“کامکوات” میوه‌ای لذیذ+عکس

330

کامکوات یکی از گونه‌های مورد مطالعه در کلکسیون مرکبات شهرستان نیکشهر است که به دلیل مصرف پایین آب و دو بار ثمر‌دهی، از سال آینده به منظور افزایش سطح زیر کشت نهال آن در بین کشاورزان نیکشهری توزیع خواهد شد و این میوه علاوه بر تازه‌خوری در تهیه سالاد ترشی و مربا مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مدیر جهاد کشاورزی نیکشهر در این زمینه می‌گوید: کامکوات یک میوه خوش طعم و از خانواده مرکبات است که اندازه و شکل آن شبیه میوه خرماست و منشا آن جنوب شرق چین است.

fruite

 

حبیب رئیسی افزود: بیشترین بهره‎برداری از این گونه به عنوان یک میوه لذیذ و استفاده از آن به عنوان یک گیاه و میوه تزیینی است.

وی ادامه داد: مصرف پایین آب و دو بار ثمردهی در طول سال از مزیت‎هایی است که جهاد کشاورزی شهرستان نیکشهر را ترغیب به ترویج و توسعه این محصول کرده است.

مدیر جهاد کشاورزی نیکشهر بیان کرد: جهاد کشاورزی شهرستان در سال آتی برای ترویج و توسعه این رقم از مرکبات اقدام به تامین نهال در بین باغداران مرکبات کار شهرستان خواهد کرد تا علاوه بر افزایش سطح زیر کشت این محصول با توجه به باردهی  مناسبی که دارد درآمد خوبی عاید کشاورزان و بهربرداران منطقه قرار گیرد.

وی گفت: پوست این میوه دارای روغن‎های ضروری بدن، آنتی اکسیدان و فیبر است و به همین منظور این میوه با پوست مصرف می‎شود و علاوه بر تازه خوری این میوه در تهیه سالاد ترشی و مربا نیز مورد استفاده قرار می‎گیرد.

رئیسی بیان کرد: کامکوات درختچه‎ای مقاوم از خانواده مرکبات است که می‎توان آن را به راحتی در منزل نگهداری کرد، به همین دلیل به آن «میوه آپارتمانی» نیز می‌گویند.

 

 

منبع: فارس

 

 

* نان تست با پنیر و میوه، یک صبحانه خوشمزه

* واکس میوه چیست؟

* جوانسازی پوست با این دو میوه شگفت انگیز

 

 

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید