کاربردهای جالب پودر بچه که از آن بی خبرید!

14897
کاربردهای پودر بچه

پودر بچه همان گونه که از اسمش پیداست پودری است که برای بچه ها استفاده می شود تا در هوای گرم از عرق سوز شدن جلوگیری کند؛ ولی کاربرد های پودر بچه در خانه داری آنقدر زیاد است که اکثر  ما از آن بیخبر هستیم این پودر یکی از آن دسته محصولات جادویی است که اکثر مردم به آن نیاز دارند و می‌توانند به آن، مثل یک محصول چند وظیفه‌ای نگاه کنند! در این مقاله به شما کاربردهای پودر بچه را آموزش میدهد.

کاربردهای پودر بچه در خانه داری

 

از بین بردن لکه های چربی

از ریخته شدن روغن یا سس سالاد بر روی لباس خود نگرانی نداشته باشید، قبل از شستشوی معمولی لباس، روی هر لکه چربی، مقدار کمی پودر بچه بریزید و کمی صبر کنید تا چربی جذب پودر شده و به راحتی شسته شود.

 

تمیز کردن ملحفه ها

اگر از آن دسته افرادی هستید که هنگام خواب زیاد عرق می کنید قبل از این که بخوابید مقداری پودر بچه به رختخواب خود بپاشید و تا صبح خشک و خنک بخوابید. پودر بچه عرقی که در پارچه جذب شده است را به خود می کشد و تمیز می کند.

کاربردهای پودر بچه

تمیز کردن کتاب های قدیمی

شما میتوانید برای تمیز کردن و نگهداری کتاب های قدیمیتان مقداری پودر بچه درلا به لای برگ های کتاب ریخته تا رطوبت و کثیفی که در آن وجود دارد را بگیرد.

 

خوشبو کننده کفش

اگر پاهایتان همیشه داخل کفش عرق می کند و کفش‌تان بوی بدی می گیرد راه حل مشکل شما استفاده از پودر بچه است. درون کفش تان مقدار زیادی پودر بچه بریزید و بگذارید تا یک شب به همان حالت بماند. صبح روز بعد پودر بچه را خالی کنید.سپس مشاهده میکنید که بوی بد کفش از بین رفته است.

کاربردهای پودر بچه

جلوگیری از ورود مورچه

مورچه ها از بوی پودر بچه خوششان نمی آید. می توانید جلوی در و پنجره های منزل تان یک خط پودر بچه بریزید تا دیگر مورچه ها نتوانند به خانه شما بیایند. در هنگام پیک نیک رفتن نیز می توانید پودر بچه را دور تا دور زیلوی تان بریزید تا از ورود آن ها جلوگیری کنید.

 

خوشبو کننده دستشویی

برای خوشبو کردن محیط دستشویی می توانید درون ظرف کوچکی مقداری پودر بچه بریزید و چند قطره خوشبو کننده به آن بیفزایید و آن را درون دستشویی بگذارید تا بوی بد دستشویی را از بین ببرد.

کاربردهای پودر بچه

از بین بردن بوی بد وسایل خانه

می توان کشوها، مبلمان و سایر وسایل خانه را که بوی بد و کهنگی گرفته یا کپک زده اند، با ریختن مقداری از پودر بچه تازه نگه داشت و خوشبو کرد.

جهت از بین بردن بوی لوازم آنتیک و عتیقه نیز میتوانید از پودر بچه استفاده کنید

محافظت از ریشه گیاهان

اگر به کاشت گل و گیاه در منزل و باغچه خانه‌تان علاقه دارید، بهتر است این بار که گیاه جدیدی را می‌خرید، قبل از کاشت به آن پودر بچه بزنید. این پودر برای جلوگیری از حشرات جونده و حتی موش‌های باغچه‌ای بسیار مناسب است. دو تا سه عدد ریشه یا پیاز گیاه را در یک کیسه بیاندازید و حدودا ۳ قاشق پودر بچه به آن اضافه کنید و خوب تکان دهید تا سطح آن با پودر بچه پوشیده شود.

کاربردهای پودر بچه

کاربردهای پودر بچه در آرایش و زیبایی

افزایش حجم مژه

قبل از ریمل زدن کمی پودر بچه را با براش به مژه هایتان بزنید سپس ریمل بزنید. مشاهده میکنید که حجم مژه هایتان چندین برابر شده است.

کاربردهای پودر بچه

کاهش سوختن ناشی از اپیلاسیون

قبل از اینکه پوست خود را به دست اپیلاسیون کار بسپارید، لایه‌ای از پودر بچه بر روی آن‌ها بمالید تا علاوه بر این که رطوبت و عرق پوست را جذب می کند از سوختگی پوست نیز جلوگیری خواهد کرد.

بهترین جایگزین برای شامپوی خشک

در مواقع ضروری که فرصت تمیز کردن موهایتان را ندارید یکی از روش‌های تمیز کردن موها، استفاده از شامپوی خشک برای ریشه‌هاست. البته استفاده از شامپوی خشک به دفعات زیاد توصیه نمی‌شود. اگر شامپوی خشک در دسترس ندارید می توانید از پودر بچه استفاده کنید. مقداری پودر بچه را به ریشه موها بمالید و بعد با انگشتان ماساژ دهید.

 

جایگزین فیکساتور

فیکساتور، پودری است که در پایان آرایش و برای ثابت نگه داشتن مواد آرایشی به صورت می زنند. اگر فیکساتور ندارید می توانید از پودر بچه برای همین منظور استفاده کنید. (اسپری فیکساتور چیست؟ معرفی بهترین برندهای فیکساتور)

کاربردهای پودر بچه

از بین بردن چربی صورت

پودر بچه را همچنین می توانید قبل از آرایش برای از بین بردن چربی صورتتان استفاده کنید. کمی از آن را روی قلم مو یا پد بپاشید و با ملایمت روی صورتتان بزنید. مراقب باشید در حین این کارها پودر بچه را استنشاق نکنید چون مضر است.

 

خاصیت ضد عرق و پیشگیری از عرق سوز شدن

به جای استفاده از اسپری ها و دئودورانت ها برای از بین بردن بوی عرق، می توانید مقداری پودر بچه به زیربغل تان بمالید تا عرق و بوی آن را جذب کند. (روش تهیه ضد عرق خانگی با مواد طبیعی و ارزان)

مقداری از پودر بچه را بر روی کشاله ران های تان بمالید تا از عرق سوز شدن تان جلوگیری کند.

 

بیشتر بخوانید:

ترفندهای آرایشی ساده و کاربردی که از آن بی خبرید!

ترفندها و نکات آرایشی برای خانم های شاغل

ترفندهای آرایشی که شما را جوانتر از سنتان نشان می دهد!

 

1 نظر

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید