7 افزونه مهم و پرکاربرد برای سایت وردپرسی

588

وردپرس به دلیل داشتن هزاران افزونه توانسته است از انعطاف پذیری بالایی برخوردار باشد. در این مطلب تصمیم داریم تا 7 مورد از این افزونه های مهم را برای شما معرفی کنیم.

1- Akismet
این افزونه به همراه خود وردپرس وجود دارد و شما باید آن را فعال کنید. اما کار این افزونه چیست؟
ارسال دیدگاه های تبلیغاتی روشی کم هزینه می باشد! مدیران سایت ها با تهیه ربات هایی شروع به ارسال دیدگاه های جفنگ می کنند که مطمئنا هیچ شخصی دوست ندارد وقت خود را برای حذف این نوع دیدگاه ها به هدر دهد. افزونه اکیسمت از ارسال دیدگاه جفنگ جلوگیری می کند و نصب و فعال سازی آن به تمامی استفاده کننده های وردپرس توصیه می شود.
2- WordPress SEO
هدف از راه اندازی سایت هرچیزی که باشد گرفتن بازدید برای مدیر سایت بسیار مهم می باشد! برای همین منظور افزونه های بسیار وجود دارد که می توانید با استفاده از آنها سایت خود را برای موتورهای جستجوگر بهینه سازی کنید.در این بین افزونه موردعلاقه خودم که ازش استفاده می کنم WordPress SEO هست که به Yoast معروف هست. این افزونه رایگان هست و برای اعمال تنظیمات مخصوص سئو بسیار مفید می باشد. در کنار این افزونه All in one seo وجود دارد استفاده از آن هم می تواند در افزایش سئو نقش مهمی ایفا کند ولی همانطور که گفتم من Yoast را پیشنهاد میکنم.
3- Google XML Sitemaps
نقشه سایت برای اطلاع رسانی موتورهای جستجوگر از ارسال محتوا و یا تغییر در آنها می باشد. پس اگر میخواهید که مطالب سایتتان به سرعت ایندکس شوند حتما باید نقشه سایت داشته باشید. افزونه Yoast که در بالا اشاره شد نیز نقشه سایت دارد که می توانید از آن استفاده کنید ولی اگر از آن افزونه استفاده نکرده باشید می توانید از افزونه Google XML Sitemaps استفاده کنید.
توجه: نقشه سایت را پس از ایجاد باید در گوگل وبمستر ثبت کنید.
4- WP-PageNavi
افزونه ای که در بیشتر سایت های وردپرسی از آن استفاده می شود! این افزونه برای صفحه بندی سایت می باشد.
5- wp-jalali
این افزونه در نسخه فارسی وردپرس به صورت پیشفرض وجود دارد. با فعال سازی این افزونه نمایش تاریخ در سایت به صورت هجری شمسی خواهد بود. برای مثال با فعال کردن افزونه تاریخ ارسال این پست که 14 می 2014 هست به 24 اردیبهشت 1393 تغییر پیدا خواهد کرد.
توجه: این افزونه تاریخ استفاده شده در آدرس لینک مطالب را نیز تغییر می دهد، برای همین اگر از فرمت تاریخ در لینک مطالب استفاده کرده اید از بخش تنظیمات گزینه “تبدیل خودکار تاریخ در نشانی (URI) نوشته‌ها” را خیر انتخاب کنید.
6- TinyMCE Advanced
این افزونه از وقتی که وردپرس تگ <br> رو از داخل مطالب حذف کرد معروف شد! این افزونه گزینه های بیشتری را به ویرایشگر مطلب اضافه می کند که کار ارسال پست را راحت تر می کند.
7- W3 Total Cache
اگر بخوام این افزونه رو کامل توضیح بدم برای خودش یک مطلب جداگانه میشه! برای همین اگر بخوام به طور خلاصه در مورد این افزونه بگم، نصب این افزونه از نون شب واجب تره! البته این افزونه رقیب سرسختی به نام WP Super Cache را در مقابل خود دارد ولی همچنان عنوان بهترین را برای خود نگه داشته است.
در این مطلب با 7 افزونه پر استفاده وردپرس آشنا شدید، با توجه به نیازهایتان می توانید از افزونه های بیشتری نیز استفاده کنید ولی دقت کنید که استفاده زیاد از افزونه ها باعث مصرف بی رویه منابع سایت خواهد شد.
نویسنده : پیام کیوانی / صبحانه آنلاین

3 نظرات

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید