با کاربردهای کانسیلر در آرایش صورت آشنا شوید

686
کاربردهای کانسیلر

در مقالات قبلی راجع به کانسیلر و انواع آن و اشتباهاتی که هنگام استفاده از این محصول آرایشی مرتکب می شویم صحبت کردیم. همانطور که می دانیم، کانسیلرها همان کرم پودرهای فشرده است که به علت پوشانندگی بالا برای برطرف کردن عیوب چهره استفاده می شود و معمولا قبل از استفاده از کرم پودر اصلی از آن استفاده می شود. در ادامه می بینیم که در چه مواقعی باید از کانسیلر استفاده کنیم.

در چه مواقعی باید از کانسیلر استفاده نماییم؟

برای اینکه آرایش خوب و جذابی داشته باشیم، باید با انواع لوازم آرایشی مثل کانسیلر، کرم پودر، پرایمر و دیگر موارد آرایشی، آشنایی لازم داشته باشیم. از مهمترین و پرکاربردترین استفاده از کانسیلر می توان به موارد زیر اشاره نمود:

برطرف کردن جای جوش و لک

یکی از مشکلات همیشگی اکثر خانم ها وجود جوش روی صورت یا لک های باقی مانده از جوش است که زیبایی پوست شان را تحت تاثیر قرار می دهد. کانسیلر روشی برای پوشاندن این لکه‌ها و جوش‌های صورت است.

کافی است کمی کانسیلر را به صورت نقطه‌ای روی جوش و یا لکه‌ صورت بزنید و سپس آن را محو کنید. مشاهده خواهید کرد که لکه و یا جوش به طور کامل محو شده و یا بسیار کمتر از قبل دیده شد.

بیشتر بخوانید: آموزش پوشاندن جای جوش با آرایش به صورت مرحله ای

 

برطرف کردن تیرگی دور چشم

بعضی از افراد به علل گوناگون در اطراف چشمشان دارای تیرگی و کبودی هستند که با استفاده از کانسیلر می توانند، آن مشکلات را برطرف کنند و چهره خود را جذاب تر نمایند. برای رفع تیرگی زیر چشم، می‌توانید کانسیلر را به صورت مثلثی زیر چشم بزنید و آن را محو نمایید.

کاربردهای کانسیلر

از بین بردن ماه گرفتگی

متاسفانه بعضی از افراد در بدو تولد، دارای مشکلات مادرزادی از جمله ماه گرفتگی هستند، که برا ی پوشاندن این عارضه و امثال آن، از کانسیلر در قبل از آرایش استفاده می کنند. البته افرادی هستند که از تتو خود ناراضی هستند و بجای پاک کردن دائمی آن، از کانسیلر استفاده می کنند، یادتان باشد که انتخاب کانسیلر و نحوه استفاده از آن بسیار مهم است.

 

برطرف کردن تیرگی لب و دهان

بعضی از خانم ها، بعلت های گوناگون، در اطراف لب و دهانشان تیرگی و لک وجود دارد، که با استفاده از کانسیلر مناسب می توانند، آن تیرگی ها را از بین ببرند. استفاده از کانسیلر در اطراف دهان و حتی روی لب، به تثبیت آرایش و جذاب شدن چهره، کمک بسزایی می کند.

کاربردهای کانسیلر

برطرف کردن قرمزی اطراف بینی

خانمهایی هستند که دراطراف بینی خود، قرمزی دارند و یا حتی به خاطر سرماخوردگی، بینی آن ها قرمز می شود که بهترین روش برای پوشاندن قرمزی، استفاده از کانسیلر می باشد. البته بعد از استفاده از کانسیلر حتما از پد برای پخش کردن و محو کردن آن استفاده نمایید.

برگرفته از مو تن رو

بیشتر بخوانید:

معرفی کانسیلر های باکیفیت و قیمت مناسب در بازار

چگونه از پخش شدن خط چشم جلوگیری کنیم؟

آموزش ایجاد زاویه فک با کانتورینگ صورت

آموزش تکنیکی و مرحله به مرحله کانتور صورت

 

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید