آموزش مانیکور و فرنچ ناخن در خانه با تصاویر

1619
فرنچ ناخن

فرنچ ناخن و طراحی آن یکی از جذاب ترین کارها برای خانم هاست با یاد گرفتن تکنیک های ساده برای طراحی ناخن دیگر نیازی به مراجعه به آرایشگاه نیست بلکه خودتان می توانید در منزل آن را انجام دهید. اما فرنچ ناخن چیست؟ این نوع مانیکور ناخن ها از شکل ساده و طبیعی ناخن الهام گرفته شده و در واقع به عملی که در آن برای زیبا و درخشان‌تر شدن ناخن، بر روی قسمت روشن ناخن، لاک پایه به رنگ‌های کم رنگ مانند صورتی کم رنگ و بر روی قسمت سفید ناخن لاک سفید زده شود، فرنچ ناخن گفته می‌شود. این مدل از مانیکور ناخن را هم می شود برای ناخن های کوتاه استفاده کرد و هم گزینه مناسبی برای ناخن های متوسط و بلند خواهد بود. فرنچ ناخن در خانه اصلا کار دشواری نیست و ما به شما یاد می‌دهیم. تنها به کمی تمرین احتیاج دارد تا به بهترین شکل انجام گیرد.

آموزش فرنچ ناخن در منزل

ابتدا ناخن هایتان را پاکسازی کنید

ابتدا با لاک پاک کن سطح ناخن تان را از لاک های قبلی، براق کننده و آلودگی های موجود پاک کنید. سپس دست هایتان را با آب سرد بشویید.

فرنچ ناخن

ناخن‌های خود را کوتاه کرده و شکل دهید

ناخن هایتان را با ناخن گیر کوتاه کنید. این مرحله مهم ترین بخش کار است چون باید ناخن ها هم اندازه باشند و گوشه ناخن ها را به دلخواه گرد یا مربعی کنید. هیچ گاه ناخن ها را از ته نگیرید؛ زیرا در این صورت نمی‌توانید فرنچ را انجام دهید. سپس حسابی و به طور درست ناخن‌ها را سوهان بکشید.

در این مرحله به وسیله سوهان ناخن گوشه و بالای ناخن ها را تمیز و مرتب کنید.

فرنچ ناخن

ناخن‌ها را مرطوب کنید و کوتیکول‌ها را بگیرید

دست‌های خود را به مدت ۲ الی ۳ دقیقه در یک کاسه حاوی آب گرم و کمی روغن زیتون قرار دهید و بگذارید کاملا مرطوب و نرم شوند. سپس با استفاده از ابزار مخصوص کوتیکول‌های ناخن را به آرامی به عقب بر گردانید. می‌توانید از سر فلزی ابتدای سوهان ناخن هم استفاده نمائید. سپس تمام پوسته‌ها و لایه‌های شاخی اطراف ناخن که خشک و بدحالت‌اند را بگیرید. این کار باعث می‌شود صدف ناخن‌ها بزرگ‌تر و زیباتر شود. البته در انجام این کار افراط نکنید چون زیاده روی در جدا کردن کوتیکول و انجام زود به زود آن به ناخن‌ها آسیب وارد می‌کند.

فرنچ ناخن

ضدعفونی کردن ناخن ها

در این مرحله جهت جلوگیری از عفونت، ناخن هایتان را با کمی الکل ضد عفونی کنید و سریع پاک کنید.

لاک پایه را بزنید

اگر می خواهید لاکی زیبا و حرفه‌ای داشته باشید از بیس کوت (Base Coat) استفاده کنید. بیس کوت یا پوشش پایه یک لاک بی‌رنگ است که سطح ناخن را صاف و یکدست و آماده لاک زدن می‌کند. سپس اجازه دهید تا بیس کوت کاملا خشک شود. اگر بیس کوت ندارید هم مهم نیست می توانید لاک پایه را بزنید.

معمولا لاک پایه به رنگ‌های صورتی کم‌رنگ، کرم روشن یا برق ناخن است. اما می‌توانید از هر رنگی که می‌خواهید استفاده کنید. اگر ناخن‌های زردی دارید، بهتر است رنگ بیس یا پایه خود را کمی تیره‌تر انتخاب کنید. یک لایه از نازک را بر روی ناخن زده و مدتی صبر کنید تا لاک خشک شود. این مرحله را دو بار تکرار کنید.

فرنچ ناخن

برچسب فرنچ بزنید و سر ناخن ها را سفید کنید.

پس از این که لاک پایه کاملا خشک شد برچسب های فرنچ را بچسبانید. (می توانید خودتان با چسب آماده کنید.) سپس با استفاده از لاک سفید نوک ناخن ها را به شکل صاف، گرد یا هر شکل دیگری رنگ کنید، فقط دقت کنید که کاملا مساوی و متقارن زده شوند. چند دقیقه صبر کنید تا کاملا خشک شود سپس یک بار دیگر این مرحله را تکرار کنید.

فرنچ ناخن

براق کننده بزنید

در آخرین مرحله از فرنچ ناخن در خانه؛ برچسب‌ها را برداشته و یک لایه برق ناخن بزنید. چند دقیقه صبر کنید تا این لایه هم خشک شود.

فرنچ ناخن

تبریک می گوییم به همین راحتی خودتان ناخن‌هایتان را در خانه فرنچ کردید!

بیشتر بخوانید:

طراحی ناخن با ساده ترین وسایل در منزل

فیلم آموزش طراحی ناخن رنگین کمانی آمبره

آموزش حرفه ای انجام مانیکور ناخن به زبان ساده

معرفی انواع روش های کاشت ناخن و روش انجام آنها

آموزش تصویری پاک کردن لاک ژلیش از روی ناخن

فروشگاه bestwiki.ir
فروشگاه bestwiki

دیدگاهتان را بنوسید

Please enter your comment!
Please enter your name here