موثرترین روش از بین بردن غبغب با هایفوتراپی

1618
از بین بردن غبغب

غبغب در اثر جمع شدن چربی اضافه و شل شدن و افتادگی پوست گردن در زیر چانه ایجاد می شود. داشتن غبغب، ظاهری ناخوشایند به چهره افراد می‌دهد و باعث بوجود آمدن احساس چاقی و کاهش اعتماد به نفس می شود.

از دلایل اصلی ایجاد غبغب، می توان به چاقی، ژنتیک و بالا رفتن سن اشاره کرد.

همانطور که سن شما بالا می‌رود، پوست زیر چانه شل می‌شود و غبغب تشکیل می‌شود. همانطور که می‌دانید با بالا رفتن سن تغییرات زیادی در پوست ما ایجاد می‌شود و پوست خاصیت ارتجاعی خودش را از دست می‌دهد. کاهش خاصیت ارتجاعی پوست موجب افتادگی و شل‌شدگی پوست می‌شود. بنابراین حتی در صورتی که وزن شما مناسب باشد نیز ممکن است بر اثر بالارفتن سن، علاوه بر چین و چروک‌های صورت، به مشکلِ داشتن غبغب نیز بربخورید.

 

از بین بردن غبغب

از بین بردن غبغب با روش هایفوتراپی

 

هایفوتراپی (HIFU) یکی از بهترین و موثرترین روش های درمان غبغب بدون جراحی است. این روش که در مطب پزشک قابل انجام است، برای افرادی که پوست آن‌ها تا حد متوسطی افتادگی دارد مناسب می‌باشد.

در روش هایفو یا به عبارتی اولتراسوند، با امواج متمرکز تقویت شده، لایه‌های عمیق و ساختاری پوست مورد هدف قرار می‌گیرند. هایفو آسیبی کنترل شده را به لایه‌های داخلی عمقی‌تر پوست وارد می‌کند. بافت‌های شل و افتاده در واکنش به این آسیب‌دیدگی و در اثر متلاشی شدن لایه چربی زیرپوستی سفت و منقبض می‌شوند. این نوع آسیب کنترل شده و تجزیه شدن همزمان چربی زیرپوستی باعث تولید کلاژن جدید می‌شود. هایفوتراپی علاوه بر این که غبغب را کوچک می‌کند، به دلیل تحریک تولید کلاژن جدید باعث جوانسازی گردن نیز می‌شود.

یک جلسه هایفوتراپی بسته به ناحیه تحت درمان ۳۰ تا ۹۰ دقیقه طول می‌کشد. یک جلسه درمان برای از بین بردن غبغب کافی است و پس از آن نیازی به استراحت کردن نیست.

ازآنجایی که هایفو بر تغییر شکل و سفت کردن بافت‌ها مبتنی است، نتایج نهایی آن پس از گذشت یک تا دو ماه مشخص می‌شود. یک جلسه هایفوتراپی کافی است تا نتایجی با ماندگاری یک تا یک و نیم سال به دست آید. اگر بیمار از پوست خود مراقبت کند، رژیم غذایی مناسب و سبک زندگی سالمی داشته باشد، نتایج ماندگارتر نیز خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

جدیدترین روش جوانسازی و لیفتینگ پوست با هایفوتراپی

انواع روش های لیفت ابرو بدون جراحی

روش های موثر برای از بین بردن غبغب و چربی زیر چانه

مزوتراپی چیست و چه کاربردهایی دارد؟

 

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید