آموزش تصویری بند انداختن موهای صورت توسط خودتان

2448

برای از بین بردن موهای زائد صورت راه های مختلفی وجود دارد از بند و اصلاح گرفته تا شیو کردن، وکس یا لیزر که با توجه به جنس پوستتان و ضخامت موهایتان می توانید از هر کدام از این روش ها برای از بین بردن موهای صورتتان استفاده کنید. شما کدام روش را ترجیح می دهید؟

اگر هنوز هم از روش بند انداختن با نخ استفاده می کنید و تمایل دارید که این کار را خودتان انجام دهید پس این آموزش را دنبال کنید حتما برایتان مفید خواهد بود.

 

 

برای بند انداختن صورت چه نخی مناسب می باشد؟

 

آموزش بند کردن صورت

نخ کتانی حدود ۴۵ سانتی متر

نخ مناسب آن در بازار موجود می باشد بهترین جنس نخ از جنس غیر پلاستیک و محکم است و باعث حساسیت تماس با پوست می شوید ، بهتر است از نخ قرقره استفاده نکید چون این بند ها نازک هستند و باعث آسیب به پوست می شوند.

نخ باید حتما تمیز باشد قبل از بند انداختن با تکه ای پنبه آغشته به مواد ضد عفونی کننده بند را ضدعفونی کرده و اگر در آرایشگاه بند می اندازید از آرایشگر خود بخواهید این کار را انجام بدهد.

 

آموزش بند کردن صورت با نخ توسط خودتان

 

روش اول

  1. یک سر بند ضدعفونی شده را به پایه میزی که روی آن آینه‌تان قرار گرفته، ببندید و انتهای سر دیگر نخ در دست چپ، تقریبا میانه این نخ کشیده شده را با دست راست که به حالت باز است و حتما در آرایشگاه‌ها دیده‌اید، بپیچانید تا یک مثلث درست شود، حال به آرامی آن را با کشیدن نخ دست چپ و باز و بسته شدن مثلث روی صورت بازی دهید تا موها بین پیچش نخ گیر کرده و از ریشه خارج شوند.
  2.  بنشینید و پاها را دراز کنید، یک‌سر نخ را به شست پا گره زده و بقیه را در حالی که قسمت انتهایی آن در دست چپ و قسمت میانی با دست راست مثلثی شکل شده روی صورت بلغزانید تا موهای صورت آرام‌آرام گرفته شوند.

 

روش دوم

درست کردن پروانه 

دو سر نخ را به هم گره بزنید و یک حلقه درست کنید.

آموزش بند کردن صورت

سپس با انگشتان شست و نشانه هر دودست با این نخ بسته یک مستطیل درست کنید و همچنان که انگشتان دو دست در دو عرض مستطیل قرار دارند نخ را بپیچانید به طوری که ضربدری در وسط ایجاد شود، با این کار شما یک پروانه درست کرده‌اید.

آموزش بند کردن صورت

چندبار تمرین کنید تا بتوانید یاد بگیرید که حلقه‌ها را به طرفین حرکت دهید. برای این کار باید انگشتان یک دست را از هم باز کنید و در همان حال انگشتان دست دیگر را ببندید.

آموزش بند کردن صورت

زمانی که یاد گرفتید حلقه ها را کنترل کنید پروانه درست شده روی موهای زائد که می خواهید بردارید گذاشته و باز و بسته کنید تا موهای زائد را اصلاح کنید جهت حرکت دست باید خلاف جهت رویش موها باشد.  تمرین کنید تا برایتان این کار راحت شود.

آموزش بند کردن صورت

 

آموزش بند کردن صورت

 


بیشتر بخوانید: آموزش دکلره کردن موهای صورت


اگر بعد از بند انداختن جوش می زنید این کارها را انجام دهید

یادتان باشد که حتما قبل از بند انداختن یا هر نوع روش اپیلاسیون پوست خود را با ضدعفونی‌کننده‌ها تمیز کنید.

بعد از انجام اپیلاسیون یا بند یا وکس صورت می‌توانید  از موادی مانند ژل آلوورا یا روغن درخت چای یا کرم‌های مخصوص بعد از اصلاح استفاده کنید. این مواد خون‌های به سطح پوست آمده را که باعث گرمی پوست می‌شوند و عامل ایجاد جوش هستند را خنک می‌کنند و قرمزی پوست را کاهش می‌دهند.

همچنین بهتر است به محلی که بند انداخته‌اید دست نزنید و از کرم‌های آرایشی یا هر نوع مواد دیگر که دارای عطر است برای ٢۴ساعت استفاده نکنید. برای اینکه منافذ پوست باز هستند و سریع میکروب جذب می‌کنند یا منافذ با مواد آرایشی گرفته می‌شوند.

روشی دیگر که برخی پزشکان توصیه می‌کنند این است که بعد از بند انداختن در صورت قرمزی و تورم از پمادهای کالامین دی، کالاندولا، بتامتازون و اکسید دوزنگ استفاده کنید.

توجه: یادتان نرود اگر بند صورت را هر دو هفته یک‌بار پشت هم انجام می‌دهید موهای‌تان زیاد بلند نشده و پوست صورت‌تان کشیده نمی‌شود که این خود مانع جوش زدن می‌شود.

 


بیشتر بخوانید: ماسک ضد جوش برای بعد از اصلاح


 

شما کدام روش را انتخاب کنید:

۱- خانم‌های دارای موهای زیاد و تیره و ضخیم بهتر است برای رفع موهای زائد روش اول یعنی همان بند انداختن را انجام دهند و در صورت مستعد بودن برای جوش‌صورت تمهیدات قبل و بعد از بند انداختن از قبیل استفاده کردن از محلول‌های ضدجوش با استفاده از پنبه به بند و پوست را در نظر بگیرند که خود در پیشگیری از جوش زدن موثر خواهد بود.

۲- خانم‌های با موهای نازک اما زیاد بهتر است این کار را از طریق بند انداختن اما دیر به دیر انجام دهند که حتی در مواقعی بین این زمان می‌توانند از روش اصلاح کردن نیز استفاده کنند.

۳- خانم‌هایی که موهای زیاد اما کمرنگ و بوری دارند، می‌توانند به‌راحتی روش دوم یا اصلاح کردن را مورد استفاده قرار دهندو نگران پر یا ضخیم شدن آنها نباشند.

۴- افراد با پوست‌های چرب و مختلط که صورت‌شان برای جوش زدن، بعد از بند مستعدتر است و شاید به همین دلیل تمام صورت‌شان را بند نمی‌اندازند بهتر است بدانند که می‌توانند تیغ را جایگزین بند کنند.

۵- روش نهایی که بیشتر برای خانم‌هایی است که به طور طبیعی دارای موهای بسیار کلفت، ضخیم و تیره هستند که مجبورند زودبه‌زود برای رفع آنها اقدام کنند و به نوعی خسته شده‌اند، لیزر کردن است که حتما تحت نظر و با مشاوره پزشکان متخصص پوست و مو  انجام گیرد که خود طی مراحلی چند تا رسیدن به نتیجه انجام خواهد گرفت.

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید