بیک کردن آرایش چیست و چگونه انجام می شود؟

2933
بیک کردن آرایش

این روزها در فضای مجازی افراد زیادی را می بینیم که در آرایش خود از پودری به نام «پودر بیک» استفاده می کنند و آن را خصوصاً برای آرایش کردن زیر چشم خود بکار می برند. شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که واقعاً این پودر چیست و چه کاربردی دارد؟

بیک کردن آرایش چیست؟

برای بیک کردن آرایش به پودر تنظیم کننده آرایش نیاز داریم که یک پودر با دانه های بسیار ریز است که باعث می شود آرایش تان یکدست تر دیده شود.  این پودرها معمولا حالت بسیار شل و پودری دارند و به راحتی روی پوست می نشینند. هنگام استفاده از پودر بیک ناحیه مورد استفاده به صورت غیر معمول سفید خواهد شد اما نگران نباشید، بعد از پاک کردن این پودر صورت شما حالت مات و طبیعی پیدا می کند. از مزیت های استفاده از پودر بیک این است که خطوط ریز و چین و چروک کمتری در صورت شما دیده می شود، همچنین روغن اضافی پوست را جذب می کند و ماندگاری آرایش را افزایش می دهد.

نکته ای که در هنگام خرید این محصول باید به آن توجه کنید این است که این پودر نباید حاوی سیلیکا (silica) یا مواد معدنی مثل دی اکسید تیتانیوم (minerals Titanium Dioxide) یا زینک اکساید (Zinc Oxide) باشد. زیرا این مواد هنگام عکس گرفتن باعث فلش بک روی صورت می شوند به همین دلیل چهره تان در عکس ها غیرطبیعی و بیش از حد سفید دیده می شود.

بیک کردن آرایش

روش بیک کردن آرایش

بعد از این که کرم پودر را به خوبی محو کردید و کانسیلر زدید، با استفاده از یک اسفنج مرطوب یک لایه ضخیم از پودر تثبیت کننده آرایش را به آرامی و با ضربه های ریز روی ناحیه زیر چشم، روی چانه و ناحیه t-zone بزنید. در کل این پودر روی قسمت هایی که با استفاده از رنگ روشن هایلایت شده استفاده می شود.

بعد از زدن پودر، حدود ۵ تا ۱۰ دقیقه صبر کنید تا چربی کرم پودر و کانسیلر به خوبی جذب شود و ماندگاری آرایش تان هم افزایش پیدا کند. همچنین احتمال ایجاد خطوط ریز و چین و چروک در اطراف چشم کمتر می شود. سپس با استفاده از یک براش نرم باقی مانده پودر را از صورت پاک کنید.

بیک کردن آرایش

 

 اگر دسترسی به پودر بیک نداشتید می توانید از پودر بچه به جای آن استفاده کنید.

 

** یکی از مزیت هایی که بیک کردن آرایش دارد این است که معمولا وقتی که آرایش چشم انجام می دهید مقداری از سایه روی گونه ها ریخته می شود زمانی که این پودر زیر چشم تان باشد شما می توانید بعد از اتمام آرایش با یک براش همه سایه ها و کثیفی های آرایش را به راحتی پاک کنید.

بیشتر بخوانید:

اسپری فیکساتور چیست؟ معرفی بهترین برندهای فیکساتور

کاربردهای جالب پودر بچه که از آن بی خبرید!

همه آنچه که باید درباره پرایمر (زیرساز آرایش) بدانید

معرفی برترین پرایمرهای مناسب پوست چرب

کرم موس صورت چیست و چه کاربردی دارد؟

 

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید