هم در برابر نور شدید آفتاب، محافظت می‌کند.

کلاه بیسبال، کلاه ساده اما جذاب

از دیگر کلاه‌های اسپرتی که بر دل بسیاری از جوانان نشسته، کلاه بیسبال است. این کلاه‌ها ظاهری ساده و جذاب دارد و تقریبا شبیه کلاه کپ است.

انتخاب کلاه مردانه بر اساس فرم صورت

از مهم‌ترین فاکتورها جهت انتخاب و خرید کلاه مردانه، نوع فرم صورت است. همانطور که انتخاب مدل مو، مدل ریش و عینک به فرم صورت باید توجه شود؛ برای انتخاب مناسب‌ترین مدل کلاه مردانه هم همین موضوع صدق می‌کند. حالا بیایید با هم بررسی کنیم که برای هر فرم صورتی چه نوع کلاه مردانه ای مناسب است.

مناسب‌ترین مدل کلاه مردانه برای آقایانی که فرم صورتشان مربعی است

اگر فرم صورت مربعی است، مناسبترین کلاه مردانه، کلاه هایی با لبه های گرد است. به طور مثال؛ کلاه کپ، کلاه نقاب دار و کلاه شاپو جز پرطرفدارترین کلاه‌های مردانه محسوب می‌شود و به دلیل گرد بودن لبه‌های آن، فرم صورت را باریک‌تر می‌کند. با بر سر گذاشتن کلاه کپ و دیگر کلاه‌هایی که لبه‌های گرد دارد؛ تمرکز دید طرف مقابل، از روی زوایای صورت کم شده و با پوشیده شدن قسمتی از پیشانی، فرم صورت متعادل می‌شود.

بهترین مدل کلاه مردانه برای افرادی که فرم صورتشان مستطیلی است

افرادی که فرم صورتشان مستطیلی است باید به سراغ کلاهی بروند که کمی لبه داشته و ارتفاع تاج آن کوتاه است. در واقع برای متعادل کردن فرم صورت؛ باید کلاهی بر سر گذاشت که تا قسمت ابرو پوشیده شود  تا از طول صورت کمی کاهش یابد. کلاه‌های فلت، آیوی، کلاه‌های تنگ و چسبان و همچنین کلاه‌های ناقوسی شکل برازنده شما است.

 

ایده آل ترین مدل کلاه مردانه برای آقایانی که فرم صورتشان گرد است

بهترین گزینه برای افرادی که فرم صورتشان گرد است، کلاه‌هایی با تاج متوسط و لبه‌های باریک است. به طور مثال؛ کلاه فدورا و کلاه پاناما در این دسته از کلاه‌ها قرار می‌گیرد. با بر سر گذاشتن چنین کلاه هایی، طول صورت بلندتر و از حالت گردی و دایره ای، کمی گرفته می‌شود و فرم صورت متعادل می‌گردد.

خرید کلاه مردانه

خرید کلاه مردانه متناسب با رنگ پوست

جهت خرید کلاه مردانه، بعد از توجه به نوع فرم صورت، باید به رنگ پوست نیز دقت شود. اغلب افرادی که رنگ پوستشان سبزه و کمی تیره است؛ به طور کلی باید به سراغ لباس و اکسسوری‌هایی با رنگ گرم بروند. برای انتخاب کلاه مردانه هم قضیه از این قرار است.

اگر رنگ پوست، روشن است؛ پس محدودیت خاصی برای انتخاب رنگی که باب میل است؛ وجود ندارد؛ اما ظاهر نباید بیش از حد بی روح و خنثی شود. در واقع می‌بایست ترکیب و هارمونی رنگ‌ها، در تیپ و استایل حفظ شود. به طور کلی، اگر رنگ لباس، روشن است باید در کنار آن از مکمل‌های رنگ گرم هم استفاده شود تا با کمک آن از سردی استایل کاسته گردد.

 به طور مثال؛ بهترین رنگ‌های کلاه بیسبال یا کلاه کپ، رنگ‌های زرشکی، زیتونی، سورمه‌ای، کاربنی، قهوه‌ای و بنفش است. البته اگر فرم صورت، کوتاه است؛ پس بهتر است روی کلاه‌های تیره خط قرمز کشیده شود. چرا که انتخاب کلاه مردانه به رنگ تیره، طول صورت چنین افرادی کمتر می‌کند و از جذابیت آنان به شدت می‌کاهد.

 

سخن آخر در مورد انتخاب و خرید کلاه مردانه

کلاه، از اکسسوری‌های مورد علاقه آقایان و بانوان در هر رده سنی است. این اکسسوری انواع مختلفی دارد. از  پرطرفدارین و جدیدترین مدل کلاه مردانه، مانند کلاه کپ، کلاه بیسبال، کلاه اسکوت، کلاه آیوی، کلاه داک بیل، کلاه شاپو و فدورا است. جهت انتخاب و خرید کلاه مردانه می‌بایست به فاکتورهای مهمی مثل نوع فرم صورت و رنگ پوست دقت کرد؛ تا بر سرگذاشتن آن، ظاهر و استایل جذاب‌تر و خاص شود.

 رپورتاژ آگهی

 

 

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید