آموزش کامل تکنیک رنگ موی آمبره با تصاویر

113378

آمبره تکنیکی از رنگ آمیزی مو است که ریشه موهایتان تیره تر بوده و هرچه به ساقه می رسیم رنگ موهایتان به سمت روشنی برود. برای داشتن یک آمبره زیبا باید بخش پایینی موهای خود را دکلره کنید. بعد از دکلره کردن موها قسمت پایینی موها متمایل به رنگ نارنجی است و اگر این رنگ را دوست ندارید می توانید همان قسمت های انتهایی مو را که دکلره کردید رنگ کنید. برای آموزش کامل تکنیک آمبره با ما همراه باشید.

** البته اگر نمی خواهید اختلاف رنگ قسمت انتهایی موهایتان با قسمت بالا خیلی زیاد باشد می توانید از دکلره استفاده نکنید و فقط رنگ مویی که نهایتا 3 درجه از موهایتان روشن تر است را روی قسمت انتهای موهایتان بگذارید. برای این کار همه مراحل زیر به جز قسمت دکلره کردن را انجام دهید.

آمبره

2 نوع آمبره وجود دارد که نوع اصلی آن، از رنگ تیره به روشن تغییر می کند و نوع معکوس آن، از رنگ روشن به تیره تغییر می کند. ضمن اینکه باید تصمیم بگیرید موهایتان از کجا شروع به تغییر رنگ کند. اما راه ساده این است که برای موهای بلند، این کار را از قسمت هایی از مو که در کنار خط فک هستند، شروع کنید و برای موهای کوتاه از نیمه مو.

آمبره

 

روش انجام آمبره

1- رنگ موی مورد نظر خود را انتخاب کنید. شما باید رنگی را انتخاب کنید که از رنگ موی طبیعی خودتان بیشتر از دو درجه روشن تر نباشد .

2- تصمیم بگیرید که میخواهید آمبره موهایتان کجا تمام شود. به همان اندازه انتخاب رنگ، مهم است که انتخاب کنید کجا رنگ مو و رنگ طبیعی موهایتان بهم برسند.

بطور کلی از نوک موها تا جایی زیر خط چانه محل مناسبی برای دو رنگ آمبره موهایتان است. یا بطور واضح تر آمبره نباید از خط چانه بالاتر برسد.

3- موهایتان را خوب شانه بزنید. دقت کنید که هیچ گره ای در بافت موهایتان نباشد. این مرحله باعث میشود که دکلره کردن راحتتر شود و همینطور به شما کمک میکند که موها بطور یکنواخت رنگ بگیرند.

 


بیشتر بخوانید: نکات کلیدی برای دکلره کردن مو و روش انجام دکلره


 

4- دکلره کردن مو

در رنگ مو آمبره، دکلره کردن موها یکی از اصلی ترین مراحل است. موها را به این دلیل دکلره می کنند که رنگ قبلی از بین برود. مراقب باشید که موهایتان خیلی دکلره نشود.

آسان ترین و ارزان ترین روش خانگی دکلره این است که به مقدار مساوی از اکسیدان شماره ۲ و پودر دکلره استفاده کنید. ۶۰ میلی لیتر بصورت مساوی از پودر دکلره و اکسیدان شماره ۲ را با هم مخلوط کنید تا یک خمیر کرمی شکل یکدست شود.

 

موهایتان را قسمت کنید. فرق وسط باز کنید و هر بخش آن را به دو قسمت تقسیم کنید.

اگر حجم موها زیاد هستند و یا اینکه مهارت کافی برای رنگ و دکلره ندارید، موها را با کش های پلاستیکی مانند تصویر زیر تقسیم بندی کنید. این کار را با تقسیم کننده و کلیپس فلزی انجام ندهید، زیرا ممکن است با یکدیگر واکنش دهند.

آمبره

 

حالا یک بخش از موها را باز کنید و از جایی که تعیین کرده بودید که تغییر رنگ شروع شود، مایع دکلره را به آن بزنید. این کار را با یک اپیکاتور رنگ یا شانه رنگساژ انجام دهید. در این مرحله باید خیلی دقت کنید تا موها به درستی دکلره شوند.

دقت کنید که در موها یک خط افقی ایجاد نکنید. تغییر رنگ باید تدریجی باشد

آمبره

اجازه دهید دکلره رنگ باز کند. به میزانی که میخواهید موهایتان رنگ باز کند و روشن شود زمان نیاز دارید چیزی بین ۱۰-۴۵ دقیقه. برای چک کردن موها بخشی از دکلره را از چند تار مو بعد از ۱۰-۲۰ دقیقه بردارید و میزان روشنی مو را ببینید. اگر میزان روشنی را دوست داشتید موها را بشویید. اگر روشن تر می خواهید بگذارید بماند و هر ۵-۱۰ دقیقه یکبار میزان روشنی را چک کنید.

برای یک تغییر رنگ جزيی دکلره را فقط برای ۱۰-۲۰ دقیقه بگذارید.
– برای تغییرات چشمگیر تر در رنگ دکلره را برای ۴۰-۴۵ دقیقه بگذارید. که این زمان از بوجود آمدن ته مایه رنگ نارنجی یا کاهی زرد جلوگیری میکند

آمبره

بعد از این مدت، موها را با آب گرم بشویید، این کار را با یک شامپوی بدون سولفات انجام دهید و کاملا مطمئن شوید که تمام دکلره شسته می شود زیرا ممکن است باعث روشن تر شدن موها شود. در این مرحله از نرم کننده استفاده نکنید. سپس موها را کاملا خشک کنید. موها باید خشک خشک باشند تا فرایند بعدی را شروع کنید.

 


بیشتر بخوانید: آموزش هایلایت کردن مو در خانه به روش بالیاژ و فویل


 

5- رنگ کردن موها

* دقت کنید که موهایتان کاملا خشک باشد. از یک حوله برای خشک کردن موها قبل از پروسه رنگ کردن استفاده کنید. حتی می توانید یک تا دو ساعت صبر کنید که موها کاملا خشک شوند.

* یکبار دیگر موهایتان را قسمت کنید. همانند مرحله قبل موهایتان را قسمت کنید و با کش مو ببندید تا کارتان راحتتر شود.

آمبره

* رنگ را آماده کنید.

* موها را رنگ کنید. از دستورالعمل همراه رنگ پیروی کنید تا به نتیجه دلخواه برسید.
* اگر شما موهایتان را آمبره سنتی می خواهید – نوک موهای روشنتر- پس رنگ را از نوک موها تا کمی بالاتر از نواحی دکلره شده بزنید.
* اگر شما آمبر معکوس می خواهید رنگ را فقط تا خط محو دکلره ادامه دهید و بعد با لایه غلیظ تری نوک موها را بپوشانید. مانند روش دکلره کردن که قبلا گفته شد.
* دقت کنید که موهایی را که می خواهید رنگ شوند بصورت یکنواخت زیر و رویشان به رنگ آغشته شده باشد و جایی خالی نمانده باشد.

آمبره

* رنگ مو در بخشی که دکلره شده، بیشتر از 10 دقیقه نباید روی موها بماند. باز هم چک کنید و اگر نیاز بود، بیشتر آن را بگذارید روی موها بماند. اما بخش بالایی موها، به 10 تا 40 دقیقه زمان نیاز دارد. اگر موهای نازک دارید، 20 دقیقه برای بخش بدون دکلره کافی است و اگر موهای ضخیم و قوی دارید، این مدت را بیشتر کنید. بنابراین باید بین بخش بدون دکلره و دکلره شده، زمانی در حدود 10 تا 30 دقیقه  فاصله باشد.

* رنگ را بشویید. با دستکش مواد رنگ را با آب گرم بشویید. بعد با یک شامپوی بدون سولفات یا شامپوی گیاهی موها را بشویید. دکلره کردن و رنگ کردن موها می تواند خیلی به موهایتان آسیب بزند پس باید به نرم کننده زمان جذب شدن و مرطوب کردن موها را بدهید.

 

آمبره

 

بیشتر بخوانید:

رنگ کردن ریشه موهای دکلره شده

آموزش رنگ کردن ابروها به روش آرایشگران حرفه ای

اصول رنگ کردن موهای سفید

فرمول ترکیب انواع رنگ موی شرابی بدون دکلره

 

آمبرهآمبره آمبره

 

آمبره آمبره آمبره آمبره آمبره

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید