افزایش وزن یکی از پیامدهای ازدواج!!

126

تا به حال به زوج های جوان اطرافتان توجه کرده اید؟ فکر می کنید وزنشان قبل و بعد از تشکیل خانواده تغییری کرده است؟ آیا به چشم شما کمی چاق تر به نظر نمی رسند؟

اگر شما هم جزء آن دسته افرادی هستید که گمان می کنند زنان و مردان بعد از ازدواج دچار اضافه وزن می شوند، باید بگوییم که فکرتان بسیار درست است. شاید در وهله به نظر برسد چنین ایده ناشی از یک توهم باطل است، اما در کمال تعجب آخرین تحقیقات دانشمندان نشان دهنده ارتباط مستقیم میان ازدواج و اضافه وزن است. دلیل اصلی چاق شدن بعد افراد بعد از شروع زندگی مشترک زیر یک سقف این است که متأهلین اغلب بهتر از مجردها غذا می خورند و به همان میزان کمتر هم ورزش می کنند.

آزمایشات انجام شده بر روی 10 هزار 226 شرکت کننده در کشورهای اتریش، فرانسه، آلمان، ایتالیا، هلند، لهستان، روسیه، اسپانیا و انگلستان حاکی از افزایش شاخصه توده بدنی در میان متأهلین داشت. در حالی که شاخص توده بدنی معمول برای یک فرد بالغ 18.5 تا 25 است، افرادی که شاخصی بین 25 تا 30 داشته باشند چاق محسوب می شوند. یافته های گشترده دانشمندان از این تحقیق جهانی نشان داد: شاخص توده بدنی برای مردان مجرد 25.7 است و برای مردان متأهل معادل 26.3 است. برای زنان مجرد این عدد 25 و برای آنهایی که ازدواج کرده بودند 25.6 بوده است.

شاید این تفاوت میان این اعداد به نظر شما ناچیز برسد، ولی تفاوتی است معنا دار. در پشت این اعداد نکته ای نهفته است، نکته ای که خبر از تأثیر ازدواج بر افزایش وزن هر دو طرف دارد. اگرچه وعده های غذایی افراد متأهل نسبت به مجردین نظم بیشتری دارد، اما زوج ها اغلب حجم بیشتری غذا می خورند و هم چنین کم تر به سراغ ورزش یا سایر فعالیت های فیزیکی می روند.

 

 

منبع: شفقنا

 

 

* چطور خانم ها پیشنهاد ازدواج بدهند؟

* چرا می خواهید ازدواج کنید؟

* موضوعات گفتگو پیش از ازدواج

 

 

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید