7 اشتباهی که در مراقبت از پوست مرتکب می شوید!

982
اشتباهات رایج در مراقبت از پوست

گاهی اوقات پیش می آید که ناخواسته اشتباهاتی در مراقبت از پوست مرتکب می شویم و پوستمان را در شرایط بدی قرار می دهیم. این اشتباهات کوچک و به ظاهر ساده می تواند به مرور زمان باعث چین و چروک و خشکی پوست شود. در ادامه مطلب اشتباهات رایج که در مراقبت از پوست مرتکب می شوید را با هم بررسی می کنیم.

۷ اشتباه رایج در مراقبت از پوست

پاک کردن آرایش با دستمال مرطوب 

برای پاک کردن آرایش صورت بهتر است پاک کننده ای انتخاب کنید که شامل ترکیباتی مانند آنتی اکسیدان (برای حفاظت از پوست) و اسید سالیسیلیک (برای تمیز کردن عمقی پوست) و مرطوب کننده باشد.

حتما بعد از پاک کردن آرایش، صورت تان را با شوینده مناسب بشویید. استفاده از دستمال مرطوب برای پاک کردن آرایش هم فقط در مواقعی که مجبور هستید مجاز است.

اشتباهات رایج در مراقبت از پوست

صورت تان را خیلی سریع می شویید

پیشنهاد می کنیم در شستشوی صورت دقت کافی به خرج دهید و همه قسمت های صورت را کاملا بشویید. زیرا تمیز نشدن پوست می تواند موجب جوش های سرسیاه و آکنه شود.

اشتباهات رایج در مراقبت از پوست

 

از دمای مناسب آب استفاده نمی کنید

استفاده از آب داغ، روغن های طبیعی موجود در پوست را از بین می برد و موجب خشک شدن و التهاب صورت می شود. بنابر این بهتر است پوست تان را با آب ولرم بشویید.

اشتباهات رایج در مراقبت از پوست

مواد تشکیل دهنده کرم ها را چک نمی کنید

یکی از اشتباهات رایج در خرید محصولات مراقبت از پوست این است که مواد تشکیل دهنده کرم ها را بررسی نمی کنید. برخی از کرم ها امکان دارد حاوی موادی مانند پارابن، الکل و… باشند که برای پوست مضر است.

همچنین مواد تشکیل دهنده برخی کرم ها می تواند با بعضی از کرم های دیگری که استفاده می کنید همخوانی نداشته باشد و روی پوست تان واکنش نشان دهد.

اشتباهات رایج در مراقبت از پوست

در لایه برداری پوست زیاده روی می کنید

استفاده بیش از حد از لایه بردارها، در طولانی مدت یک لایه از سطح پوست را از بین می برد و می تواند موجب تضعیف پوست و حساس تر شدن آن شود. و این عمل می تواند موجب التهاب و پیری زودرس پوست شود. از طرف دیگر لایه برداری نکردن پوست می تواند باعث تجمع سلول های مرده روی پوست و کدر شدن و مشکلات بسیاری شود. بنابراین بیشتر از دو  بار در هفته از لایه بردارها استفاده نکنید.

اشتباهات رایج در مراقبت از پوست

در روزهای ابری ضد آفتاب نمی زنید

برایتان مهم نباشد آسمان آفتابی باشد یا ابری، استفاده از ضد آفتاب را در برنامه روزانه خود قرار دهید.

اشتباهات رایج در مراقبت از پوست

با آرایش ورزش می کنید

اگر قبل از ورزش کردن آرایش خود را پاک نکنید، در اثر تعریق، کرم های آرایشی به منافذ پوست شما نفوذ کرده و آنها را مسدود می کند. در نتیجه می تواند باعث بزرگ تر به نظر رسیدن منافذ، چین و چروک و ایجاد جوش شود.

اشتباهات رایج در مراقبت از پوست

بیشتر بخوانید:

نکات مهم مراقبت از پوست در فصل پاییز

نکات کلیدی مراقبت از پوست که باید بدانید!

نکات مراقبت از پوست در هوای آلوده

برنامه روزانه مراقبت از پوست با محصولات طبیعی

 

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید