از بین بردن دانه‌های سرسیاه روی بینی

153

اول:

پس از اینکه قهوه نوشیدند لجنی که در ته آن باقی می‌ماند سرد کرده بر روی حوله سفید و تمیز می‌ریزیم و صورت خود را به آرامی‌با حرکت  دایره ای ماساژ می‌دهیم سپس با آب می‌شوئیم

دوم:

یک کاسه پر از چای بابونه گرم نیاز دارید.  صورت خود را به  کاسه  نزدیک کرده و سر خود را با حوله بپوشانید ۱۰ دقیقه نگه دارید تا  بخاربابونه به سینوسها نفوذ  کندو از شر دانه‌های سرسیاه روی پوست خلاص خواهید شد.

سوم:

یک لیوان آب معدنی و ۴ قاشق غذاخوری جوش شیرین را مخلوط کنیداین مخلوط را بر روی صورت  بزنید، اما به اطراف چشم نزنیداجازه دهید که  مخلوط به مدت ۱۰ دقیقه  بماند سپس با آب ولرم بشوئید.

این دانه‌ها چگونه به وجود می‌آیند :

جوش‌های سرسیاه، جوش‌های معمولی سربسته‌ای هستند که به علت تنگی منافذ پوست به بیرون تخلیه نمی‌شوند. این جوش‌ها در صورت، بدن و حتی لاله گوش دیده می‌شوند .جوش‌های سرسیاه به دلیل چربی پوست به وجود می‌آیند و معمولا در مردان شایع‌تر است و این نوع جوش‌ها در سنین بلوغ نیز به دلیل تغییرات هورمونی بوجود می‌آیند.

روش‌های درمانی خوراکی، موضعی و فیزیکی را از راه‌های درمان جوش‌های سرسیاه میباشند .بهترین راه درمان این جوش‌ها تخلیه بوسیله پزشک است. بهترین راه پیشگیری از بروز جوش‌های سرسیاه را شست‌وشوی مداوم صورت، عدم مصرف غذای چرب، مانده و تنقلات دانست.

 

 

منبع: دکتر سلام

 

 

* به جنگ “جوش هایتان” بروید!

* اگر بعد از بند انداختن جوش می زنید، بخوانید

* جوش‌های چرکی و التهابی نباید تخلیه شوند

 

 

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید