آموزش تصویری آرایش چشم اسموکی به صورت مرحله به مرحله

3895

در این مقاله با آموزش آرایش چشم اسموکی به صورت مرحله به مرحله آشنا خواهید شد.

ابتدا رنگ موردنظرتان را انتخاب کنید

برای آرایش چشم اسموکی از هر رنگی می توان استفاده کرد؛ با این حال شما حداقل به سه تناژ از یک رنگ سایه نیاز دارید. آرایش چشم اسموکی کلاسیک که بسیار مرسوم است و مورد توجه افراد زیادی قرار دارد، از دو رنگ سایه سیاه و خاکستری تشکیل می شود؛ همچنین استفاده از رنگ های قهوه ای و برنز نیز برای این آرایش رایج است.

 • چشمان سبز با آرایش اسموکی خاکستری و بنفش تیره بسیار زیبا و فریبنده می شود؛ چشمان آبی نیز با آرایش اسموکی طلایی و مسی، و چشمان قهوه ای با سایه های سورمه ای و خاکستری زیبا خواهند شد.
 • شما باید سه تناژ از هر رنگی که می خواهید را انتخاب کنید: یک رنگ روشن، یک رنگ متوسط برای زمینه و یک رنگ تیره اسموکی.
 • از استفاده از رنگ هایی که بیش از اندازه براق هستند خودداری کرده و یا اگر پوست خیلی روشنی دارید از سایه چشم خیلی تیره استفاده نکنید. شما از سایه چشم برای افزایش زیبایی صورت تان استفاده می کنید، نه برای پرت کردن حواس بیننده از صورت تان.

 


بیشتر بخوانید: چگونه سایه چشم را با رنگ پوست و رنگ مو ست کنیم؟


از لوازم آرایش مرغوب استفاده کنید

با اینکه انتخاب سه سایه مناسب در یک تناژ رنگ و یک اسفنج آرایشی، بسیار ساده به نظر می رسد، اما زمانی بهترین آرایش چشم اسموکی را خواهید داشت که لوازم مناسب برای انجام این کار را داشته و از محصولات مرغوب استفاده کنید.

 • استفاده از پودرهای تثبیت کننده امکان محو کردن سایه ها را به شما می دهد که این موضوع برای ایجاد آرایش چشم اسموکی ضروری است. اما این پودرها تا اندازه زیادی پخش می شوند، و ممکن است روی گونه ها و صورت تان بریزند. حتما قبل از خروج از منزل با براش آرایشی پودرهای اضافی را از صورت بتکانید.
 • برای اینکه آرایش چشم غلیظی داشته باشید، از یک خط چشم خیلی سیاه استفاده کنید. برای مثال می توانید از یک خط چشم مدادی، کرمی یا مایع استفاده کنید. خط چشم های کرمی و مایع خطوط واضح و روانی می کشند، اما خط چشم های مدادی خطوط محوتری ایجاد می کنند.
 • حتما از براش های آرایشی با کیفیت و مرغوب استفاده کنید. استفاده از براش های قدیمی، آلوده و یا اسفنجی، آرایشی کثیف و غیر یکنواختی ایجاد می کنند و همچنین باعث می شوند تا نتوانید آرایش تان را به خوبی محو کنید. بهترین براش برای کشیدن سایه چشم، براش گنبدی شکل است که سرِ گردی دارد. این براش ها را می توانید در بسیاری از فروشگاه های لوازم آرایشی پیدا کنید.
 • قبل از زدن سایه اسموکی، حتما پلک خود را با کانسیلر و یا پرایمر مخصوص سایه آماده سازی کنید. برای استفاده از هر دوی این محصولات، از براش مخصوص کانسیلر استفاده کنید.
 • یک براش بزرگ و کرکی، پاک کننده های آرایشی و چند گوش پاک کن در دسترس خود داشته باشید تا بتوانید اشتباهات احتمالی و یا سایه های ریخته شده روی گونه هایتان را پاک کنید.

 


آرایش صورت را انجام دهید

قبل از انجام آرایش چشم اسموکی باید زمینه طبیعی آن را ایجاد کنید. زیر چشم ها و یا روی نقاط قرمز پوست تان مقداری کانسیلر بزنید و روی آن را با پنکیک بپوشانید تا کانسیلر تثبیت گردد.

آرایش

 • برای بعد دادن به صورت خود می توانید از رژگونه یا برنزه کننده استفاده کنید. با یک براش بزرگ کرکی، کمی پودر برنزه کننده را روی فرو رفتگی زیر گونه هایتان بزنید. برای استفاده از رژگونه هم آن را روی برجستگی گونه ها بزنید. به یاد داشته باشید که می بایست مقدار کمی از این دو محصول استفاده کنید تا طبیعی ترین آرایش را داشته باشید.
 • سعی کنید ابروهایتان فرم و رنگ خوبی داشته باشند؛ زیرا آرایش چشم اسموکی توجه افراد را به ابروها جلب می کند. داشتن ابروهای خیلی باریک یا خیلی روشن باعث می شود تا آرایش چشمان تان خیلی تیره و غیر طبیعی به نظر برسد.

 


بیشتر بخوانید: آموزش حرفه ای طراحی ابرو با مداد و سایه


آرایش چشم اسموکی کلاسیک

از هایلایتر استفاده کنید

در این مرحله، منظور از هایلایتر روشن ترین سایه چشمی است که انتخاب کرده اید. براش مخصوص سایه را به گوشه داخلی چشم تان، در هر دو ناحیه پلک بالایی و پایینی بزنید. سایه را زیر ابروی خود هم بزنید و از ابتدا تا انتهای ابرو بکشید.

آرایش


از سایه متوسط استفاده کنید

رنگ متوسط سایه را روی کل پلک تان بکشید. در قسمت های داخلی، حتما سایه متوسط را در سایه روشنی که از قبل زدید محو کنید تا بین این دو رنگ مرزی وجود نداشته باشد. این سایه را فقط تا چین پلک ادامه دهید؛ نه مثل سایه روشن که تا زیر ابروها کشیدید.

آرایش


تیره ترین سایه را اضافه کنید

 

از گوشه خارجی چشم شروع کرده و با حرکت C مانند تا نیمه خط مژه هایتان حرکت کنید، سپس باز گشته و نیمه دیگر روی چین پلک تان را بکشید.

آرایش

 


 • همیشه تیره ترین قسمت سایه باید بالای بیرونی ترین قسمت خط مژه تان زده شود. هر زمان خواستید سایه تیره بیشتری اضافه کنید، از این نقطه شروع کنید و براش را به سمت داخل یا بالا حرکت دهید.
 • سایه سیاه را در قسمت داخلی پلک تان نزنید؛ چراکه یک سوم تا نیمه داخلی پلک تان نباید سایه تیره داشته باشد. این کار باعث می شود تا چشم تان درشت تر و درخشان تر به نظر برسد.
 • برای داشتن یک آرایش چشم اسموکی جذاب، سایه چشم تان را در انتهای ابرو، به جای شکل Cبه صورت <  بکشید. همچنین سعی کنید گوشه بیرونی خط مژه تان تیره ترین نقطه باشد.
 • کمی از سایه تیره را زیر چشم و روی پلک پایینی تان بزنید. در این ناحیه نیز از گوشه خارجی چشم تا میانه پلک بکشید؛ این کار موجب متعادل شدن تیرگی پلک بالایی می شود.

سایه ها را محو کنید

براش آرایش خود را با پاک کننده های مخصوص براش، شوینده های صورت، یا شامپو و آب بشویید و با جلو و عقب کشیدن روی یک حوله تمیز خشک کنید. سپس با استفاده از براش خود، رنگ ها را در یکدیگر محو کنید.

 • محو کردن را از روشن ترین سایه آغاز کنید. مطمئن شوید که رنگ متوسط سایه تان با رنگ تیره مرز مشخصی ندارد. در قسمت تلاقی سایه تیره با سایه متوسط، براش را به صورت نیم دایره حرکت دهید تا رنگ ها به نرمی در هم ترکیب شوند و حالتی شبیه به آمبره ایجاد کنند.
 • سایه چشم تیره ای که روی چین پلک زده اید را به سمت زیر ابروها محو کنید. سایه باید به نرمی با پوست ترکیب شود و نباید بیش از اندازه روی سایه روشنی که زیر ابروها قرار دارد برود.

آرایش


خط چشم را اضافه کنید

اگر می خواهید چشمان تان حالت گربه ای داشته باشد، از گوشه داخلی خط مژه تا انتهای ابروهایتان را خط چشم بکشید. خط چشم را قبل از انتهای سایه (جایی که تیره ترین قسمت به پوست سفیدتان می رسد) باریک کنید. می توانید یک خط پهن بالای مژه های خود بکشید و سپس با کمک انگشت یا یک قلم موی کوچک آن را پخش کنید.

آرایش

 • برای غلیظ تر کردن آرایش چشم اسموکی تان، داخل چشم ها را هم خط چشم بکشید. در این روش با کمک خط چشم، خطی روی لبه داخلی چشم ها، که زیر مژه های پلک بالا و بالای مژه های پلک پایین واقع شده، می کشید. این کار ممکن است برای بعضی افراد دشوار باشد، چون باید خط چشم را خیلی به چشم ها نزدیک کنید.
 • با خط چشم مدادی سفید، یک خط روی لبه داخلی گوشه چشم، نزدیک مجرای اشک خود، بکشید. این کار در کنار تیرگی های پلک بالا، باعث می شود چشم هایتان درشت تر به نظر برسد.

ریمل بزنید

با دقت ریمل بزنید، و برس ریمل را در میان مژه های خود حرکت دهید تا از هم جدا شوند و به هم نچسبند. برای جلوگیری از ایجاد ظاهری غیر طبیعی، بیشتر از دو لایه ریمل نزنید تا از چسبیدن مژه ها به یکدیگر نیز جلوگیری شود. تنها یک لایه ریمل به مژه های پایین بزنید تا بدون اینکه خودتان را شبیه پانداها کنید، مژه هایتان را مشخص و نمایان کرده باشید.

آرایش

 


بیشتر بخوانید: آموزش تصویری چسباندن مژه مصنوعی


رنگ های اضافی را پاک کنید

اگر در زمان انجام آرایش هرگونه سایه چشم یا ریمل روی گونه ها یا زیر چشم های شما ریخت، از یک براش آرایشی بزرگ استفاده کنید تا بتوانید آن ها را به راحتی و با سرعت پاک کنید. اگر مقداری از ریمل روی گونه یا زیر چشم تان ریخت، از یک گوش پاک کن آغشته به پاک کننده های آرایشی برای پاک کردن آن استفاده کنید و سپس از براش محو کننده برای اصلاح آرایشی که احتمالا پاک شده است استفاده کنید.

آرایش

کشیدن سایه چشم اسموکی غلیظ

از رنگ روشن سایه تان استفاده کنید

با استفاده از روشی مشابه آرایش چشم اسموکی کلاسیک، روشن ترین سایه چشم را به گوشه داخلی چشم و زیر ابروهای خود، درست بالای چین پلک بزنید. مقداری از این سایه روشن را زیر چشم ها در گوشه داخلی آن بکشید.

آرایش

 


تیره ترین سایه را روی خط مژه های خود بکشید

به جای شروع با سایه متوسط، رنگ تیره سایه تان را برداشته و به کمک براش آرایشی، آن را روی خط مژه بالایی خود بکشید. تیره ترین رنگ باید نزدیک ریشه مژه هایتان قرار گیرد؛ سپس آن را به مرور به سمت بالا و در ناحیه چین پلک تان محو کنید.

آرایش

 • مقدار کمی از سایه تیره را روی خط مژه پایینی تان بزنید؛ اما توجه داشته باشید که تنها در قسمت بیرونی آن باشد. سایه را به سمت داخل مژه های پایینی هدایت کنید و تا وسط پلک تان ادامه دهید.
 • از سایه تیره خود تنها تا نیمه پلک استفاده کنید، نباید با سایه تیره کل چین پلک تان را بپوشانید چون این کار باید با رنگ متوسط انجام شود.

 


سایه متوسط را اضافه کنید

رنگ متوسط سایه را بردارید و آن را از نیمه پلک به سمت چین پلک بکشید. این سایه را باید در قسمتی از پلک استفاده کنید که به سایه تیره برسد.

 • می توانید این رنگ را به سمت بالا و به طرف پشت چین پلک و رنگ سایه روشن تان، پخش کنید. هدف این است که سایه چشم تان از مژه ها تا ابروهایتان به مرور روشن شود.
 • مقدار کمی از این سایه را روی سایه تیره مژه های پایینی بزنید. زیر بقیه مژه های پایین نیز از همین سایه بزنید.

آرایش

 


رنگ ها را در یکدیگر محو کنید

براش سایه چشم تان را با پاک کننده آرایشی، صابون یا شامپوی مخصوص صورت و یا با محلول های آنتی باکتریال بشویید. براش را با یک دستمال یا حوله کاملا خشک کنید و بعد برای محو کردن سایه ها از آن استفاده کنید. در قسمت هایی از پلک که رنگ های متفاوت سایه به هم می رسند، قلم مو را با حرکات نرم و ممتد حرکت دهید.

آرایش

 • با انجام حرکات موازی یا افقی با مژه ها، سایه ها را در هم محو کنید، اما این محو کردن را به سمت بالا انجام دهید.
 • مطمئن شوید که خط مژه تان تیره ترین ناحیه آرایش چشم شما است، و اگر لازم دیدید مقداری رنگ تیره به مژه هایتان اضافه کنید و آن را به سمت بالا محو کنید.
 • فراموش نکنید که سایه را به سمت بیرون و بالا محو کنید، تا سایه شما کم کم در پوست تان محو شود. همین کار باید با سایه ای که در زیر چشم تان زده اید هم تکرار شود.

 


بیشتر بخوانید: معرفی پالت های سایه حرفه ای و قیمت مناسب


خط چشم تان را اضافه کنید

برای داشتن یک آرایش چشم اسموکی فوق العاده غلیظ، بهترین کار استفاده از یک خط چشم پهن است. از یک خط چشم مدادی استفاده کنید تا خط ضخیمی روی خط مژه های بالایی خود بکشید. سپس از براش آرایشی یا نوک انگشتان تان استفاده کرده و گوشه های آن را به سمت بالا پخش کنید.

آرایش

 • لبه های داخلی چشم تان را خط بکشید تا آرایش تیره تری به وجود آورید. روی قسمتی از پلک که نزدیک ترین بخش به چشم و درست زیر خط مژه بالایی است، یک خط بکشید.
 • اگر خط چشم تان را روی خط مژه پایینی می کشید، آن را تنها تا سایه تیره ادامه دهید. انتهای خط را باریک کنید و آن را در سایه محو کنید تا در کنار سایه توی ذوق نزند.

ریمل بزنید

با دقت ریمل بزنید تا ریمل روی پلک تان مالیده نشود. ابتدا مژه های بالای خود را ریمل زده و سپس به سرعت یک لایه به مژه های پایینی بزنید. برس ریمل را در بین مژه های خود حرکت دهید تا به کمک آن مژه ها از هم جدا شوند. بیشتر از دو لایه ریمل استفاده نکنید تا موجب چسبیدن مژه ها به یکدیگر و زشت شدن آن ها نشوید.

آرایش


آرایش اضافی را پاک کنید

اگر هرگونه سایه چشم یا ریمل روی گونه ها و زیر چشم هایتان ریخت، برای پاک کردن آن از یک براش آرایشی بزرگ استفاده کنید. اگر به اشتباه سایه را به پوست تان مالیدید، از یک گوش پاک کن آغشته به پاک کننده آرایشی استفاده کنید تا اشتباه تان را پاک کنید و بعد با استفاده از براش محو کننده، آن ناحیه را محو کرده و به حالت اولش برگردانید.

آرایش


خلاصه

برای انجام دادن آرایش چشم اسموکی ، ۳ تناژ از یک رنگ سایه را انتخاب کنید؛ به طوری که ۱ سایه روشن، ۱ سایه متوسط و ۱ سایه تیره داشته باشید. سپس از یک براش مخصوص سایه استفاده کنید تا گوشه پلک ها را با سایه روشن بپوشانید. سپس سایه متوسط  را روی تمام پلک زده و آن را در سایه روشن محو کنید. در آخر سایه تیره را به گوشه بیرونی پلک زده و آن را نیز در بقیه سایه تان محو کنید.

 


نکات زدن سایه چشم اسموکی

 • یک گوش پاک کن آغشته به وازلین به راحتی آرایش چشم، حتی از نوع ضد آب، را پاک می کند؛ بدون اینکه مقدار زیادی از کرم پودرتان پاک شود.
 • برای داشتن آرایشی جدید تر، از سایه چشم کرمی استفاده کنید.
 • به یاد داشته باشید که اضافه کردن سایه آسان تر از پاک کردن مقدار اضافی آن است. با یک رنگ روشن شروع کرده و به آرامی به آن رنگ بیشتری اضافه کنید.
 • مطمئن شوید سایه چشم تان به طور کامل محو شده و تکه تکه به نظر نمی رسد.
 • از لوازم آرایش با کیفیت استفاده کنید. در خرید لوازم آرایش به فروشگاه های معتبر مراجعه کنید.
 • از براش های آرایشی مرغوب استفاده کنید، این براش ها باعث می شود تا آرایش شما حرفه ای تر دیده شود.
 • زمانی که لبه های چشم تان را آرایش می کنید، بسیار دقت کنید. اگر دست تان را سفت بگیرید آرایش به اطراف مالیده نمی شود، اما شل گرفتن دست، آرایش تان را به کلی خراب می کند.
 • اگر می خواهید انتهای خط چشم تان نوک تیز باشد، از یک نوار چسب استفاده کنید و پس از کشیدن خط چشم به آرامی آن را بکنید.

منبع: rimoj.com

 

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید