معرفی بهترین برندهای رنگ مو برای حفظ سلامت موها

2452
برند رنگ مو

سلامت و زیبایی موها به اندازه سلامت پوست در زیبایى چهره خانم ها و روحیشون موثر هست. داشتن موهاى سالم اول از همه در گروى رسیدگى و مراقبت خوبه و دوم استفاده از محصولات مرغوب. پس انتخاب رنگ موى خوب میتونه در سلامت موهامون موثر باشه. در این مطلب بررسی می کنیم که رنگ موی خوب چه ویژگی هایی داره، مکانیسم اثر کردن رنگ مو به چه صورته و در انتها بهترین برندهای رنگ مو رو معرفی می کنیم. با ما همراه باشید.

 

رنگ موى خوب چه ویژگى باید داشته باشه؟

  • دوام خوبى داشته باشه و با شستشوهای متوالى تغییر رنگ نده.
  • موها رو زبر و خشک نکنه و به ساقه مو آسیب نزنه.
  • در صورت تماس با کف سر ایجاد حساسیت و خارش نکنه

آمونیاک در رنگ مو چه کاری میکنه و چرا رنگ موهای بدون آمونیاک طرفدار دارد؟

آمونیاک کوتیکول مو رو باز میکنه و باعث نفوذ رنگ به ساقه مو میشه و به دلیل بالا بردن پى اچ باعث آسیب به مو و از بین رفتن رطوبت مو میشه و چون ساختار طبیعى مو رو به هم میزنه به مرور باعث خشک شدن و شکنندگى و ظاهر ناسالم مو میشه. پس هرچقدر آمونیاک کمترى داشته باشه (یا فرى باشه) بهتره،

ولى باید دقت کنید که ماده اى که جانشین آمونیاک میشه چیه؟؟ چون ماده جانشین شده هم میتونه در درصدهاى بالا به همون نسبت به مو آسیب بزنه. پس همیشه آمونیاک فرى بودن یک محصول دلیل بر کیفیت بهترش نیست (مثل درصداى بالاى اتانولامین که همون کار آمونیاک رو میکنه فقط حین پروسه بوى بدى مثل آمونیاک تولید نمیکنه و یا هیدروژن پروکساید در درصدهاى بالا) از طرفى همین آمونیاک هست که باعث دوام رنگ مو میشه و باید دید رنگ مویى که آمونیاک فرى هست ماندگارى رنگ موى آمونیاک دار رو داره یا نه؟


مکانیسم رنگ مو به چه شکله؟

مواد موثره رنگ مو، کوتیکول مو رو که مثل فلس هاى ماهى روى هم قرار گرفته باز میکنه و با موادش پیگمنتهاى طبیعى مو رو از بین میبره و رنگ جدید رو به کورتکس مو میده (پیگمنتهاى طبیعى مو به کمک موادى مثل آمونیاک یا هیدروژن پراکساید کم رنگ میشن) و به همین دلیل هم هست که شامپو رنگ ها اثر موقت دارن چون روى سطح مو قرار میگیرن و به ساقه مو نفوذ نمیکنن و از طرفى پیگمنتهاى طبیعى مو رو از بین نمیبرن.

رنگ مو

برترین رنگ موها از دیدگاه کاربران


فیتو: از ویژگى هاى مثبت این رنگ مو این بود که ترکیبات گیاهى داره و میزان آسیبش به مو خیلى کمتر از برندهاى دیگست. موهاتون رو خشک نمیکنه و دوام به نسبت خوبى داره. میزان آمونیاک توش خیلى کمه یا کلاً نداره. یه مدل داره براى کسانى که پوست سر حساسى دارن (دچار خارش و خشکى یا پوسته ریزى میشن) و به بوى رنگ مو حساس هستن که آمونیاک فرى هست و بویى نداره، اسم این مدل هست فیتو کالر سنسیتیو (یعنى حساس). پس براى شمایى که به بوى رنگ مو حساس هستید یا پوست سر حساس دارید مدل فیتو کالر سنسیتیو توصیه میشه.

لوریل: رنگ موی لوریل مدل هاى مختلفى داره که مدل اکسلنس از مدل کستینگ بیشتر رأى آورد. در مورد لوریل مدل اکسلنس هم قید شد که حساسیت نمیده و ماندگارى بالایى داره و آمونیاک نداره و بیشترین رضایتمندى رو داشت. یک کیت کامل داره که از مو حین پروسه رنگ محافظت میکنه و موها بعد از رنگ نرم و درخشان هستند.

مارال: تنها رنگ ایرانى که رضایت افراد رو بیشتر از برندهاى دیگه جلب کرده بود مارال بود که مدل فیوژن کالرش بدون آمونیاک هست و ماندگارى خوبى داره.


آلترگو: از آلترگو که یک برند ایتالیاییه مدل تکنو کالرش بیشترین رأى رو آورد. این رنگ مو، موها رو خشک و زبر نمیکنه و آمونیاک کمى داره. براى پوست سر خشک و حساس مناسبه و تنوع رنگ بالایى هم داره.

ریتون و سى دى سى با هم قرار گرفتن که اینها هم برندهاى خوبى هستن و هر دو ایتالیایین.


نکته مهم: این که چه رنگى روى موهاى شما بهتر باز بشه و موندگارى بیشترى داشته باشه کاملاً به جنس موى شما و ضخامت و سلامتش بستگى داره. به همین دلیل هم هست که بعضى رنگ ها رو سر شما رنگ باز نمیکنه اما رو سر دوستتون خیلى خوب جواب میده.

یکى از دلایلى که رنگ موهاى ایتالیایى در ایران پر طرفدار هستن هم همینه. چون ساختار موى اونها به ما خیلى نزدیکه.

منبع: پیج اینستای pharma.help 

بیشتر بخوانید:

معرفی انواع رنگ موی موقت و روش استفاده از آنها

رنگ مو قهوه ای موکا به چه افرادی می آید؟

ترکیب رنگ موهای زیبا و جذاب بدون دکلره

روشن کردن رنگ موها با مواد گیاهی و طبیعی

آموزش مرحله به مرحله رنگ مو به روش بالیاژ با تصاویر

 

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید