کاربردی ترین رازهای کاهش وزن از زبان افراد موفق در لاغری

1925

نکات زیادی درباره کاهش وزن وجود دارد و جدا کردن راه حل های مؤثر از راه حل های بی تأثیر به خصوص وقتی در ابتدای راه کاهش وزن خود هستید، می تواند سخت باشد. بنابراین مستقیماً از مخاطبان خود و چند متخصص تغذیه خواستیم بهترین استراتژی خود را در آب کردن چربی و رسیدن به اندام زیبا با ما در میان بگذارند. با خواندن این مطلب با ۱۰ مورد از کاربردی ترین رازهای لاغری و کاهش وزن آشنا می شوید.

بررسی رازهای لاغری

1- رژیم خود را بشناسید

مهم نیست چقدر سخت ورزش می کنید؛ اگر رژیم خود را تغییر ندهید وزن کم کردن برای شما کار سختی خواهد شد. متخصصین می گویند در کنار یک رژیم ضعیف، هر قدر هم که ورزش کنید باز هم کم است؛ بنابراین ابتدا باید به رژیم بپردازید. اگر وزن شما کم نمی شود، بدون توجه به اینکه چقدر در تمرینات خود تلاش می کنید، به عادات خورد و خوراک خود نگاهی بیندازید تا ببینید آیا میزان کالری هایی که دریافت می کنید برای بدن و اهداف شما میزان درستی است یا خیر.

2- مصرف کربوهیدرات ها را کاهش دهید

کربوهیدرات ها دشمن کاهش وزن نیستند؛ اما بسیاری از متخصصین معتقدند محدود کردن آن ها راه موثری برای کاهش وزن است و حذف آن را یکی از رازهای لاغری و کاهش وزن می دانند. برخی از متخصصین تغدیه و چند نفر از مخاطبان ما پیشنهاد کردند که کربوهیدرات ها را تا زمانی که به وزن مد نظر خود برسید از وعده شام خود حذف کنید.

 


3- هله هوله را حذف کنید

میوه و سبزیجات تازه و گوشت کم چرب شما را برای مدت خیلی طولانی تری نسبت به هله هوله و غذاهای فرآوری شده سیر نگه می دارد. به علاوه، بیشتر مواد مغذی سالم را به بدن می رسانند. اما لازم نیست هله هوله را به طور کامل از برنامه خود حذف کنید.

4- تحرک داشته باشید

سبک زندگی بدون تحرک، به کاهش وزن شما کمکی نمی کند. حتی اگر قرار بگذارید روزی ۳۰ دقیقه نرمش کنید تمام مدتی که روی مبل یا صندلی خود می نشینید همچنان به ضرر شماست. حرکت کردن را در اولویت خود قرار دهید. کارشناسان می گویند بدن خود را به هر صورت و فرم و شکلی حرکت دهید و از آن لذت ببرید. شنا کردن، رقصیدن، دویدن، بالا پایین پریدن و یا حتی پیاده روی حرکات مناسبی برای بدن شما هستند.

 


بیشتر بخوانید: معرفی سه ورزش موثر برای آب کردن چربی زیر بغل و شکم


5- غذاها را دور از دسترس خود نگه دارید

وسوسه در هر گوشه ی آشپزخانه کمین کرده پس اگر در مقابل یک بسته چیپس یا کلوچه نمی توانید مقاومت کنید کابینت خود را با خوراکی های محبوب خود پر نکنید. متخصصین بر این باورند که اگر نباید چیزی را بخورید پس در خانه هم نگهشان ندارید. این کار زحمت اضافه ای را که مجبورید برای به دست آوردن چیزی که وسوسه ی آن را دارید تحمل کنید از بین می برد. مثلا رانندگی تا مغازه یا پختن یک خمیر جدید می تواند تنها عامل بازدارنده ای باشد که برای جلوگیری از پرخوری به آن نیاز دارید.

چاقی

6- به صورت متناوب غذا بخورید

استراتژی وعده های غذایی افراد، متفاوت است. اما یک مسئله برای همه مشخص است؛ خوردن وعده های غذایی کوچک در طول روز می تواند شما را از گرسنگی و انتخاب های اشتباه باز دارد. بسیاری از مخاطبان ما برای کاهش وزن، روزانه بین ۴ تا ۶ وعده ی غذایی به علاوه ی میان وعده ها استفاده می کنند.

 

7- ورزش های قلبی عروقی انجام دهید

بعضی از افراد می گویند ما همیشه در حال رژیم گرفتن بوده ایم؛ شکر، کربوهیدرات و نان را قطع کردیم و هیچ چیز غیر از آب ننوشیدیم، اما هیچ کدام از آن ها کارساز نبود، تا زمانی که تمرینات قلبی و عروقی را شروع کردیم. ورزش های قلبی و عروقی یا تمرینات ورزش تاباتا، دو راه موثر برای چربی سوزی هستند.

8- ورزش های قدرتی

شاید ورزش های قلبی عروقی به کاهش وزن کمک کنند و یکی از رازهای لاغری به شمار روند، اما این افسانه را باور نکنید که ورزش قلبی عروقی تنها راه ممکن برای کاهش وزن است. تمرینات قدرتی باعث افزایش توده ی عضلانی و در نتیجه افزایش متابولیسم می شود. در نتیجه ی این پروسه چربی بیشتری سوخته می شود. تعداد زیادی، ورزش های قدرتی را کلید موفقیت خود در کاهش وزن می دانند.

 


بیشتر بخوانید: حرکات ورزشی برای حفظ تناسب اندام+عکس


9- کنترل میزان غذا

کنترل میزان غذا بسیار موثر است؛ اما باید بدانیم که واقعا چه مقدار غذا می توان مصرف کرد، به خصوص زمانی که یک بشقاب بزرگ پاستا روبه روی شما قرار دارد. با استفاده ازنکات کنترل میزان غذا جلوی پرخوری را بگیرید و توصیه های افرادی را که در کاهش وزن موفق بوده اند دنبال کنید؛ اگر بیش از اندازه غذا درست می کنید میزان آن را کاهش دهید تا فقط برای یک وعده غذا داشته باشید. تا زمانی غذا بخورید که احساس سیری کنید نه هنگامی که حس کنید پر شده اید.

10- همه چیز را یادداشت کنید

اگر در مورد کاهش وزن جدی هستید و به دنبال رازهای لاغری هستید، یادداشت کردن تمام چیزهایی که می خورید و می نوشید می تواند به شما کمک کند. مجله های آنلاین به شما کمک می کنند تا میزان کالری ها را محاسبه کنید. روشی که از آن استفاده می کنید مهم نیست، بلکه صداقت شما اهمیت دارد. بنابراین هر چیزی را که می خورید یادداشت کنید.

منبع: rimoj.com

 

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید