چگونه رژ لب تیره بزنیم؟

3309

اگر تا به حال از رژ لب تیره استفاده نکرده اید، ایده ی تغییر رژ لب رنگ پوست و کمرنگ خود به رنگی تیره، می تواند کمی ترسناک باشد. اگر می خواهید آن را امتحان کنید لازم نیست تمام راه را در همان ابتدا طی کنید و از رنگ شرابی خیلی تیره یا بنفش تیره استفاده کنید که نزدیکی زیادی با رنگ مشکی دارند؛ شما می توانید با استفاده از رنگ های تیره تر و سرزنده تر از چیزی که همین حالا از آن استفاده می کنید، خود را به رنگ های تیره عادت دهید. ما برایتان نکاتی داریم که به شما کمک می کند مانند یک حرفه ای رژ لب تیره بزنید.

نکات استفاده از رژ لب تیره

1- لایه برداری و آماده سازی کنید

رژ لب تیره، هر نوع پوسته ای را که بر روی لب های شما وجود دارد نشان می دهد. پس آماده سازی قبل از استفاده از رنگ های تیره، کاری حیاتی است. برای آماده کردن لب های خود در استفاده از رنگ های تیره، در ابتدا آنها را به آرامی پیلینگ کرده، تا تکه پوست های جدا شده را از روی آن ها بردارید و سپس کمی کرم لب استفاده کنید تا لب های خود را نرم و مرطوب کنید. این کار مانند این است که شما یک بوم نقاشی نرم و خوب به دست می آورید که می توانید رژ لب تیره رنگ خود را بر روی آن استفاده کنید.

 

2- خط لب های خود را مشخص کنید

قبل از رژ زدن، خط لب های خود را مشخص کنید. برای این کار می توانید از یک خط  لب همرنگ با رژ لبی که می خواهید استفاده کنید یا هم رنگ با پوست خود استفاده کنید. روش دیگر این است که اگر احساس ماجراجویی می کنید، می توانید از یک خط لب کمی تیره تر از رژ لب خود استفاده کنید تا کمی تضاد به وجود بیاید.

 


3- داخل لب های خود را پر کنید

حالا زمان آن رسیده است که لب های خود را با جسورانه ترین رنگ تیره ای که دارید پر کنید. رژ لب را با براش آرایشیمخصوص رژ لب بر روی لب های خود و درون خط هایی که با خط لب کشیدید اعمال کنید. استفاده از براش یا قلم مو باعث می شود که دقیق تر از رژ لب استفاده کنید. سپس، لب هایتان را بلات کنید؛ یعنی پارچه یا دستمالی را به آرامی بر روی آن بگذارید و بردارید و سپس یک لایه رنگ بر روی آنها اضافه کرده و دوباره بلات کنید. اگر اشتباهی مرتکب شدید، می توانید از کمیکانسیلر برای درست کردن بیرون زدگی ها استفاده کنید.

4- لب های خود را محکم نگاه دارید

زمانی که رژ لب می زنید، لب های خود را سفت کرده و محکم نگاه دارید؛ زیرا این کار تضمین می کند که رژ لب به شکل مساوی بر روی لب های شما پخش می شود. اگر لب های خود را ریلکس و آرام نگاه دارید، متوجه می شوید که زمانی که لبخند می زنید، قسمت های کمرنگ تری را بر روی لب خود می ببینید که به خاطر چروک های آن قسمت ها و ریلکس نگه داشتن لب ها، رژ لب کامل در آن ها پخش نشده است و این مسئله حتی در زمان استفاده از رژ لب تیره بیشتر مشخص می شود.

آرایش

5- رژ لب را از دندان های خود دور نگه دارید

برای آنکه از چسبیدن رژ لب تیره به دندان های خود جلوگیری کنید یک انگشت خود را وارد دهانتان  کنید، به آرامی لب ها را دور آن ببندید و سپس انگشت خود را بیرون بکشید. هر رژ لب احتمالی اضافی که به دندان های شما می چسبد، حالا بر روی انگشت شما قرار دارد.


6- آرایش چشمتان را در سطح پایین و دور از توجه نگاه دارید

زمانی که لب هایی تیره و جسورانه برای خود ساخته اید، بهتر است آرایش چشم را کم و دور از توجه نگه دارید؛ زیرا شما می خواهید که توجه اصلی در آرایش شما لب های شما باشند و با چشم ها رقابت نکنند. ساده نگه داشتن چشم ها تنها با کمی خط چشم، ریمل و یک سایه چشم نسبتا خنثی، شما را از اینکه بنظر بیاید زیادی آرایش کرده اید نجات می دهد.

7- برنز کنید

رژ لب های تیره می توانند باعث شوند صورت شما رنگ پریده بنظر برسد خصوصا اگر رنگ پوست شما به صورت طبیعی نیز رنگ پریده می باشد. بهترین روش برای مقابله با این موضوع این است که با استفاده از برنز کننده و کمی رژ گونه بر روی گونه های خود به صورتتان کمی بیشتر رنگ بدهید. این کار، این تاثیر را دارد که تضاد بین رژ لب و بقیه صورت شما را خیلی واضح نمی کند.

 


بیشتر بخوانید: رژ لب قرمز مناسب پوستتان را انتخاب کنید


8-از برق لب بگذرید

استفاده از برق لب تیره هیچ ایرادی ندارد، اما ممکن است برای بعضی افراد زیادی به نظر برسد، زیرا رژ لب تیره معمولا به خودی خود و بدون برق لب هم به اندازه ی کافی جسورانه است؛ پس سعی کنید ابتدا از یک استایل مات در رژ لب استفاده کنید و ببینید که نظرتان چیست. روش دیگر این است که تنها کمی برق لب بر روی مرکز لب های خود استفاده کنید.

آرایش

9- به آهستگی به سمت رنگ های تیره بروید

همانطور که گفته شد، اگر قبل از این از رنگ های مرجانی و صورتی استفاده می کردید، شاید رنگ های تیره در ابتدا برای شما زیادی باشد. اما این نوع رژ لب واقعا تاثیر گذار است و استفاده از آن شجاعت می خواهد. بیشتر اوقات تنها مسئله این است که به دیدن خودتان با رژ لب تیره عادت کنید؛ پس برای آنکه به آرامی به آن رنگ تیره برسید، ابتدا با رنگ های توتی شروع کنید تا این کار، تغییر را برای شما آسانتر کند.

 

10- با اعتماد به نفس از آن استفاده کنید

شکی وجود ندارد که استفاده از رژ لب تیره، خیلی جسورانه است و بهترین راه برای استفاده از آن، این است که در زمان استفاده ی آن، اعتماد به نفس بالایی داشته باشید. به شکلی از آن استفاده کنید که همه بدانند شما جدی هستید و از ظاهر جدید خود خجالت نکشید. سپس زمانی که مردم به شما نگاه می کنند، جسور بودن و شخصیت داشتن شما را تحسین می کنند و به فکر میافتند که آیا خودشان هم می توانند از آن استفاده کنند یا خیر.

منبع: rimoj.com

 

فروشگاه bestwiki.ir
فروشگاه bestwiki

دیدگاهتان را بنوسید

Please enter your comment!
Please enter your name here