ترفندها و نکاتی که برای آرایش صورت لاغر و کشیده باید بدانید

2540
آرایش صورت کشیده و لاغر

چهره افراد در شکل و فرم های مختلف وجود دارد، فرم ایده آل صورت، بیضی است و در همه حالات سعی می کنیم با آرایش، فرم های مختلف را به بیضی نزدیک کنیم. بنابراین بهترین مدل آرایش برای صورت لاغر و کشیده مدلی است که فرم صورت کشیده را به فرم های صورت گرد و بیضی نزدیک کند. در واقع شما می توانید با به کارگیری نکات آرایشی فرم صورت کشیده و لاغر خود را به حالت نرمال نزدیک کنید.

آرایش مناسب صورت لاغر می تواند ظاهر شما را دگرگون کند. پس بیایید شروع کنیم.

 

ترفند های آرایشی برای صورت های لاغر و استخوانی

آرایش پوست در افراد دارای صورت لاغر

انتخاب یک کرم پودر و کانسیلر مناسب، اهمیت بسیار زیادی دارد. رنگی را انتخاب کنید که با تناژ پوست شما مطابقت داشته باشد تا جلوه زیبایی به صورت شما بدهد. قابل ذکر است که انواع فون ها و پنکک های تیره می تواند سن شما را بیشتر و صورت شما را لاغرتر نشان دهند.

بهتر است پیش از آرایش از مرطوب کننده و پرایمر استفاده کنید و پس از اتمام آرایش کمی کرم پودر روشن یا هایلایتر را روی استخوان زیرین ابروها، روی گونه ها و زیر استخوان چشم بزنید.

 

کانتورینگ صورت کشیده و لاغر

افراد دارای صورت لاغر و استخوانی، نباید گونه ها و بینی خود را کانتور کنند؛ زیرا این امر صورت شما را باریکتر و کشیده تر می کند. در عوض، پیشانی و فک را برای ایجاد صورت پهن تر، کانتور کنید.

 برای اینکه خط لب بهتر نشان داده شود و لب ها درشت تر به نظر بیایند، هایلایتر را با براش کوچک در بالای قوس لب بزنید.

بیشتر بخوانید: کانتورینگ چیست؟ آموزش تصویری کانتورینگ انواع صورت

کانتور صورت کشیده و لاغر

مژه هایتان را برجسته کنید

یکی از بهترین گزینه برای آرایش صورت های لاغر و کشیده این است که مژه های خود را برجسته کنید. این کار باعث می شود صورت شما پرتر به نظر برسد. اگر مژه های پری دارید، می توانید با استفاده از یک ریمل خوب بلند کننده مژه یا پُر کننده آن، مژه هایتان را جذاب کنید. در غیر این صورت می توانید از مژه مصنوعی استفاده کنید. می توانید پس از زدن سایه چشم، مژه مصنوعی را نصب کرده و جهت پنهان کردن خط مژه آن، از خط چشم نازک استفاده کنید.

 

از سایه چشم تیره دوری کنید

استفاده از سایه چشم روشن و براق می تواند کمک زیادی به پر تر نشان دادن صورت شما کند. سایه های تیره، نمای سنگین تری ایجاد می کنند که حتی موجب باریکتر شدن صورت می شوند. برای اینکه صورت خود را پر تر نشان دهید، از سایه چشم هایی که رنگ های خالص روشن دارند استفاده کنید. (آموزش مرحله به مرحله سایه چشم ساده و شیک)

توجه داشته باشید که اگر داخل چشم تان را سرمه یا مداد بکشید، چشم ها ریزتر و ترکیب صورت لاغرتر نشان داده خواهند شد.

 

خط چشم دنباله دار بکشید

حالت چشم گربه ای یا خط چشم دنباله دار به دلیل کشیده تر کردن شکل چشم از قسمت بالایی صورت، ظاهری پهن تر ایجاد می کند (البته به شرطی که خط چشم تان را پهن بکشید و نازک نباشد).

 

آرایش صورت کشیده و لاغر

 

ابروهایتان را کمانی و پرپشت کنید

ابروهای پر پشت و کمانی، از طریق پر کردن قسمت بالایی صورت، یک ظاهر متعادل به صورت های لاغر می دهد. یک ابروی زاویه دار، باعث می شود قسمت بالایی صورت تان پهن تر دیده شود. بهتر است ابروها را کمی رو به سمت بالا طراحی کنید تا کشیدگی صورت کمتر نمایان شود.

 

از رژگونه های تیره پرهیز کنید

اگر دارای صورت لاغری هستید، بهتر است از رژگونه تیره استفاده نکنید و آن را اوریب روی صورت نزنید. بهتر است رژگونه را به صورت افقی از قسمت لاله گوش به سمت استخوان گونه (روی استخوان گونه ها) بزنید. این امر، باعث می شود چهره شما پهن تر به نظر برسد.

رژگونه های براق برای پر تر نشان دادن گونه ها و صورت می تواند انتخاب مناسب تری باشد. همچنین  رژگونه هایی به رنگ صورتی، حالت سالم و طبیعی را به صورت شما می افزایند!

در انتها هایلایتر را روی استخوان گونه، بالای پیشانی و زیر ابروها بزنید تا ظاهری شاداب تر داشته باشید.

 

آرایش لب مختص صورت لاغر

برای این که صورت تان را پهن تر نشان دهید باید با کمک خط لب و برق لب، لب هایتان را حجیم تر کنید. برای این کار ابتدا یک خط لب کمی تیره تر از رنگ رژلب خود را بردارید و دور لب بکشید. سپس رژلب را بزنید و مرز بین آن ها را به خوبی فید کنید. در نهایت نیز می توانید کمی برق لب روی لب ها بزنید تا حجیم تر به نظر برسند.

 

موهایتان را چتری یا لایه لایه بزنید

علاوه بر آرایش، مدل موها هم تاثیر زیادی در پر تر نشان دادن صورت شما دارند. چتری بهترین گزینه برای شما می‌باشد از این جهت که طول صورت تان را کمتر می‌کند و صورت پهن تر به نظر می آید. علاوه بر آن، شما با لایه لایه کوتاه کردن موهایتان، می‌توانید از لاغری صورت تان بکاهید.

 

بیشتر بخوانید:

آموزش تصویری آرایش برای چشم های گود و کوچک + نکات حرفه ای

راهنمای آرایش برای صورت های گرد و توپر

بهترین مدل آرایش متناسب با لباس صورتی

 

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید