ترفندهای ساده و کاربردی برای استفاده از مداد چشم

697
مداد چشم

کشیدن خط چشم برای بسیاری از خانم ها یکی از سخت ترین کارها در آرایش صورت است. اما استفاده از مداد چشم بسیار راحت تر از خط چشم های مایع است به شرط این که چند نکته ساده را رعایت کنید.

با چند تکنیک ساده و کاربردی می‌توانید یاد بگیرید که چگونه با استفاده از مداد چشم یک خط چشم بسیار زیبا همانند یک آرایشگر حرفه‌ای برای زیباتر به‌نظر رساندن چشمان خود استفاده کنید.

 

ترفندهای ساده و کاربردی برای استفاده از مداد چشم

  • کشیدن خط چشم به روش نقطه ای

برای کشیدن خط چشم با مداد شما می توانید گوشه خارجی پلک خود را به سوی بیرون بکشید و با مداد چشم از گوشه داخلی چشم هایتان شروع به کشیدن خط نقطه ای کنید یا از خط های کوتاه استفاده کنید و به یکباره از خط ممتد برای کشیدن آن استفاده ننمائید. در پایان کار خط های کوتاه را به یکدیگر وصل کنید و با این روش خطی بسیار دقیق و صاف روی پلک خود بکشید و خط چشم تان تمام خواهد شد.

 

  • محو کردن مداد چشم

اگر در کشیدن خط چشم حرفه ای نیستید می تواند از این ترفند استفاده کنید. ابتدا با استفاده از مداد چشم بالای پلک هایتان خط چشم بکشید نیاز نیست کاملا صاف و دقیق باشد سپس با استفاده از یک براش این خط را محو کنید.

مداد چشم

  • خشکی نوک مداد چشم

گاهی اوقات ممکن است شما به دلیل باز کردن درب مداد چشم به علت سرمای هوا نوک مداد چشم تان خشک شود و این خشکی بیش از حد می تواند باعث شود که خط چشم شما بریده بریده کشیده شود و در نهایت یک دست بر روی چشم های شما کشیده نمی شود. برای رفع این مشکل تنها نیاز است شما با دو دست خود پلک تان را به بالا بکشید و بعد از آن کمی هم نوک مداد را گرم کنید تا نتیجه بهتری داشته باشد.

 

اگر چشم هایی ریز دارید و برای درشت تر کردن چشم هایتان خط چشم می کشید توصیه می کنیم خط چشم خود را از نیمه شروع کنید و پس از آن خط را کامل به دور چشم هایتان نکشید و از نیمه پلک های خود شروع کنید و تا قسمت خارجی پلک خود ادامه بدهید و به هم متصل کنید.

 

  • خط چشم با مداد قهوه ای

اگر شما جز آن دسته از افرادی هستید که پوست و موی روشنی دارید ممکن است استفاده از خط چشم مشکی خیلی زیبایی خاصی به صورت شما ندهد و ظاهری متناسب ایجاد نکند با این حساب شما می توانید از مداد چشم قهوه ای برای کشیدن خط چشم با مداد خود استفاده کنید. یک راه دیگر برای تکمیل این روش وجود دارد و آن این است که شما به وسیله خط چشم مشکی پشت پلک خود را مشکی کنید و برای پلک زیر خود از مداد قهوه ای استفاده کنید تا زیباتر به نظر برسید.

 

  • استفاده از مداد چشم سفید

اگر شما جز آن دسته از افراد هستید که چشم هایی ریز دارید و برای درشت تر به نظر رسیدن چشم هایتان دست به مداد چشم و خط چشم می برید توصیه ما به شما این است که در هنگام استفاده از این محصول یک مداد چشم سفید نیز داشته باشید تا در نهایت آرایش تان از آن برای کشیدن در داخل پلک پایین خود استفاده کنید و جلوه چشم هایتان بیشتر خواهد شد.

مداد چشم

 

چگونه عمر مداد چشم را بیشتر کنیم؟

مداد آرایشی خوب باید نرم باشد و پس از مدتی زیر چشم شما را سیاه نکند. برای نگهداری آن نیاز است آن را در یخچال یا فریزر نگهداری کنید تا مداد آرایشی شما همیشه سفت بماند و برای مدت طولانی بتوانید از آن استفاده کنید.

حتی اگر مداد چشم خود را در فضای خانه نگهداری می کنید حتما در خنک ترین قسمت خانه نگه دارید و قبل از تراشیدن آن به مدت ۱۰ دقیقه آن را داخل یخچال قرار دهید تا هنگام تراشیدن له نشود.

بیشتر بخوانید:

مداد چشم خوب چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

آموزش کشیدن خط چشم با مداد

آموزش آرایش چشم روباهی (fox eye)، ترند آرایشی ۲۰۲۰ + فیلم

آموزش آرایش چشم حرفه ای برای درخشیدن بیشتر چشم ها

 

نظرات

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید