توصیه هایی به زنان برای داشتن بارداری آسان تر

486

زنان در این شرایط اغلب حتی از ورزش کردن نیز می‌ترسند در حالی که به توصیه کارشناسان 30 دقیقه حرکات ورزشی و آنچه موجب شادی می‌شود، برای زنان در دوره حاملگی فواید بسیاری دارد.

به گزارش استار تلگرام، پزشکان راهکارهای زیر را برای داشتن بارداری سالم‌تر و آسان‌تر به جای بی‌تحرکی و انجام کارهای تکراری توصیه می‌کنند:

 

– ورزش کنید.

برای خانم‌های باردار بهانه‌های زیادی برای ورزش نکردن وجود دارند اما ورزش در این دوران فواید بسیاری از جمله درد کمتر، روحیه بهتر، وزن متناسب و همچنین انجام سریع‌تر و راحت‌تر کارها را به همراه دارد.

 

– ماساژ را فراموش کنید.

ماساژ دست‌ها و پاها خستگی را رفع کرده و احساس طراوت و شادابی بیشتری به شما می‌دهد.

 

– یوگا تمرین کنید.

حرکات یوگا نه تنها استرس را کاهش می‌دهند بلکه انجام این تمرینات در طول دوره بارداری تنفس شما را بهتر کرده و احساس راحتی بیشتری به شما می‌دهد. با این حال از انجام تمرینات سنگین یوگا اجتناب کنید.

 

– در کلاس‌های آموزشی زایمان شرکت کنید.

تفکرات و باورهای غلطی که درباره زایمان وجود دارد با استرس‌هایی همراه است اما در صورتی که در این باره اطلاعات صحیح علمی پیدا کرده و بدانید که چه اتفاقی در حال رخ دادن است و شما باید چه کاری انجام دهید اضطراب شما از بین می‌رود. شرکت در کلاس‌های مادران باردار بدون شک اعتماد به نفس بیشتری به شما می‌دهد.

 

– لباس بخرید.

با توجه به اینکه سایز و وزن بدن در دوران بارداری تغییر می‌کند خریدن لباس می‌تواند در کنار کاربردی بودن، روحیه شما را بهتر کند.

 

– وعده‌های غذایی متنوع مصرف کنید.

با توجه به اینکه زنان باردار در سه ماهه دوم و سوم بارداری باید 300 تا 500 کالری جذب کنند مصرف غذاهای مقوی اهمیت بسیار دارد. پیشنهاد پزشکان، عسل و دارچین است. غذاهای مغذی نه تنها انرژی مورد نیاز بدن را تامین می‌کنند بلکه غذای مورد نیاز جنین را نیز فراهم می‌سازد.

 

– از خستگی شکایت نکنید.

با توجه به فعل و انفعالاتی که در بدن زنان باردار رخ می‌دهد، آنها بیشتر احساس خستگی می‌کنند و اغلب از خستگی شکایت دارند. گاهی تنها راه برای کاهش خستگی استراحت و خوابیدن است پس به جای اینکه از خستگی شکایت کنید هر زمان که احساس نیاز کردید، استراحت کنید و از آن لذت ببرید.

منبع: ایرنا

 

 

* بایدها و نبایدهای تغذیه مادران در دوران بارداری

* مناسب ترین سن برای بچه دار شدن

* توصیه هایی به همسران زنان باردار

 

 

 

 

 

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید