بهترین راهکارها برای مقابله با سرماخوردگی در فصل پاییز

132

پاییز فصل سرما و بیماری های از این دسته است. این فصل می تواند شما را با یک حرکت بیمار کند اما می توانید با استفاده راه های مختلف که بسیار ساده هستند جلوی این بیماری ها را بگیرید. برای مقابله با مهمترین بیماری این فصل باید تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

– توصيه مي‌شود كه احتمال ابتلا به آلرژي‌هاي فصلي را با محدود كردن تماس خود با مواد آلرژي‌زا و پرهيز از قرار گرفتن در معرض هواي حساسيت‌زا كاهش دهيد. براي اين منظور، درها و پنجره‌ها را در طول ساعات صبح و قبل از ظهر ببنديد چون در اين ساعات ميزان گرده‌هاي آلرژي‌زا در هوا به بالاترين حد مي‌رسد.

-‌ براي كاهش احتمال سرماخوردگي از تماس دست‌ها با بيني و صورت خود، حتي‌المقدور پرهيز كنيد و به طور مداوم دست‌هاي خود را با آب گرم و صابون بشوئيد. اين كار بويژه پس از قرار گرفتن در اماكن عمومي مثل فروشگاه‌ها، ايستگاه‌هاي اتوبوس و مترو، مدرسه و اداره، ضروري است.

– با مشورت پزشك، واكسن آنفلوآنزاي فصلي را در زمان مناسب تزريق كنيد. اما اگر پس از واكسن دچار علائم آنفلوآنزا شديد، با پزشك مشورت كرده و از داروي مناسب براي كاهش علائم استفاده كنيد.

– این روزها ممکن است با بالا و پایین شدن دمای هوا بدن شما عرق کند و در مواقع خنک شدن آن احتمال سرماخوردگی بسیار بالا خواهد رفت. همیشه به اندازه ای لباس بپوشید که از به وجود آمدن این مشکلات جلوگیری شود.

– مصرف ویتامین‌های A و C كه در انواع میوه‌ها و سبزیجات به وفور یافت می‌شوند و از جمله آنتی‌اكسیدان‌ها به شمار می‌آیند، می‌تواند برای پیشگیری و درمان سرماخوردگی موثر باشد. میوه‌های ترش مزه مانند لیموترش و كیوی سرشار از ویتامین C هستند و برای درمان سرماخوردگی توصیه می‌شوند.

-سونای استخر یکی از بهترین راه های مقابله با سرماخوردگی است. داخل سونا هوایی که استنشاق می کنید بالاتر از 80 درجه است و این درجه حرارت باعث از بین رفتن ویروس های سرماخوردگی می شود.

 

* روشهای پیشگیری از سرماخوردگی

* نوشیدنی هایی که سرماخوردگی شما را بدتر می کند

* درمان های خانگی برای تسکین گلو درد

* درمانهای خانگی برای گرفتگی بینی

* شربت ضد سرفه طبیعی برای کودکان

 

 

کانال زیبایی شبره

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید