ترفندهای درشت کردن چشم با آرایش

5172

آرایش حرفه ای جنبه‌های گوناگونی دارد که باعث جذابیت بیشتر صورت می‌شود و می‌توان با ترفندهایی که در آن وجود دارد، به درشت کردن چشم ها یا رفع نواقص و بولد کردن بعضی ویژگی‌ها کمک کرد. اما در درشت کردن چشم با آرایش جذابیت بیشتری وجود دارد و بیشتر خانم‌ها به آن تمایل دارند، زیرا چشم‌ها نقش زیادی در زیباتر شدن چهره دارند و چشم‌های درشت، باعث گیرایی بیشتر آن می‌شوند.

 

ترفندهای آرایش حرفه ای برای درشت کردن چشم

آرایش ابرو

ابروها و نوع آرایش آن، باعث می‌شود اندازه چشم‌ها کوچک‌تر یا بزرگ‌تر به نظر آید. برای کسانی که تمایل دارند چشم‌هایشان درشت‌تر جلوه کند، باید آرایش ابرو به گونه‌ای باشد که بیشترین فاصله بین چشم و ابرو ایجاد شود و همچنین آرایش ابرو بولد و مشخص باشد. این فاصله و سبک آرایشی، فضای خوبی برای آرایش چشم و درشت‌تر نشان دادن آن ایجاد می‌کند.

همیشه دنبال این باشید که ابروهایتان حالت طبیعی داشته باشد و حتما فرم دادن به ابروها را به یک آرایشگر حرفه‌ای بسپارید تا بهترین فرم و مدل ابرو را برایتان ایجاد کند.

 

آرایش ابرو

 

با پف چشم خداحافظی کنید

حتما می‌دانید که چشم پف‌دار، ریزتر به نظر می‌آید، پس اگر به دنبال درشت کردن چشم هستید، باید پف چشم را برطرف کنید. این مسئله برای روزهایی که می‌خواهید آرایش ساده و یا بدون آرایش باشید هم مهم است. پف چشم را با روش‌های زیر کاهش دهید.

1. به اندازه کافی بخوابید.

2. با آب سرد صورتتان را بشویید.

3. چای کیسه‌ای (به صورت خیس شده) سرد روی چشم‌ها قرار دهید.

4. به طور منظم ورزش کنید.

5. مصرف نمک را کاهش دهید.

 

آرایش ابرو

 


بیشتر بخوانید: آموزش آرایش چشم تیره جذاب و حرفه ای


 

سیاهی زیر چشم را بپوشانید

علاوه بر اینکه باید به روش‌های طبیعی این مشکل را برطرف کنید، می‌توانید با یک آرایش حرفه ای هم سیاهی و کبودی زیر چشم را از بین ببرید. کرم پودر به تنهایی نمی‌تواند این سیاهی را کاهش دهد و برای این کار به یک کانسیلر مناسب نیاز ارید. سعی کنید رنگ کانسیلر کمی از رنگ طبیعی فونداسیون روشن‌تر باشد تا روشنی بیشتری به چشم‌ها ببخشد.

 

آرایش ابرو

 

رمز درشت کردن چشم با آرایش حرفه ای

حتما تا الان هم متوجه شده‌اید که رمز درشت کردن چشم ها، استفاده از رنگ‌های روشن و دوری از تیرگی است، پس باید در انتخاب سایه چشم نیز به همین ترتیب عمل کنید. حتما از سایه‌ها روشن برای مرکز پلک‌ها استفاده کنید و رنگ‌های تیره را در گوشه چشم استفاده کنید تا فرم و مدل آن را به عقب بکشد.

این تکنیک تاثیر زیادی در درشت به نظر رسیدن چشم دارد.

آرایش ابرو

 


بیشتر بخوانید: آموزش آرایش چشم طبیعی و ساده برای مبتدی ها با تصاویر


مداد سفید را فراموش نکنید

اگر چشم‌های ریز و کوچکی دارید، حتما باید استفاده از مداد سفید برای داخل پلک پایینی را به اولویت خود تبدیل کنید. این کار باعث روشن‌تر شدن چشم‌ها و بزرگ‌تر به نظر رسیدن آن می‌شود که در نتیجه جذابیت بیشتری در چشم‌هایتان ایجاد می‌کند.

 

آرایش ابرو

 

 

فرمژه

فر کردن مژه‌ها هم تاثیری مانند استفاده  از مداد سفید دارد. این کار باعث به عقب رفتن مژه و باز شدن چشم‌ها می‌شود که در نتیجه در درشت کردن چشم تاثیر خوبی می‌گذارد. خیلی از خانم‌ها از این روش در ابتدای هر صبح استفاده می‌کنند تا چشم‌های درشت‌تری داشته باشند.

 

آرایش ابرو

 


بیشتر بخوانید: آموزش مرحله به مرحله آرایش چشم حرفه ای و زیرسازی آرایش چشم


ریمل

اگر چشم‌های ریزی دارید، ریمل به یکی از محبوب‌ترین لوازم آرایش شما تبدیل خواهد شد. با مشکی و بولد کردن بالای چشم (روی پلک نه!) قطعا چشم‌هایی با اندازه بزرگ‌تر و گیرایی بیشتر نصیبتان خواهد شد.

سعی کنید 3 تا 4 لایه ریمل بزنید تا مژه‌ها کاملا ضخیم و مشخص شوند.

 

آرایش ابرو

 

سایه روشن و درخشان

همانطور که قبلا هم گفتیم، رمز درشت کردن چشم ها با یک آرایش حرفه ای ؛ استفاده صحیح از رنگ‌های روشن است. حالا با یک ترفند دیگر آشنا شوید. گوشه داخلی چشم‌ها را با سایه روشن (رنگ‌هایی مانند سفید، طلایی، نقره‌ای، صدفی و بژ) روشن کنید تا فاصله بین 2 چشم و سایز آن‌ها را درشت‌تر جلوه دهد.

 

آرایش ابرو

 

استفاده از هر کدام از این ترفندهای آرایش حرفه ای در زیباتر شدن چشم‌ها و افزایش گیرایی و جذابیت آن‌ها تاثیر زیادی دارد. با تمرین هر کدام، می‌توانید به درشن کردن چشم خود کمک کنید و بعد از مدت کوتاهی، یک آرایش چشم زیبا و دلنشین داشته باشید.

منبع: zibamoon.com

 

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید