آموزش 4 روش فر کردن مژه بدون فرمژه

785
فر کردن مژه بدون فرمژه

امروزه داشتن مژه های بلند، حالت دار و پرپشت یکی از معیارهای زیبایی محسوب می شود و همه افراد به دنبال راهکارهایی برای تقویت و حالت دادن به مژه هایشان هستند. فر کردن مژه بدون فرمژه یکی از روش هایی است که برای خانم هایی که مژه هایشان صاف و بدون حالت است یا مژه های بلندی ندارند توصیه می شود. اما اگر حالت دار و فر کردن مژه ها با روش های اصولی و درست انجام نشود می تواند آسیب های زیادی در پی داشته باشد از ریزش مژه گرفته تا شکستن مژه ها.

همان طور که می دانید استفاده مداوم از فرمژه می تواند آسیب های زیادی به مژه هایتان وارد کند. اما روش های دیگری وجود دارد که در خانه و با استفاده از وسایل در دسترس می توانید به مژه هایتان حالت دهید و چشمانتان را جذاب تر کنید. (فر کردن مژه بدون فرمژه)

در این مقاله چند روش برای فر کردن مژه بدون فرمژه را آموزش می دهیم و در انتها روش صحیح استفاده از فرمژه را توضیح می دهیم. با ما همراه باشید. 

 

روشهای فرکردن مژه بدون فرمژه

اکثر خانم ها برای فر کردن مژه ها به اولین ابزاری که می کنند فرمژه است. اما فرمژه اگر به صورت مداوم استفاده شود می تواند باعث ریزش مژه، شکستن مژه ها و خالی شدن قسمت هایی از مژه شود. در کل آسیب هایی که فرمژه می تواند به مژه هایتان وارد کنید نسبت به زیبایی آن ارزش ندارد. اما خبر خوب این که روش های ساده و جالب فر کردن مژه بدون فرمژه وجود دارد که می توانید در خانه مژه هایتان را فر کنید.

 

فر کردن مژه ها با ژل آلوئه ورا

یکی از روش های کاربردی و موثر برای فر کردن مژه بدون فرمژه استفاده از ژل های گیاهی مانند ژل آلوئه ورا است. توصیه می کنیم برای جلوگیری از حساسیت از ژل آلوئه ورای موجود در داروخانه ها استفاده کنید (زیرا ژل آلوئه ورا تازه می تواند باعث بروز حساسیت شود). با استفاده از برس ریمل ژل آلوئه ورا را به مژه ها بزنید و با دست به سمت بالا فرم دهید.

استفاده از ژل آلوئه ورا برای فر کردن مژه ها اگر به صورت مداوم استفاده شود می تواند باعث تقویت و رشد مژه ها شود.

 

فرکردن مژه ها با قاشق 

یک قاشق فلزی که اندازه چشم تان است را انتخاب کنید. به مدت 3 الی 5 دقیقه داخل کاسه آب گرم قرار دهید تا گرم شود. قاشق را خشک کنید و بالای چشم ها قرار دهید به طوری که لبه پایینی قاشق روی لبه خط مژه قرار بگیرد.

با استفاده از انگشت مژه ها را به سمت قاشق فشار دهید و چند ثانیه نگه دارید تا مژه ها به سمت بالا حالت بگیرند. این کار را چند بار تکرار کنید تا به نتیجه دلخواه برسید. در انتها برای بهتر شدن نتیجه کار، ریمل بزنید.

فر کردن مژه با قاشق

فر کردن مژه بدون استفاده از فرمژه

فرکردن مژه ها با مسواک

شما می توانید از یک مسواک تمیز یا برس ریمل که تمیز است برای فر کردن مژه بدون فرمژه استفاده کنید. برای این منظور، مسواک را داخل یک لیوان آب گرم قرار دهید و چند دقیقه صبر کنید تا گرم شود. آب اضافی مسواک را بگیرید و با حوله خشک کنید.

با استفاده از مسواک یا برس ریمل به آرامی مژه ها را به سمت بالا شانه کنید و چند ثانیه نگه دارید. چندین بار این کار را تکرار کنید تا به نتیجه دلخواه برسید.

در انتها برای تثبیت حالت مژه ها و زیباتر شدن مژه، ریمل بزنید.

فر کردن مژه بدون فرمژه

فر کردن مژه بدون فرمژه با ریمل

یکی دیگر از روش های جالب برای فر کردن مژه بدون فرمژه، استفاده از ریمل است. برای این کار دو الی سه لایه از ریمل روی مژه های خود بزنید. انگشتان دست را به هم بمالید تا گرم شوند سپس به کمک نوک انگشتان دست مژه ها را به سمت بالا ببرید و حالت دهید. 10 الی 15 ثانیه صبر کنید و در صورت نیاز دوباره این کار را تکرار کنید.

 

آموزش صحیح فرکردن مژه ها با استفاده از فرمژه

 • حتما روی مژه های تمیز فرمژه بزنید. صورت و چشم هایتان را بشویید و خشک کنید.
 • فرمژه را طوری بگیرید که قسمت منحنی فرمژه سمت خارج باشد و پایه مژه های شما کاملا در لبه آن بین دو پد بالایی و پایینی قرار بگیرد دقت کنید که همه ی مژه ها داخل فرمژه باشد.
 • فرمژه را ببندید و پنج الی ده ثانیه نگه داشته و به حالت نبضی فشار دهید .
 • دقت کنید که پوست پلک زیر فرمژه قرار نگیرد
 • بعد از فر کردن پایه مژه ها، قسمت میانی مژه را فر کنید.
 • فرمژه را در قسمت میانی مژه قرار دهید و 5 الی 10 ثانیه نگه دارید
 • به همان روش بالا نوک مژه ها را هم فر کنید.
 • در انتها ریمل بزنید تا مژه هایتان مرتب و پرحجم شوند.

بیشتر بخوانید: آموزش فر کردن و ریمل زدن اصولی و بدون آسیب مژه ها

فر کردن مژه

اصول کلی مراقبت از مژه ها

 • حتما هنگام خواب آرایش را از روی چشم ها و مژه هایتان پاک کنید. اگر با آرایش و ریمل بخوابید علاوه بر حساسیت و عفونت چشم ها، مژه هایتان خشک و شکننده می شوند و می ریزند.
 • برای پاک کردن آرایش چشم از میسلارواتر یا روغن های پاک کننده آرایش چشم استفاده کنید.
 • برای پاک کردن آرایش، با ملایمت با چشم ها رفتار کنید و از فشار دادن چشم خودداری کنید.
 • هر چند روز یک بار به چشم هایتان استراحت بدهید و آرایش نکنید.
 • حتما هر چند وقت یک بار فرمژه تان را تمیز کنید تا باقی مانده آرایش و آلودگی از روی سطح فرمژه به مژه و چشم هایتان منتقل نشود.
 • از محلول های تقویت مژه استفاده کنید.
 • از مالیدن چشم ها خودداری کنید.

 

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید