رژیم پاکسازی کبد در 5 روز

3829

کبد دومین عضو مهم بدن هر شخصی به شمار می آید که همانند یک صافی عمل کرده و از بروز هگونه مضرات به بدن جلوگیری می کند و این علت سبب می شود تا خود کبد دچار بیماری بگردد. برای اینکه کبد همیشه سالم بماند رعایت رژیم غذایی از اهمیت بالایی برخوردار است و ما در ادامه این مطلب به رژیم پاکسازی کبد اشاره می کنیم. همراهمان باشید.

 

رژیم پاکسازی کبد:

در پاکسازی کبد باید به این نکته توجه شود که قبل از شروع به پاکسازی باید پاکسازی روده انجام شده باشد زیرا این عمل پیش نیاز تمام پاک سازی هاست.

 


بیشتر بخوانید: طبیعی ترین راه ها برای مقابله با کبد چرب


روش اول، رژیم پنج روزه:

این روش در رژیم پاکسازی کبد یک راه موثر در این زمینه بوده است و تنها در پنج روز به صورت ناشتا اتفاق می افتد:

بعد از اینکه چشم هایتان را باز کردید بلافاصله یک لیوان آب خالص بنوشید تا سیستم گوارشتان فعال شود.

درست یک ساعت بعد از اینکه آب را خوردید، یک لیوان از آب مرکبات تازه که می تواند آب هر نوع میوه ای باشد را با یک عدد لیمو، یک حبه سیر، یک قاشق غذاخوری روغن زیتون، یک تکه زنجبیل و یک لیوان آب مخلوط کنید و بنوشید. (توجه داشته باشید که هر روز باید یک حبه سیر و یک قاشق روغن زیتون به این معجون اضافه نمایید)

یک ربع ساعت بعد از نوشیدن این معجون، دو استکان چای مخصوص پاکسازی کبد بنوشید.

در ضمن مصرف سه تا شش بار در روز از قطره مخصوص پاکسازی کبد به اندازه دو قطره تا تمام شدن قطره ضروری می باشد.

پاکسازی کبد


بیشتر بخوانید: با این خوراکی ها کبدی سالم داشته باشید


رژیم پنج روزه آبمیوه برای پاکسازی کبد:

روز اول:

بعد از انجام دستور رژیم پاکسازی کبد به روش بالا، یک ساعت مانده به وعده ناهار تا جایی که امکان دارد از میوه ها و سبزیجات تازه مصرف نمایید و در این راه آب چغندر یک نوشیدنی بسیار مناسب است. اما در نظر داشته باشید که آب میوه ها را با هم مخلوط نکنید.

برای ناهار نیز از سبزیجات خام و سالاد بخورید و آبمیوه های مصرفی خود را رقیق نمایید. توجه داشته باشید که بهترین چاشنی برای سالاد، آبلیموی تازه، سرکه، روغن زیتون و ادویه ها می باشند و به هیچ عنوان از سس و مواد این چنینی استفاده نکنید. اگر در طول روز احساس گرسنگی کردید خوردن هر اندازه میوه و سبزی تازه هیچ مانعی ندارد.

 

روز دوم تا چهارم:

بعد از انجام دستور العمل رژیم پاکسازی کبد در طول روز سعی کنید مصرف آبمیوه و چای گیاهی خود را به 16 لیوان برسانید. بعد از با استفاده از پوست سیب زمینی، کرفس، هویج، چغندر، جعفری و مقدار زیادی سیر و پیاز یک سوپ پتاسیم بسازید. مواد نام برده شده را درون یک قابلمه بریزید و اجازه دهید 40 الی 60 دقیقه بجوشد و بعد سبزیجات داخل آن را بیرون بیاورید و سوپ را مصرف نمایید. هرچه اضافه آمد را درون یک ظرف شیشه ای در بسته بریزید و برای دو روز باقی مانده به مصرف برسانید.

روز پنجم:

در روز پنجم همانند روز اول عمل کنید.

 

پاکسازی کبد

روش دوم، رژیم هفت روزه:

روز اول تا دوم:

در این دو روز مصرف چای، قهوه و الکل را کاملا قطع نمایید تا بدن برای شروع پاکسازی آماده گردد.

روز سوم تا هفتم:

در اول صبح پیش از اینکه شروع به خوردن نمایید باید از نوشیدنی تصفیه کننده کبد که به روش زیر آماده می شود، استفاده کنید:

250 میلی لیتر آب چشمه یا آب معدنی+ 250 میلی لیتر آب لیمو ترش تازه+ 1 سانتی متر ریشه تازه زنجبیل+ 1 قاشق غذاخوری روغن زیتون تصفیه نشده بودار+ یک حبه سیر تازه را با هم خوب ترکیب و مخلوط نمایید و بعد بنوشید.

یک ربع ساعت بعد از نوشیدن این معجون یک استکان چای نعناع داغ میل نمایید.

از این پس می توانید برنامه غذایی هر روزه خود را اجرا کنید با این تفاوت که غذاهای مصرفی شما باید به شدت سبک و سالم باشد تا بدن فرصت کافی برای سم زدایی پیدا کند و علاوه بر این تا می توانید از سبزیجات و آب میوه های تازه مصرف کنید. خوب است بدانید که حلیم جو، برنج قهوه ای، سوپ سبزیجات، سالاد خام و میوه های تازه گزینه های مناسبی برای شما در رژیم پاکسازی کبد می باشد.

 

نکته: اگر در شروع پاکسازی کبد احساس سرماخوردگی و سردرد داشتید، نگران نشوید زیرا بدن و کبد شما در حال پاکسازی و تصفیه می باشند.

منبع : arga-mag.com

 

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید