آموزش مانیکور و فرنچ ناخن در خانه با تصاویر

1675
فرنچ ناخن

انجام مانیکور و فرنچ ناخن در خانه یکی از کارهایی است که بسیاری از خانم ها دوست دارند خودشان انجام دهند. در واقع فرنچ ناخن کار ساده ای است و کافی است که چند تکنیک ساده و پایه را بیاموزید تا خودتان بتوانید فرنچ ناخن در خانه را انجام دهید و دیگر نیازی به مراجعه به آرایشگاه و صرف وقت و هزینه نداشته باشید.

اما فرنچ ناخن چیست؟ فرنچ ناخن کلاسیک ترین نوع آرایش ناخن هاست که از سال های دور تا کنون همیشه مد بوده و طرفداران زیادی داشته و در واقع نوعی آرایش ناخن ها محسوب می شود که از شکل ساده و طبیعی ناخن برای زیباسازی ناخن ها الهام گرفته شده است.

در ساده ترین روش فرنچ ناخن، بر روی قسمت روشن ناخن، لاک پایه به رنگ های نود و رنگ پوست مانند کرم، صورتی کم رنگ و… و بر روی قسمت سفید ناخن لاک سفید زده می شود.

 این مدل از مانیکور ناخن را هم می شود برای ناخن های کوتاه استفاده کرد و هم گزینه مناسبی برای ناخن های متوسط و بلند خواهد بود. فرنچ ناخن در خانه اصلا کار دشواری نیست و ما به شما یاد می‌دهیم. تنها به کمی تمرین احتیاج دارد تا به بهترین شکل انجام گیرد.

آموزش فرنچ ناخن در خانه

 

برای انجام مانیکور یا فرنچ ناخن در خانه به چه ابزاری نیاز داریم؟

  • یک کاسه آب گرم
  • پد لاک پاک کن
  • سوهان ناخن
  • ناخن گیر
  • کوتیکول ریمور
  • برچسب فرنچ
  • لاک بیس و پایه
  • لاک سفید
  • لاک صورتی خیلی روشن (یا هر رنگ دلخواه)
  • برق ناخن

 

ابتدا ناخن هایتان را پاکسازی کنید

ابتدا با لاک پاک کن سطح ناخن تان را از لاک های قبلی، براق کننده و آلودگی های موجود پاک کنید. سپس دست هایتان را با آب سرد بشویید.

فرنچ ناخن

ناخن‌های خود را کوتاه کرده و شکل دهید

برای زیباتر شدن نتیجه فرنچ ناخن در خانه، مهم است که ناخن ها هم اندازه و به شکل یکسان باشند. با دقت ناخن هایتان را به اندازه دلخواه کوتاه کنید و گوشه ناخن ها را گرد یا مربعی کنید. هیچ گاه ناخن ها را از ته نگیرید؛ زیرا در این صورت نمی‌توانید فرنچ را انجام دهید.

سپس ناخن‌ها را سوهان بکشید. به وسیله سوهان ناخن گوشه و بالای ناخن ها را تمیز و مرتب کنید.

فرنچ ناخن

ناخن‌ها را مرطوب کنید و کوتیکول‌ها را بگیرید

دست‌های خود را به مدت ۲ الی ۳ دقیقه در یک کاسه حاوی آب گرم و کمی روغن زیتون قرار دهید و بگذارید کاملا مرطوب و نرم شوند. سپس با استفاده از ابزار مخصوص کوتیکول‌های ناخن را به آرامی به عقب بر گردانید. می‌توانید از سر فلزی ابتدای سوهان ناخن هم استفاده نمائید.

سپس تمام پوسته‌ها و لایه‌های شاخی اطراف ناخن که خشک و بدحالت‌اند را بگیرید. این کار باعث می‌شود صدف ناخن‌ها بزرگ‌تر و زیباتر شود.

البته در انجام این کار افراط نکنید چون زیاده روی در جدا کردن کوتیکول و انجام زود به زود آن به ناخن‌ها آسیب وارد می‌کند.

فرنچ ناخن

ضدعفونی کردن ناخن ها

در این مرحله جهت جلوگیری از عفونت، ناخن هایتان را با کمی الکل ضد عفونی کنید و سریع پاک کنید.

لاک پایه را بزنید

اگر می خواهید لاکی زیبا و حرفه‌ای داشته باشید از بیس کوت (Base Coat) استفاده کنید. بیس کوت یا پوشش پایه یک لاک بی‌رنگ است که سطح ناخن را صاف و یکدست و آماده لاک زدن می‌کند. سپس اجازه دهید تا بیس کوت کاملا خشک شود. اگر بیس کوت ندارید هم مهم نیست می توانید لاک پایه را بزنید.

معمولا لاک پایه به رنگ‌های صورتی کم‌رنگ، کرم روشن یا برق ناخن است. اما می‌توانید از هر رنگی که می‌خواهید استفاده کنید. اگر ناخن‌های زردی دارید، بهتر است رنگ بیس یا پایه خود را کمی تیره‌تر انتخاب کنید. یک لایه نازک از لاک بر روی ناخن زده و مدتی صبر کنید تا لاک خشک شود.

فرنچ ناخن

برچسب فرنچ بزنید و سر ناخن ها را سفید کنید.

پس از این که لاک پایه کاملا خشک شد نوبت سفید کردن نوک ناخن است؛ این مرحله اصلی ترین مرحله فرنچ ناخن در خانه است که باید با دقت زیادی انجام شود.

برچسب های فرنچ را بچسبانید. (می توانید خودتان با چسب آماده کنید.) سپس با استفاده از لاک سفید نوک ناخن ها را به شکل صاف، گرد یا هر شکل دیگری رنگ کنید، فقط دقت کنید که کاملا مساوی و متقارن زده شوند. چند دقیقه صبر کنید تا کاملا خشک شود و اگر نیاز بود یک بار دیگر این مرحله را تکرار کنید.

فرنچ ناخن

براق کننده بزنید

در آخرین مرحله از فرنچ ناخن در خانه؛ برچسب‌ها را برداشته و یک لایه برق ناخن بزنید. چند دقیقه صبر کنید تا این لایه هم خشک شود.

فرنچ ناخن در خانه

پیشنهاد: برای تنوع و زیباتر شدن ناخن ها می توانید از لاک های رنگارنگ برای فرنچ ناخن ها استفاده کنید.

فرنچ ناخن در خانه

تبریک می گوییم به همین راحتی خودتان ناخن‌هایتان را در خانه فرنچ کردید!

بیشتر بخوانید:

طراحی ناخن با ساده ترین وسایل در منزل

فیلم آموزش طراحی ناخن رنگین کمانی آمبره

آموزش حرفه ای انجام مانیکور ناخن به زبان ساده

معرفی انواع روش های کاشت ناخن و روش انجام آنها

آموزش تصویری پاک کردن لاک ژلیش از روی ناخن

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید