چگونه با خیال راحت سرمایه گذاری کنید؟

188
سرمایه گذاری

سرمایه گذاری بخشی از هر استراتژی مالی محتاطانه است. مردمی که به آینده اهمیت می دهند، از کارکرد پول خود اطمینان حاصل می کنند. مانند پس انداز، سرمایه گذاری از جهات مختلفی قابل انجام است. نوسانات چیست؟ ستون های یک استراتژی سازگار چیست؟ در اینجا هفت نکته اساسی برای سرمایه گذاری ایمن ارائه شده است.

۱. هدف خود را تعریف کنید

با تجزیه و تحلیل نیازها و اهداف نهایی خود شروع کنید. از تلاشهای سرمایه گذاری خود چه انتظاری دارید؟ هر طرح عملی همیشه مبتنی بر اهداف مشخص است. سرمایه گذاری و پس انداز هر دو مهم هستند ، اما هر کدام از آنها فقط می تواند بازده خود را به همراه آورد.

چقدر می توانید در حال حاضر سرمایه گذاری کنید؟ توصیه می شود همه صندوق اضطراری به اندازه کافی بزرگ داشته باشند تا هزینه های چند ماهه را تامین کنند.

۲. از فرصت های خود مطلع شوید

در بازار تحقیق کنید تا ببینید کدام سبک های سرمایه گذاری در دسترس هستند. استراتژی های مدرن شامل ابزارهای دیجیتالی است که چند دهه پیش وجود نداشتند. تجارت جفت ارز یا مشتقات مجازی مانند CFD امکان پذیر است. ایجاد تنوع در این گونه دارایی ها ریسک کلی کمتری بهمراه خواهد داشت .

کارگزاران با تجربه مانند FXTM منابع زیادی را برای آموزش فارکس فراهم می کنند که شامل آموزش های ویدیویی شسته و رفته است. امروزه ، تجارت آنلاین توسط بیش از ۱۵ میلیون نفر در سراسر جهان انجام می شود. اگر به آن تسلط داشته باشید ، میتوانید به آسانی حتی از داخل خانه خود ای تجارت پر سود را انجام دهید .

۳. طول و مدت زمان را در نظر بگیرید

همه فرصت ها را می توان به کوتاه مدت ، میان مدت و بلند مدت تقسیم کرد. انتخاب باید به اهداف شخصی و وضعیت مالی شما بستگی داشته باشد. مطمئن باشید که به زودی می خواهید پول خود را پس بگیرید. برخی از اشکال سرمایه گذاری به شما اجازه نمی دهند تا زمان انقضا مدت انصراف دهید. آیا مطمئن هستید که فوراً به آن احتیاج نخواهید داشت؟

هدف ، چارچوب زمانی و سطح ریسک باید همه مناسب باشد. تصور کنید که قصد دارید در یک سال پیش پرداخت یک خانه را انجام دهید. اگر در سهام سرمایه گذاری کنید ، بازار ممکن است در برابر شما حرکت کند. بازپرداخت تضمین نمی شود. اگر تغییرات کوتاه مدت در ۱۱ ماه از این به بعد ضرر کند آن وقت چگونه می توانید این شرایط را مدیریت کنید ؟

برای رسیدن به اهداف سریعتر ، ایمن ترین روش ها ، به ویژه برای ریسک پذیری ، ترجیح داده می شوند. حساب پس انداز پول چندان جذاب نخواهد بود ، اما می تواند تورم را کاهش دهد. این بهتر از این است که پول خود را در یک قلک نگهداری کنید .

از طرف دیگر ، برای سناریوهای بلند مدت ، سرمایه گذاری در سهام معقول است. اگر هدف شما پس انداز ۲۰ سال از بازنشستگی است ، نوسانات کوتاه مدت معنای کمی ندارد. شما در حال دیدن تصویر بزرگتر خواهید بود.

۴. ایجاد یک طرح

هنگامی که اهداف کاملاً واضح و روشن هستند ، یک دوره عملی متفکرانه ایجاد کنید. شما می توانید تصمیم بگیرید که با ریسک متوسط شروع کنید و به آرامی سهام را افزایش دهید. توصیه می شود قبل از امضای هرگونه توافق نامه با یک متخصص مالی مشورت کنید.

یک روش اثبات شده برای جلوگیری از خطر از طریق متنوع سازی است. با چندین محصول سرمایه گذاری می توانید نمونه کارها را توسعه دهید. به این ترتیب ، اگر یکی از داراییها تحت تاثیر قرار نگیرد ، با بازده بهتری در جای دیگر جبران می شود. به عنوان مثال ، یک معامله گر ممکن است خطرات خود را همزمان با جفت ارز ، CFD و گزینه های باینری گسترش دهد. اوراق بهادار متعادل پتانسیل سود را افزایش می دهد اما نیاز به تجربه دارد.

۵. چقدر کنترل می خواهید؟

آیا قصد دارید رویکردی دست و پاگیر را دنبال کنید؟ اگر دانش کافی دارید و مدیریت مالی رضایت شما را به همراه دارد ، می توانید سهام فردی را خریداری کنید. این امر مستلزم آگاهی کامل از خطرات احتمالی است.

اگر می خواهید تصمیماتی برای شما اتخاذ شود ، بودجه متقابل را در نظر بگیرید. در چنین ترتیبی ، پول شما با کمک سایر اعضای دیگر جمع می شود. این منابع ممکن است برای اهداف متنوع استفاده شود.

معامله گران فارکس که فاقد وقت و تجربه هستند از تجارت کپی استفاده می کنند. این طرح براساس نمایندگی انجام می شود و یک مدیر استراتژی مسئول تصمیم گیری است. مشتری فقط در صورتی که تجارت آنلاین سود کسب کند ، هزینه ای را پرداخت می کند.

سرمایه گذاری

۶. هزینه ها را بررسی کنید

اطمینان حاصل کنید که تمام هزینه های روش های انتخاب شده مشخص است. به عنوان مثال ، خرید مستقیم سهام فردی مستلزم پرداخت هزینه است. مدیران صندوق های سرمایه گذاری نیز خدمات خود را پرداخت می کنند. در هر صورت ، در مورد کلیه پرداختهای مربوطه اطلاعات دقیق بخواهید.

۷. سرمایه گذاری برای جلوگیری از ضرر

به طور کلی ، تازه کارها همیشه باید با کمترین سرمایه گذاری شروع کنند. محصولاتی را که نمی فهمید خریداری نکنید . با کسب تجربه و دانش ، میزان خطر را به تدریج کاهش دهید . البته باید از خدمات مشکوک وعده دهنده بازده غیر واقعی به طور کلی جلوگیری کرد.

در هر روشی که انتخاب می کنید ،باید  وضعیت واسطه خود را بررسی کنید. آیا این شرکت مجاز به فعالیت در منطقه شما است؟ آیا در معرض کنترل مقامات معتبر دولتی است؟ بررسی را میتوان بصورت آنلاین انجام دهید .

بازی ایمن

در کل ، از تصمیمات عجولانه خودداری کنید و به روشهایی که می توانید بفهمید ، پایبند باشید. اگر فقط به تازگی سرمایه گذاری خود را شروع کرده اید  ، به دنبال مشاوره حرفه ای باشید. خطرات خود را در چندین ابزار پخش کنید و استراتژی را بطور دوره ای مرور کنید تا پیشرفت را پیگیری کنید و متناسب با آن تعدیل کنید.

 

 

1 نظر

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید