بهترین روش آرایش کردن برای پوست های مستعد جوش

1074

پوست مستعد برای جوش زدن،معمولاً پر از غدّه های چربی و روغن است.پس وسایل آرایشی ای که انتخاب می کنید باید سبک بوده و اجازه دهند پوست نفس بکشد.

*کرمی که برای پوست استفاده میکنید یا مرطوب کننده تان باید فاقد لانولین و ایزوپروپیل می ریستیت باشد.

*به جای استفاده از مرطوب کننده ها ی قوی،از سرم ها و لوسیون های سبک استفاده کنید که قادرند تعادل رطوبت پوستتان را حفظ کنند بدون آنکه خشکی ایجاد کنند.

*از ضد آفتاب بدون چربی با لایۀ محافظتی 30 استفاده کنید که دارای تیتانیوم اکسید است.

*کرم پودری که استفاده می کنید باید non-comedegenic باشد.(یعنی منافذ را نبندد)

*می توانید لوازم آرایشی معدنی یا مایع liquid را استفاده کنید که دارای عصاره های گیاهی طبیعی ، اکسید تیتانیوم، زینک اکسید و مواد ضد باکتریایی هستند.

*از یک نوع پاک کننده استفاده کنید که خصوصاً دارای اسید سالیسلیک salicylic  یا پروکساید بنزول Benzol proxide هستند و قادرند که جوش ها را کنترل کنند.

*هرگز نباید از لوازم آرایشی که دارای dimenthicone و کلراید اکسید بیسموت oxychloride bismuth هستند استفاده کنید. چرا که این مواد راه منافذ پوستتان را می بندند.

*همواره از مواد آرایشی دارای الکل دوری جویید.زیرا پوست را خشک می کنند و تولید غده های چربی زا و روغن پوست را افزایش می دهند.

*هرگز از ماسک ها و تونر های لایه بردار و سفت کننده که دارای الکل هستند روی جوش استتفاده نکنید.

*خاک چینی (کانولین)،روغن استوقدوس،روغن بوتۀچای tea treeوگلاب،خاصیت آرام بخشی بر روی جوش دارند.

*از یک پاک کننده که خاصیت سایندگی نداشته باشد،آغشته به پروکساید بنزویل benzoyl proxide،برای پوستتان استفاده کنید.

 

بهترین روش آرایش کردن برای پوست های مستعد جوش

حالا که اطلاعات کلی ای دربارۀ لوازم آرایشی مناسب پوستهای مستعد جوش بدست آورده اید، می توانید برای پوشاندن جوشهایتان و بدست آوردن صورتی بی نقص، وارد عمل شوید.

*صورتتان را با پاک کنندۀ معتدلی که (noncomedegenic ) باشد، پاک کنید. ابتدا با آب گرم بشویید سپس آب سرد روی صورتتان بپاشید و آنرا با حولۀ نرمی پاک کنید. این کار موجب بسته شدن منافذ پوست می شود.

*حالا پنبه را آغشته به گلاب یا تونر غیر الکلی کنید و به صورت بمالید. این کار باقیماندۀ کثیفی های صورت را که پس از شستشو بر صورت مانده اند، تمیز می کند.

*از مرطوب کننده ای با پایۀ محلول در آب و یا بدون چربی ،برای پوستتان استفاده کنید تا پوستتان روغنی نشود. حتی می توانید از مقداری روغن tea tree یا روغن استوخودوس در مرطوب کننده تان استفاده کنید تا پوستتان را نرم کنید و تسکین ببخشید.

*از یک پوشاننده (محو کننده) فاقد چربی، برای روی جوشها ،چاله چوله ها و لکه های صورت استفاده کنید. رنگ پوشاننده باید با رنگ مایۀ پوست صورتتان هماهنگی داشته باشد.

*حالا مقدار دلخواهی از کرم پودر را روی کف دست بریزید و با حرکات آرام و نرمی بر روی همۀ صورت استفاده پخش کنید. سپس تمام پوست صورت را در کرم پودر در هم بیامیزد. کرم پودرتان می تواند یا فاقد چربی باشد یا محلول در آب، یا شفاف ویا کدر. می توانید از مقداری پنکیک هم استفاده کنید تا جوش ها را کاملاً بپوشانید.

*از فرچۀ رژگونۀ تمیزی، برای سرخ کردن گونه ها استفاده کنید. رژگونه هم باید فاقد چربی و ملایم باشد.

*در پایان از پنکیک (پودر) فشرده یا معمولی استفاده کنید وبه آرامی روی صورت بمالید. این کار باعث می شود صورتتان تمیز، بدون چربی و لطیف به نظر بیاید.

* می توانید به جای کرم پودر،از مرطوب کنندۀ رنگی استفاده کنید.

*** قبل از رفتن به رختخواب حتماً صورتتان رابشویید.

 

موارد یاد شده، راهنماییهای قطعی ای دربارۀ بهترین نوع آرایش برای پوست مستعد به جوش بود .گذشته از این موارد،شما همچنین باید مراقب باشید که پوستتان آکنه یا جوش نزند.

 

 

رهایی از شر جوش و آکنه

علل بروز آکنه و جوش در بزرگسالان

چرا پس از گذراندن دوره بلوغ، همچنان آکنه دارم؟

روش هایی برای از بین بردن جوش صورت

درمان فوری جوش و آکنه

 

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید