7 روش کاربردی برای سفید کردن دندان با جوش شیرین

2103
سفید کردن دندان با جوش شیرین

دندان های سفید، مرواریدی، یکدست و زیبا نقش بسیار زیادی در زیبایی افراد و لبخند گیرای آنها دارد همچنین باعث افزایش اعتماد به نفس می شود. دندان‌ها به دلایل مختلف از جمله عدم مراقبت درست و مسواک نزدن، مصرف زیاد قهوه، نوشابه، چای، تنباکو، سیگار و دیگر محصولات این چنینی، زرد می‌شوند.

برای سفید کردن دندان ها روش گوناگونی مانند لیزر و بلیچینگ وجود دارد اما شما می توانید با صرف کمترین هزینه و در منزل اقدام به سفید کردن دندان هایتان کنید. یکی از این روش های خانگی استفاده از جوش شیرین است.  جوش شیرین یکی از تاثیرگذارترین روش‌ها برای مرواریدی کردن دندان است. توانایی جوش شیرین برای رفع پلاک دندان اثبات شده است که بخش مهمی از فرآیند سفید کردن دندان محسوب می‌شود. جوش شیرین خاصیت ساییدگی و تمیز کنندگی لکه را داراست و به همین علت در بسیاری از محصولات بهداشتی به عنوان ضد لک استفاه می گردد.

 

سفید کردن دندان ها با جوش شیرین

برای سفید کردن دندان ها با جوش شیرین، به یک قاشق چایخوری جوش شیرین مقدار کمی آب اضافه کنید تا خمیری حاصل شود. خمیر را با انگشت و با دقت روی دندان‌ها بگذارید و نگذارید روی لثه‌ها قرار بگیرد. دندان‌ها را دانه به دانه بمالید و بعد از ۲ دقیقه با آب بشویید. همچنین می‌توانید جوش شیرین را در کف دست خود گذاشته و یک مسواک مرطوب را روی آن بگذارید. مسواک کرده و خوب بشویید.

جوش شیرین

سفید کردن دندان با جوش شیرین و خمیر دندان

یکی از ساده ترین راه هایی که می توانید از آن برای سفید کردن دندان های خود استفاده کنید، استفاده از مخلوط جوش شیرین و خمیر دندان است. شما می توانید مقداری از جوش شیرین را بر روی خمیر دندان همیشگی خود ریخته و دندان های خود را مسواک زده و آب کشی کنید.

برای سفید کردن دندان ها با جوش شیرین و فویل می توانید مانند تصویر زیر داخل یک  تکه فویل مقداری خمیر دندان و جوش شیرین را مخلوط کرده و سپس آن را به دندان های خود متصل کنید و اجازه دهید تا حدود نهایتا ۲ دقیقه بر روی دندان ها باقی بماند. سپس آبکشی کنید.

سفید کردن دندان با جوش شیرین

 

سفید کردن دندان با جوش شیرین و لیمو

ترکیب آبلیمو و جوش شیرین، موثرترین و ارزان‌ترین روش برای رفع لکه‌های زرد دندان است. مقداری آب لیمو ترش تازه و جوش شیرین را مخلوط کرده تا خمیری حاصل گردد، سپس دندان خود را با این خمیر ماساژ داده و آب کشی کنید.

سفید کردن دندان

سفید کردن دندان با جوش شیرین و سرکه

برای افزایش براقیت و درخشش دندان‌ها می‌توانید جوش شیرین را با چند قطره سرکه مخلوط کنید. سرکه یکی از مواد خوراکی طبیعی است که خاصیت ضد عفونی کننده و ضد لک داشته و می تواند به سادگی حتی قوی ترین لکه ها را نیز محو کند. برای این کار بهترین سرکه، سرکه سیب است که باید مقداری از آن را با جوش شیرین مخلوط کنید تا خمیری حاصل شود، سپس خمیر را مستقیما توسط مسواک برای مدت زمان ۲ دقیقه بر روی دندان ها مالیده و سپس آب کشی کنید.

 

سفید کردن دندان با جوش شیرین و هیدروژن پراکسید

هیدروژن پراکسید و جوش شیرین نیز ترکیبی عالی برای سفید کردن دندان‌ها می‌سازند. محلول هیدروژن پراکسید را از داروخانه تهیه کنید، نصف قاشق چایخوری هیدروژن پراکسید ۳٪ را با ۱ قاشق چایخوری جوش شیرین ترکیب کنید تا خمیر نرمی به دست آید. آن را روی مسواک خود قرار داده و دندان‌ها را مسواک کنید.

نکته: در هنگام مسواک زدن، مراقب باشید این خمیر را به لثه‌ها نزنید زیرا آن‌ها را ضعیف می‌کند.

سفید کردن دندان

سفید کردن دندان با جوش شیرین و نمک

یکی دیگر از راه های خانگی از بین بردن جرم دندان و سفید کردن آنها استفاده از جوش شیرین و نمک است، نمک را با جوش شیرین مخلوط کرده و با مقداری آب ترکیب کنید تا یک خمیر بدست آید. خمیر فوق را روی دندان‌ها قرار داده و با یک مسواک نرم روی دندان‌ها بکشید. البته دقت داشته باشید که نمک باید به خوبی در مخلوط با آب حل شود تا ذرات موجود در نمک به مینای دندان شما آسیب نزند.

 

 جوش شیرین و روغن نارگیل

روغن نارگیل دارای خواص ضد باکتری، ضد میکروبی، ضد التهاب و ضد قارچ است که باعث کاهش پلاک دندان می شود.

برای سفید کردن دندان ها باید یک قاشق چایخوری جوش شیرین و یک قاشق چایخوری روغن نارگیل را با هم ترکیب کنید و با خمیر به دست آمده دندان هایتان را مسواک بزنید.

جوش شیرین و روغن نارگیل

هشدارهایی برای سفید کردن دندان ها با جوش شیرین

_ اگر ارتودنسی کرده‌اید، از جوش شیرین برای دندان‌ها استفاده نکنید یا این‌که قبل از آن با پزشک مشورت کنید.

_ از آنجایی که جوش شیرین خاصیت ساییدگی بالایی دارد بهتر است نهایتا دو بار در هفته از این روش استفاده کنید.

_ استفاده زیاد از جوش شیرین برای سفید کردن دندان ها می تواند منجر به از بین رفتن مینای دندان شود.

_ اگر در دهان خود زخم دارید به هیچ عنوان از جوش شیرین استفاده نکنید.

_در هر بار استفاده بیش از ۲ دقیقه دندان های خود را با آن مسواک نزنید و مراقبت باشید با لثه هایتان تماس پیدا نکند.

 

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید