چگونه ماندگاری بوی عطر را بیشتر کنیم؟

1614
ماندگاری عطر و ادکلن

همه افراد دوست دارند که تمام روز بوی خوب بدهند و استفاده از عطر و رایحه های مختلف برایشان خوشایند است. اما شاید متوجه شده باشید که بوی بسیاری از عطرها سریع از بین می رود و اصطلاحا ماندگاری کمی دارد. اما شاید به این دلیل است که شما عطرتان را به روش صحیح استفاده نمی کنید. در ادامه نکاتی را بیان می کنیم که با کمک آنها می توانید ماندگاری عطر خود را افزایش دهید.

چگونه ماندگاری بوی عطر را افزایش دهیم؟

بلافاصله بعد از حمام و روی پوست تمیز عطر بزنید:

زمان مناسب زدن عطر به ماندگاری رایحه شما در تمام طول روز کمک می کند. برای کسب بهترین نتیجه، عطر خود را درست بعد از دوش گرفتن و خشک کردن بمالید.

 

عطر را روی پوست اسپری کنید :

از زدن عطر روی پارچه و لباس خودداری کنید. عطر روی پوست بهترین بو را می دهد و طول عمر عطر را افزایش می دهد.

ماندگاری عطر

به نقاط نبض خود عطر بزنید:

عطر نسبت به گرما واکنش نشان می دهد و استفاده از نقاط نبض شما می تواند به انتشار رایحه در طول روز کمک کند. سعی کنید روی گردن، قسمت داخلی آرنج، مچ دست یا پشت زانو را عطر بزنید.

بیشتر بخوانید: تفاوت بین عطر، ادکلن و پرفیوم در چیست؟

 

قبل از استفاده مقدار کمی وازلین را به نقاط نبض خود بمالید:

قبل از استفاده از عطر، مقدار کمی از وازلین را روی نقاط نبض خود بمالید. وازلین به عنوان یک نگهدارنده رایحه عمل می کند و به ماندگاری آن کمک می کند.

 

عطر را روی پوست مالش ندهید:

مالیدن مچ دستان به هم ، مواد شیمیایی را تجزیه می کند و باعث می شود نت های برتر، سریعتر تجزیه شوند. اگر نمی توانید عطر خود را اسپری کنید، آن را به آرامی روی پوست خود بمالید.

ماندگاری عطر

عطر را روی موهای خود اسپری کنید و موهای خود را برس بزنید:

اگر می خواهید عطر و بوی اضافی در موهای خود داشته باشید ، می توانید آن را روی برس خود اسپری کرده و آن را روی موهای خشک اعمال کنید. عطر خود را مستقیماً بر روی موهای خود نپاشید، زیرا الکل موجود در بسیاری از عطرها باعث ایجاد آسیب می شود.

 

عطر خود را در مکانی خنک و تاریک نگهداری کنید : 

عطر می تواند در نوسان دما یا رطوبت شکسته شود. به جای اینکه عطر و ادکلن های خود را در حمام قرار دهید، آن را در یک کشو خنک و دور از تابش مستقیم نور آفتاب نگه دارید.

 

عطر خود را در بطری اصلی خود نگه دارید:

برخی از مردم هنوز دوست دارند عطر خود را در بطری های جداگانه و فانتزی نگهداری کنند. اگرچه ممکن است این یک ظاهر زیبا داشته باشد اما باعث می شود که هوا عطر شما را اشباع کند و همین امر می تواند ترکیب شیمیایی آن را تغییر دهد.

بیشتر بخوانید:

معرفی بهترین عطرها و ادکلن های زنانه با رایحه ملایم و ماندگار

اگر می خواهید عطر هدیه بدهید، این نکات را رعایت کنید

خوشبوترین عطر و ادکلن های زنانه پاییزی

 

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید